Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jak się dobrze zabezpieczyć przed takimi problemami??


gregsoltys

Recommended Posts

Witam.

 

Bardzo proszę o pomoc w takiej kwestii :-? . Kupuję działkę w okolicach Krakowa :) . Działka powstała z podziału jednej dużej działki na mniejsze. Dojazd do działek oczywiście drogą wewnętrzną, której wspólwłaścicielami są właściciele tych 4 działek, do których ona prowadzi. Dodatkowo do działek należy doprowadzić media (ok 50-60m). Uzgodniliśmy że rozkładamy koszt podciągniećia mediów na 4 działki. 2działki ma ciagle dotychczasowy właściciel a dwie mamy my :wink: . Pytanie jest jak zabezpieczyć się (jakimś zapisem prawnym lub inaczej) przed tym aby właściciel nam nie zablokował drogi (jeśli to możliwe-...w akcie podziału działki już jest wpisane że jest to droga wewnetrzna...czy to wystarczy?? :o ) i jak go przymusić (bo boję sie ża moze mnie wyciulac...bo jest z niego troszku dziwny typ :-? )do tego aby gdy nadejdzie czas zapłaty za podciagniećie mediów on też zapłacił.? Czy to mozna jakoś zapisać w umowie i jak to potem egzekwować (może macie przykłady jak inni to rozwiązali)? Bardzo proszę o odpowiedź ponieważ nie mam doswiadczenie w takich sprawach.

 

pozdrawiam

nowy

 

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie da rady się sensownie zabezpieczyć,

chyba że od razu spiszecie umowę o tym, że robicie to i to, wszyscy czterej zgadzają się na to i to, i wszyscy czterej partycypują w kosztach wg udziałów (czy jak tam chcecie). trudno będzie to odwołać. ale jak się wypnie to w sumie, jeśli chodzi o koszty to i tak będzie ciężko to wyegzekwować. kuć żelazo póki gorące, potem, z upływem czasu jak ludzie zapominają kto co obiecał, a coraz bardziej są świadomi kosztów, coraz trudniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to powyżej to pisałem o wspólnych inwestycjach typu media, nawierzchnia.

 

jeśli chodzi o sam przejazd i przejście to nie może Wam tego zablokować, bo Wy już jesteście (będziecie) współwłaścicielami i wszyscy macie prawo korzystać w całości bez ograniczeń. wszystkie tego typu decyzje zmieniające ten stan rzeczy (formalnie: przekraczające tzw. zwykły zarząd) podejmujecie wszyscy razem (jednogłośnie! niejednogłośnie tylko przez sąd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...