Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

projekt DOM W ORLIKACH 2 pracownia ARCHON


Recommended Posts

Witam,

 

 

Mam pytanie czy ktoś z Was rozważał budowę domu Dom w orlikach 2 http://www.archon.pl/index.php?act=32&sid=m43e747a1b9623 ? Kosztorys podaje kwotę 365tys - na ile jest realny? Co myślicie o tym projekcie? Mi brakuje w nim tylko jakiegoś przykrytego dachem tarasiku - ale to chyba będzie w stanie załatwić adaptacja?

 

http://img140.imageshack.us/img140/6235/11483842415e6bfb31e7637d0c760f6a4a04be9c97av8.jpg

http://img154.imageshack.us/img154/2817/114181524207dbedbc3d438d44a243e5275c964594yh8.gif

http://img154.imageshack.us/img154/757/11418152429749ad9c9ee2c76624f4cf90de8f2bb6ks1.gif

 

Dzięki za opinie!

 

Pozdrawiam,

Julia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom jest bardzo ładny i sam poważnie go rozważam.

 

Moim zdaniem na plus:

- lokalizacja kuchni, jadalni i salonu,

- garaż dwustanowiskowy,

- duża powierzchnia poddasza,

- ładna i zgrabna bryła domu (podobna do projketu Maja 2).

 

To czego mi brakuje:

- wejscia z garażu do wiatrołapu,

- zadaszonego tarasu (może adaptacja powołiłaby na dodanie takowego?),

- garaż mógłby być z 20cm szerszy.

 

Dodatkowo zmieniłbym jeszcze układ na górze:

- zamiast pokoju 9 zrobiłbym pomieszczenie rekreacyjne,

- do pokoju 5 (czyli naszego) zrobiłbym dodatkową łazienkę.

 

Pzdr,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt ciekawy.

Mam trochę podobny dom (projekt indywidualny).

Zadaszenie tarasu da sie dobudować niezaleznie od projektu i po zakończeniu budowy.

Ja tak zrobiłem - konstrukcja lekka z zadaszeniem z przejrzystego poliweglanu.

Wejście z garażu ze śluzą z pom. gosp. jest dobre - tak mam.

Trochę mały salon.

Lepsze byłyby drzwi tarasowe bez skrzydeł zabierajacych powierzchnię.

Łazienka na dole też nie imponujaca.

Garaż 580 x 580 nieco mały, ale przejdzie - optymalne minimum to 600 x 600.

Generalnie, ładny i funkcjonalny dom. :D

 

Niestety, nie bedzie on tani w budowie - zwłaszcza górna kondygnacja.

Niestety za ładny dach słono sie płaci :(

365 tys. to bedzie za mało :(

 

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt ciekawy.

Mam trochę podobny dom (projekt indywidualny).

Zadaszenie tarasu da sie dobudować niezaleznie od projektu i po zakończeniu budowy.

Ja tak zrobiłem - konstrukcja lekka z zadaszeniem z przejrzystego poliweglanu.

Wejście z garażu ze śluzą z pom. gosp. jest dobre - tak mam.

Trochę mały salon.

Lepsze byłyby drzwi tarasowe bez skrzydeł zabierajacych powierzchnię.

Łazienka na dole też nie imponujaca.

Garaż 580 x 580 nieco mały, ale przejdzie - optymalne minimum to 600 x 600.

Generalnie, ładny i funkcjonalny dom. :D

 

Niestety, nie bedzie on tani w budowie - zwłaszcza górna kondygnacja.

Niestety za ładny dach słono sie płaci :(

365 tys. to bedzie za mało :(

 

Powodzenia.

 

A co sądzisz o porównaniu Dom w Orlikach 2 vs. Dom pod Sekwoją ( http://www.archon.pl/index.php?act=32&sid=m3ffac3a368ace i http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=79781 )?

 

Czy dom pod Sekwoją będzie dużo droższy (pod kilkoma względami bardziej mi pasuje)?

 

Pzdr,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzisz o porównaniu Dom w Orlikach 2 vs. Dom pod Sekwoją ( http://www.archon.pl/index.php?act=32&sid=m3ffac3a368ace i http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=79781 )?

 

Czy dom pod Sekwoją będzie dużo droższy (pod kilkoma względami bardziej mi pasuje)?

Pzdr,

TS

Dom w orlikach 2 - wizualnie jakby bardziaj mi leży.

Dom pod sekwoją - jakby naruszona proporcja dachu do parteru (ale to kwestai gustu) :D

W rozkładzie pomieszczeń, zwłaszcza na parterze też nie powala :wink:

Trochę połamane.

Pralnia na pietrze w tak dużym domu/ :o, w dodatku malutka :(

Ogromna kubatura.

Mój dom ma 270 m2 (w tym 36 m2 garażu) a kubature ponizej 1000 m3.

Koszty utrzymania - albo wcześniej b. ciepła konstrukcja ścian, okien, dachu, albo potem rachunki za ogrzewania. i tak źle i tak niedobrze.

Bedzie droższy od Domu w orlikach 2, bo jest wiekszy.

Te typy domów-dworków, trzeba liczyc (w zależności od uzytej technologii i rozwiazań instalacyjnych) po jakieś 2 - 2.5 tys./m2.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom w orlikach 2 - wizualnie jakby bardziaj mi leży.

Dom pod sekwoją - jakby naruszona proporcja dachu do parteru (ale to kwestai gustu) :D

W rozkładzie pomieszczeń, zwłaszcza na parterze też nie powala :wink:

Trochę połamane.

Pralnia na pietrze w tak dużym domu/ :o, w dodatku malutka :(

Ogromna kubatura.

Mój dom ma 270 m2 (w tym 36 m2 garażu) a kubature ponizej 1000 m3.

Koszty utrzymania - albo wcześniej b. ciepła konstrukcja ścian, okien, dachu, albo potem rachunki za ogrzewania. i tak źle i tak niedobrze.

Bedzie droższy od Domu w orlikach 2, bo jest wiekszy.

 

Dom pod Sekwoją ma właśnie dla mnie idealny układ - pokój na górze dla mnie i żony z łazienką i garderobą, a oprócz tego dwa pokoje dla dzieci i pomieszczenie nad garażem, które może służyć do zabawy dla dzieci/etc.

 

Martwi mnie kubatura o której napisałeś. Być moze powodem jest wysokość domu (9,19m). Jednak w tym projekcie w zasadzie nic nie musiałbym zmieniać.

 

Te typy domów-dworków, trzeba liczyc (w zależności od uzytej technologii i rozwiazań instalacyjnych) po jakieś 2 - 2.5 tys./m2.

Te 2-2,5tys/m2 liczy się od powierzchni użytkowej czy całkowitej? Do stanu surowego zamkniętego czy z wykończeniem?

 

Jeśli koszty Domu pod Sekwoją będą duże :( , wybiorę pewnie albo Maję 2 albo Dom w Orlikach (są baaardzo podobne do siebie).

 

Pzdr,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 2-2,5tys/m2 liczy się od powierzchni użytkowej czy całkowitej? Do stanu surowego zamkniętego czy z wykończeniem?

 

użytkowa, "pod klucz".

 

Jeśli koszty Domu pod Sekwoją będą duże , wybiorę pewnie albo Maję 2 albo Dom w Orlikach (są baaardzo podobne do siebie).

 

Dlaczego sądzisz, że koszty Domu pod Sekwoją będą mniejsze od Maja2? Jak dla mnie - jest to ta sama półka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

użytkowa, "pod klucz".

 

Choć jedna pozytywna informacja :wink: .

 

Dlaczego sądzisz, że koszty Domu pod Sekwoją będą mniejsze od Maja2? Jak dla mnie - jest to ta sama półka.

 

Dom pod Sekwoją jest chyba troszeczkę większy od projektu Maja 2, ma też trochę większą kubaturę - dlatego myślę, że będzie droższy (tak też zresztą napisałem wcześniej :wink: ).

 

Pzdr,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom pod Sekwoją jest chyba troszeczkę większy od projektu Maja 2, ma też trochę większą kubaturę - dlatego myślę, że będzie droższy (tak też zresztą napisałem wcześniej ).

 

oj, chyba nie do końca. Wydaje mi się, że Maja2 ma mizerną dokumentację i po prostu wprowadza w błąd. Policz sobie np. powierzchnię podłóg: wg. załączonych rysynków szczegółowych jest to ok. 307m2 (http://www.mgprojekt.com.pl/domki/maja2/majap.pdf)

Zauważ, ze w Sekwoji powierznia podłóg < 300m2.

 

Mgprojekt podaje powierznie całkowitą = 300m2 - jak to mozliwe, skoro powierzchnia podłóg = 307 :-)

 

Co do kubatury - śmiem twierdzić, że liczba podana przez Mgprojekt jest także nie na miejscu. Te 883m3 to wg mnie kubatura nie uwzględniająca garażu, strychu i pomieszczenia gospodarczego (albo po prostu błędnie obliczona). Ale tutaj nie będę się upierać, bo nie mogę tego udowodnić arytmetycznie (na podstawie rzutów). Co prawda w grę na pewno wchodzi wysokość budynku, ściana kolankowa i skosy, jednak nie sądzę żeby różnica wynosiła aż (1135-883)=252m3

 

Reasumując: projekty Archonu wydają mi się bardziej wiarygodne niż pracowni Mgprojekt (wystarczy popatrzeć choćby na komentarze dotyczące budowy domu Agnieszka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważ, ze w Sekwoji powierznia podłóg < 300m2.

 

Mgprojekt podaje powierznie całkowitą = 300m2 - jak to mozliwe, skoro powierzchnia podłóg = 307 :-)

 

Co do kubatury - śmiem twierdzić, że liczba podana przez Mgprojekt jest także nie na miejscu. Te 883m3 to wg mnie kubatura nie uwzględniająca garażu, strychu i pomieszczenia gospodarczego (albo po prostu błędnie obliczona). Ale tutaj nie będę się upierać, bo nie mogę tego udowodnić arytmetycznie (na podstawie rzutów). Co prawda w grę na pewno wchodzi wysokość budynku, ściana kolankowa i skosy, jednak nie sądzę żeby różnica wynosiła aż (1135-883)=252m3

Rzeczywiscie dane wskazują tutaj na niższe koszty budowy domu pod Sekwoją. To tylko lepiej dla mnie, bo chyba bardziej odpowiada mi ten projekt :wink: . Ostatnio zacząłem wahać się jeszcze nad Domem pod Limba Archonu http://www.archon.pl/index.php?act=32&sid=m3f019c4c43464 (trochę mniejszy od domu pod Sekwoją więc i pewnie minimalnie tańszy).

 

Reasumując: projekty Archonu wydają mi się bardziej wiarygodne niż pracowni Mgprojekt (wystarczy popatrzeć choćby na komentarze dotyczące budowy domu Agnieszka).

No właśnie martwi mnie to i odstrasza od Mai 2. Czytałem o problemach ludzi budujacych Faworyta i wspomnianą przez Ciebie Agnieszkę MGprpjekt. Masz doświadczenie odnośnie projektów Archonu? Są przygotowane bardziej profesjonalnie?

 

Pzdr,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz doświadczenie odnośnie projektów Archonu? Są przygotowane bardziej profesjonalnie?

 

Mogę się wypowiedzieć odnośnie tego, co obie pracownie udostępniają w internecie (bo kompletnej dokumentacji projektowej w rękach nie miałem) - w Archonie wyliczenia nie budzą zastrzeżeń przynajmniej jeśli chodzi o matematykę i logikę :-)

Bałaganiarstwo ze strony Mgprojekt (nie potrafią poprawnie zaprezentować podstawowych danych w opisie projektu) odstrasza mnie od tego biura, mimo iż myśl architektoniczna mi odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam ponownie,

 

co sądzicie o salonie, tj. czy on nie jest trochę ciasny (np. biorąc pod uwagę aranżację zaproponowaną przez architekta)?

 

Pewnie wszystko byłoby ok, gdyby nie te schody - one wchodzą na salon i przez to optycznie go zmniejszają. A może efekt jest taki, ze te schody dają "smaczek", który rekompensuje (ich) ingerencję w kubaturę salonu. Jak myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 2 months później...

Odświeżam temat :D . Ktoś już jest w trakcie realizacji tego projektu (na dniach muszę wybrać projekt i ciągle się waham :( )?

 

Co sądzicie o następujacych zmianach - czy byłyby łatwe do zrobienia przy adaptacji? :

 

- poszerzenie garażu o 20cm, wydłużenie o 1m,

- na poddaszu z pokoju nr 8 i części 9 zrobienie łazienki (ta o nr 6 byłaby dla nas/rodziców ;) ),

- zrobienie wykusza w jadalni,

- rozważałbym także zrobienie schodów pomiędzy kominkiem a pokojem nr 7 (czyli przesunięcie w prawo i zrobienie dwubiegowych).

 

Pzdr,

TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat :D . Ktoś już jest w trakcie realizacji tego projektu (na dniach muszę wybrać projekt i ciągle się waham :( )?

 

Co sądzicie o następujacych zmianach - czy byłyby łatwe do zrobienia przy adaptacji? :

 

- poszerzenie garażu o 20cm, wydłużenie o 1m,

- na poddaszu z pokoju nr 8 i części 9 zrobienie łazienki (ta o nr 6 byłaby dla nas/rodziców ;) ),

- zrobienie wykusza w jadalni,

- rozważałbym także zrobienie schodów pomiędzy kominkiem a pokojem nr 7 (czyli przesunięcie w prawo i zrobienie dwubiegowych).

 

Pzdr,

TS

 

Witam. Ja zakupiłem ten projekt i zabieram sie na wiosne za budowę.

 

- garaz na 6.80 dlugi to troche duzo. potrzebny az taki?

- tego jakoś nie widze, tzn. tej dodatkowej lazienki nad garazem.

- wykusz raczej w salonie

- raczej zabiegowych niz dwubiegowych. minus jest taki, ze odslaniasz salon z wiatrolapu . wg mnie oryginalne schody beda lepsze (jesli chcesz miec nieinwazyjne, to pozostaje ich przeniesienie, jak w orlikach3).

 

Z tymi zmianami to jest tak, ze najlepiej ich unikac. Jak juz zaczniesz zmieniac, to konca nie widac :-)

 

Pozdrawiam

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...