Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

CERSANIT: ceramika łazienkowa, umywalka, kabina, miska: opinie, uwagi, modele,


Mirabelka

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 48
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

lackyluk - z tym poczatkiem wysokiej półki to byłabym bardzo ostrożna. Ja powiedziałabym, że to średnie stany średniej półki - do tej wysokiej to jeszcze sporo mają przed sobą. Widziałam niedawno ich odpowiednik GEBERITa i... no cóż - jeszcze sporo mu brakuje do jakości tego pierwszego. Niemniej ceramikę mają OK - ale jak podkreślam - to tylko średnia półka (w tym droższym wydaniu).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłam najpierw brodzik Cersanit z zamiarem dokupienia upatrzonej kabiny Cersanitu. ale juz majac w domu brodzik zauwazyłam jak słabej jakosci jest akryl. Koniec końców kabiny Cersanitu nie kupiłam, ale kupiłam zestew brodzik i kabina firmy Koło i jestem bardzo zadowolona.

 

jesli cersanit to tylko płytki, no moze ceramika sanitarna, ale nie prysznic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iga9 - cersanit - to nestety lub stety armatura (bo nie mówimy tu o glazurze) popularna, tzw klasy ekonomicznej.

W swoim przykładzie napisałam o stelarzu do WC - przejdź się do sklepu, porównaj oba warianty i odpowiedź nasuwa się sama.

Ja rozumiem, że nie trzeba mieć od razu Mercedesa, ale ... autor tego wątku napisał że Cersanit to początek górnej półki :o :o :o .

Ja mam wannę i prysznic KOŁA, ceramikę ROCA (bo pasują kolorystycznie) baterie KLUDI i uważam że są to wyroby ze średniej półki (zarówno jakościowej jak i cenowej). A jakością to z całym szacunkiem, ale trochę przewyższają Cersanita. Mówię tu oczywiście o tych z górnej półki wszystkich wymienionych wyżej producentów - bo kazdy producent ma sprzęt tani, średni i ten drogi, np. KLUDI model YORK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kabinę Wega albo Wento Cersanita z brodzikiem (wycinek koła) . Kupiłem taką bo kształt mi odpowiadał (kabina z boku 80 cm a objetościowo zblizona do 90 cm i poza tym wysoka) i niestety to była jedyna jej zaleta.

Brodzik już pękł (na szczęście na samej górze i nie przecieka. Drzwi jakoś dość ciężko się otwierają. Gdybym miał miejsce na inną to pewnie bym się nie zdecydował na ten model. Fachowcy mnie przestrzegali przed CERSANIT'em że dopiero się uczy robić kabiny a umywalek to ich na pewno bym nie kupił (doświadczenia u rodziców i teściów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

milimetr198 to napisz proszę coś wiecej o tych umywalkach - co jest nie tak.

Jeżeli chodzi o umywalki to niedokładność wykonania oraz bardzo złej jakości szkliwo po kilku latach bardzo mocno zniszczone (porysowane szkliwo) w zasadzie umywalka do wymiany (CERSANIT to mała umywalka w WC a intensywniej użytkowana umywalka Koła w łazience praktycznie bez śladów zużycia).

Poza tym CERSANIT ma zupełnie inny odcień bieli, taki zimny niebieskawy i trzeba uważac bo jak np. muszla będzie innego producenta to sie bedzie gryzło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo jeżeli chodzi o ceramikę to:

Cersanit sytuuje się w niskiej i sredniej półce (dolne rejestry średniej) z aspiracjami do zagospodarowania całej średniej, Roca i Koło srednia półka (i te dwie firmy stoją trochęw rozkroku bo aspirują jednocześnie do wyższej półki ale chcą wykroić cersanitowi jak największy kawałek tortu jakim jest niska półka (nie mają wyjścia bo w fabrykach w Polsce produkuje się tylko tańsze produkty). z drugiej strony chciałyby zagospodarować wyższą ale jak ktoś makasę to już kupuje Keramag, Laufena, Vileroya, Duravita itd które to firmy są mocno usadowione w półce wyższej i nie dadzą się zniej ruszyć .

Wszystko na temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zagospodarować wyższą ale jak ktoś makasę to już kupuje Keramag, Laufena, Vileroya, Duravita itd które to firmy są mocno usadowione w półce wyższej i nie dadzą się zniej ruszyć .

Wszystko na temat.

Szanowny Kantonie

no jednak nie wszystko na ten temat :p :p bo jak ktos ma rzeczywiscie kase to kupuje od Hoesha, Logo i w gore a konczy na Agape. Wowczas sie okazuje , ze Kermag, Laufen i koledzy to jedynie wyzsza klasa srednia :D

Dochodza do nich takie Maliniaki jak Ideal Stand., Keldwei czy Alape , ktorymi sie tez u nas handluje i mowia , ze to wyzsza polka :p .

Nie uogolniaj i nie wrzucaj jak leci do półek, bo taka srednia Roca ma znakomite krotkie serie gdzie finansowego sredniaka na nie absolutnie nie stac - cena wanny zaczyna sie od 18tys./ bez hydromasazu/ i jest porownywalna nie tylko cenowo z takim V&Boch-em, niektore umywalki Kola produkowane w kraju dorownuja wzornictwem i jakoscia Keramagowi, ktorego produkty robione sa nie koniecznie w Niemczech .

Mysle , ze jeszcze i tak to nie wszystko na temat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z tobą (częściowo :D ), ale cena to jeszcze nie wszystko i jeżeli wanna Roca kosztuje 18 tys. to nie znaczy ze jest z wysokiej polki, albo jakaś super, liczy sie tez postrzeganie marki i "delfinek" zeby sie skichal to w ciagu najblizszych 10 lat nie wyjdzie poza srednę półkę, a ta wanna o ktorej mowisz to sie sprzedaje "raz do roku w Skiroławkach", poza tym jest to super temacik te półki, chętnie podyskutuje ale nie dzisiaj bo mam pilną robótkę na głowie...

i zgadzam sie ze jakby na to spojrzec z drugiej strony to fitmy ktore wymieniles a u nas sa postrzegane jako wyzsza... , pod wieloma wzgledami lapia sie do sredniej...... staralem sie jednak spojrzec pod wzgledem wielkosci sprzedazy tez.

Jest np. w dodatkach taka firma THG z francjii gdzie szczotka kosztuje ok 3000 PLN i jest to jedna z wyższych półek, ale kto o niej słyszał? poza dystrybutorami,

no i sorki za arbitralne wypowiedzi ale troche zrobilem skrot muslowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Musimy podać sanitariaty: wanna asymetryczna, umywalka i muszlę naszemu deweloperowi, który zakupi te rzeczy do naszej łazienki po cenach hurtowych. Skłaniamy sie do wyboru tych sanitariatów z cersanitu. Co myślicie o tej firmie??? Uważacie, że jakaś inna jest lepsza i dlaczego?

Pozdrawiam

Kaśka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...