Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Ściany piwnicy


Recommended Posts

Spokojnie możesz tak zrobić. Jeśli masz szeroką ławę to możesz obudować od zewnątrz jeszcze tą ścianę bloczkami betonowymi i na to dać coś wilgocioodpornego (folię, czarne mazidła). Możesz także zostawić sam Thermomur a na niego położyć grubą czarną folię z cyckami np. Onduliny czy Dorkena. I wystarczy. To żaden eksperyment. Tak można budować ściany piwnic tylko wychodzi drożej niż bloczki betonowe .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez uwazam ze mozesz tak zrobic, traktujac jednak ksztaltki styropianowe jako szalunek. Przy zasypywaniu wtkopu na pewno mechanicznie uszkodzisz styropian ale przeciez nie bedzie on w Twoim przypadku izolacja cieplna.

Natomiast ciekaw jestem jak zamocujesz izolacje pionowa na styropian? (raczej nie folia). Zrob z papy babelkowej, tylko nadal sosob zamocowania?

Nie zapomnij dobrze tych bloczkow pozapierac i zazbroic.

Na sciany tego systemu nie wybralbym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Te bloczki chcę potraktować jednocześnie jako szalunek tracony i zarazem ocieplenie piwnicy. Nie zastanawiałem się nad mocowaniem folii - wydaje mi się że można ją wyłożyć na wykopie a po zalaniu i stwardnieniu betonu ułożyć ją odpowiednio przy zasypywaniu, a tak nawiasem widzieliście to na placu budowy(ten sposób budowania piwnicy) czy to teoretyczne przemyślenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypatruję się dyskusji (bo przysłuchiwać się jest raczej trudno) i sądzę pomysł ścian fundamentowych w oparciu o technologię termomuru jest chory (przepraszam za szczerość).

Tym bardziej, że nie masz zamiaru budować ścian w oparciu o ta technologię. To droga pod górę z tą izolacją na styropianie folią itp.

Wydaje mi się, że najrozsądniej byłoby ściany fundamentowe wymurować z bloczków i potem ocieplić, oraz zastosować odpowiednie izolacje. Jeżeli z kalkulacji wyjdzie trochę drożej - trudno. Nie będzie to duża różnica. W końcu nie dzieli się zapałek na cztery decydując się na taka inwestycję. Ponadto zwróć uwagę, że koszt stanu surowego to często 50% kosztów inwestycji, a często mniej. To zależy od rodzaju wykończenia.

Ale najistotniejsze jest chyba to, że dom będziesz miał taki jakie będą fundamenty. W końcu spokój duszy to dobre lekarstwo na sen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months później...

Ja osobiście wyleję ławę i od razu z niej(-100cm) polecę kształtkami ze styropianu (nie thermomur ani isodom-za drogie, ale styrodom). 1,2 m. kwadratowego ściany to:

- 4 kształtki 14.50-15.00zł. + 140 litrów betonu na izolację folia z pompowanymi wypustkami. Daje to około 65 zł. za ww. powierzchnię. (Cały dom w tej technologii) Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...