Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pokażcie swoje dachy!!!!!!!!


e.kala

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie biorę pod uwagę ceramiki bo cena dobrej dachówki ceramicznej zaczyna się od 35 zł/m a z dolnej półki nie chce-nie bede wymieniac jakie bo rozpetam wojne sa gorsze jakosciowo od betonowej. Podoba mi sie ceramiczna Ruppceramika ale wychodzi drozej. Robena i ... nie biore pod uwage , ktory cenowo jest zblizony do wymienionych betonowych. Ze zdjec podoba mi sie Brass Cisar Bałtycka i ten Euronit Duratop. Handlowców nie pytam bo chwalą to czym handlują. Postaram sie jutro jeszcze na żywo poogladac w okolicy. Chyba ,ze ktos jeszcze ma jakies doswiadczenia Edytowane przez Deysi
Optional
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zamontować "łapacz" na rynnie. Ale wtedy trzeba montować płotki , żeby śnieg tego nie urwał. Jan.

 

A jakies konkretne rozwiazanie takiego lapacza?

 

Nad plotkami zastanawialem sie niezaleznie od tego, tylko nikt w okolicy na nowych domach ich nie instaluje. Nie wiem dlaczego i sam tez sie waham. Dopiero jedna zime przemieszkalem i snieg sie zsuwal z dachu, Nie wiem co lepsze. Czy jak zjedzie, czy jak zaostanie na dachu i tam sie roztopi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyxis, my swiadomie nie instalowalismy plotkow czy tym podobnych z tej to przyczyny, ze chodzac w zimie pod domami z dachami stromymi czy "plaskimi", z plotkami czy bez i tak mozna dostac kupa sniegu spadajacego z dachu...takie bylo nasze spostrzezenie i pozniejsza decyzja.

 

No wlasnie nie mam nikogo w okolicy, kto by mial je zalozone i opisal swoje wrazenia. Dlatego chyba warto tutaj na forum szukac opinii i czekac az ktos "otworzy dusze" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie nie mam nikogo w okolicy, kto by mial je zalozone i opisal swoje wrazenia. Dlatego chyba warto tutaj na forum szukac opinii i czekac az ktos "otworzy dusze" :)

 

Zawsze jak lezy snieg na dachach w domach, gdzie nie pojdziemy - wszyscy mowia: tedy nie chodzcie, tutaj uwazajcie, tutaj nie stojcie...czyli cos w tym jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Akurat blacha jest w porządku odstaje dolne odchylenie obróbki i tak ma być! Jedna dachówka trochę krzywo przycięta i jaki to problem? Lekka korekta (5 minut) i po sprawie. Natomiast tak jak wspomniał Jan okap jest źle wykonany i nie chodzi tu o brak dachówek a o wyprowadzenie krycia wstępnego. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahhh:( napisał człowiek o jednym wyszło co innego:( teraz to już raczej nic nie da się zrobić. Kurcze ekipa z polecenia, naprawdę mnóstwo dachów zrobili i wszystkim takim samym systemem, nawet artix1 u mnie w dzienniku mi fajnie zobrazował jak ja będę miał. Napisał także to samo co powiedzieli majstrowie, że woda będzie spadała na ziemię. Między końcem wiązara a końcem blachy jest jeszcze trochę miejsca na podbitkę poziomą, blachę czy coś innego i blacha będzie wystawać jeszcze poza ten obręb. Nie wiem czy dobrze piszę. Wstawię jeszcze inne zdjęcie

blacha.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Chciałabym serdecznie podziękować tutaj Panu Andrzejowi za jego chęć pomocy i wyjaśnienia wielu wątpliwości... oraz czas jaki potrafi poświęcić. DZIĘKUJĘ!

 

Mój dach został pokryty dachówką Winerbergera Allegra 9 w kolorze antracyt angoba... Kominy obłożyłam tzw. "marmulitem" do tego rynny, obróbka blacharska przy rynnach czy kominach w kolorze czarnym.. ( zdjęcia wstawię niebawem jak zgram )

 

doklajam zdjęcia dachu mojego i czekam na krytykę :)

20000724_151933.jpg20000724_151811.jpg20000724_151828.jpg20000724_151854.jpg

Edytowane przez Ladybird76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedługo pokaże mój dach. Pokryty 16 lat temu blachodachówką PLANNJA ROYAL. Całymi płatami poschodziła wierzchnia warstwa /kolor/ pokrycia.

Przy kupnie od przedstawiciela Plannji zapewniano ,że blacha szwedzka ma 30-letnia gwarancję. Obecnie muszę połowę dachu wymienić, gdyż wygląda bardzo nieestetycznie. Napisałam reklamację do Przedstawicielstwa w Polsce , ale Pani odpowiedzialna za reklamacje nawet na nią nie odpisała.

Nigdy nie polecę nikomu pokrycia dachu blachodachówką PLANNJA . Nowe pokrycie wykonam bklachodachówka innego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój dach już gotowy, jest jednak problem z oknami. Wg mnie jest kilka błędów montazu okien dachowych do poprawy. Może ktoś fachowy się wypowiedzieć czy mam rację? I poradzić co zrobić? Widać moja ekipa akurat przy oknach nie dała sobie rady.

 

DSC02570_2.jpgDSC02573_.jpgDSC02577.jpgDSC02606.jpgDSC02608.jpg

 

Dachówka to Roben Monza Kasztanowa.

Edytowane przez lockter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...