Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pokażcie swoje dachy!!!!!!!!


e.kala

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

... moja ekipa akurat przy oknach nie dała sobie rady.

 

[ATTACH=CONFIG]204782[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]204783[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]204784[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]204785[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]204786[/ATTACH]

 

Dachówka to Roben Monza Kasztanowa.

 

Masz rację! Coś jest nie tak. Wydaje się, że okna są za głęboko posadowione albo kołnierz źle dobrany. Boczna obróbka dolegająca do ramy okna najprawdopodobniej przestaje nad ramę i unosi obróbkę osłaniającą powodując jej przekrzywienie. Dachówki pod dolną obróbką powinny być krótsze i mieć zeszlifowane fale. Nad oknem powinna być specjalna blaszka (jest w każdym zestawie) podpierająca dachówki. Reszta to tylko trochę cierpliwości w doszlifowaniu dachówek i wyprofilowaniu dolnego kołnierza. Do poziomego poruszania się po dachu służą ławy a nie stopnie! Ława przy wyłazie za krótka, druga ława za nisko gdyby była wyżej tworzyłaby ciągłość korespondencji. Do obróbki komina należało zastosować taśmę ołowianą w kolorze kasztanowym, która idealnie zgrałaby się z cegłą komina i z dachówką. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym serdecznie podziękować tutaj Panu Andrzejowi za jego chęć pomocy i wyjaśnienia wielu wątpliwości... oraz czas jaki potrafi poświęcić. DZIĘKUJĘ!

...czekam na krytykę :)

[ATTACH=CONFIG]203849[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]203850[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]203851[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]203852[/ATTACH]

 

Jest mi miło gdy czasami moje uwagi czy rady stają się pomocne.

Skoro wchodzimy na dach z zewnątrz radziłbym zamiast pierwszego stopnia zamontować małą ławę kominiarską ale o jeden rząd niżej co pozwoli na oparcie o nią drabiny. Wówczas przy wchodzeniu nie uszkodzimy rynny ani pierwszego rzędu dachówek. Trochę inaczej poprowadziłbym korespondencję a w poziomie zamiast stopni ława! Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mamy do końca tygodnia podjąć decyzję dotyczącą wyboru dachówki. Myśleliśmy o dachówce ceramicznej BRASS Turmalin kolor antracyt. Wykonawca dachu zaproponował nam dachówkę cementową BRASS Tegalit lub Teviva. Sugeruje nam dachówkę cementowa ponieważ jak twierdzi jest prosta w przeciwieństwie do dachówki Turmalin. Co o tym sądzicie? Dodatkowo dachówka Tagalit i Teviva nie występuje w kolorze antracyt.

 

Jeden z dostawców proponuje nam również dachówkę firmy CREATON model Domino.

 

Która z tych firm jest lepsza?

Za udzielone odpowiedzi z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mamy do końca tygodnia podjąć decyzję dotyczącą wyboru dachówki. Myśleliśmy o dachówce ceramicznej BRASS Turmalin kolor antracyt. Wykonawca dachu zaproponował nam dachówkę cementową BRASS Tegalit lub Teviva. Sugeruje nam dachówkę cementowa ponieważ jak twierdzi jest prosta w przeciwieństwie do dachówki Turmalin. Co o tym sądzicie? Dodatkowo dachówka Tagalit i Teviva nie występuje w kolorze antracyt.

 

Jeden z dostawców proponuje nam również dachówkę firmy CREATON model Domino.

 

Która z tych firm jest lepsza?

Za udzielone odpowiedzi z góry dziękuję.

 

ja mam płaską dachówkę nibre g10 stara czerń angoba nie jest może tak równa jak erlus no ale sporo tańsza,nibra na dachu prezętuje sie super też bralem pod uwagę turmalina ale wychodziło drożej natomiast tegalita odrazu odrzuciłem bo nie ciekawy kolor apropo równości dachowki plaskiej to niespotkałem idealnie prostej a przejrzalem chyba wszystkie dostępne na naszym rynku dach ogląda się i tak z kilkunastu metrów a wtedy wszystkie plaskie dachówki wyglądają ok.Dachówka antracyt kominy obłożone płytką włókno cemętową w kolorze grafit okna kolor antracyt naprawde domek wygląda ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My wybraliśmy dachówkę ceramiczną Brass Granat 13V miedziana angoba (marsylka). Dachówka bardzo szczelna, dobrze dopasowana. Powłoka nieco matowa, nie szkli się nadmiernie na słońcu. Bardzo ciekawy kolor, w zależności od naświetlenia waha się od cegły po ciemno-krwisty - generalnie polecamy! Rynny stalowe Lindab cegła - kolor bardzo zbliżony do dachówki.

SAM_6116.jpg

SAM_6134.jpg

SAM_6133.jpg

SAM_6125.jpg

SAM_6099.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dach domu mojego brata. Blacha to Finko-Stal model Arad, powłoka yogodawa. W mojej opinii bardzo fajna blacha, która prezentuje się bardzo dobrze. Prosiłbym o ocenę tego dachu, bo muszę na dniach się zdecydować czy ten sam wykonawca będzie robił i u mnie pokrycie z tego samego materiału.

 

http://img854.imageshack.us/img854/7658/0cgk.jpg

 

http://img35.imageshack.us/img35/4065/39u3.jpg

 

Czy obróbka komina, okna oraz inne są wykonane prawidłowo (np widoczna deska między obróbką szczytu)?

 

http://img189.imageshack.us/img189/8171/3o9n.jpg

 

http://img268.imageshack.us/img268/2205/5t62.jpg

 

http://img42.imageshack.us/img42/7448/j0zw.jpg

 

więcej fotek tu

https://picasaweb.google.com/117011029962225513515/19Sierpnia2013?authkey=Gv1sRgCJDulN_Q9taFzgE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elementy drewniane nieosłonięte. Dość duże otwory w okolicach zejścia koszy na połać główną nie osłonięte umożliwią dostęp ptakom. Rynienka odprowadzająca na oknem niedrożna. Dachówka nad powinna być przycięta, pod oknem fale dachówki nie zeszlifowane. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za komentarz. Rozumiem, że szlifowana powinna być dachówka (od góry), która znajduje się pod taśmą uszczelniającą pod oknem? Ta rynienka, o której wspominasz to ta tuż przy papie gdzie jest dużo nieczystości? Możesz jeszcze zerknąć na okna kombi - są to te same okna co w innych miejscach tylko połączone kołnierzem kombi - czy one są poprawnie obsadzone (tzn. wysokość - bo inne tak nie wystają z dachu jak te). Czy dysponujesz jakimiś zdjęciami jak powinna być wykonana taka lukarna w dachu (tzn. chodzi o końcówki koszy, które powinny być szczelne).

 

2013-08-23 (60).jpg2013-08-23 (61).jpg2013-08-23 (62).jpg2013-08-23 (89).jpg2013-08-23 (103).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy dopracować karbowane fragmenty kołnierza (powinny dolegać do dachówek). Kołnierze mają pod spodem pasek specjalnego kleju osłonięty taśmą. Należy zerwać tą taśmę, oczyścić dachówkę z kurzu i przykleić kołnierz, wcześniej go dokładnie uformować. Na pojedynczym oknie odstaje blaszana osłona ramy należy to poprawić. Natomiast przejścia kosza na połać to sprawa indywidualna na każdym dachu. W tych miejscach pod koszem nie może być żadnych otworów. Można te miejsca osłonić taśmą ołowianą w odpowiednim kolorze. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do osławionych tu znawców tematów z branży ciesielsko-dekarsko-blacharskiej. Co powiecie na następujący układ warstw w dachu:

- więźba,

- membrana paroprzepuszczalna Dorken Delta Maxx na krokwiach

- kontrłata i szczelina wentylacyjna pomiędzy membraną a deskami o grubości kontry,

- deskowanie pełne,

- wstępne krycie (papa Dorken Delta Bituxx),

- łacenie,

- dachówka ceramiczna.

Wylot powietrza ze szczeliny pomiędzy membraną a deskami za pośrednictwem wywietrzników Vent'X Icopal w przestrzeń pod dachówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...