Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pokażcie swoje dachy!!!!!!!!


e.kala

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Robią tak , żeby sobie utrudnić. Teraz będą zdejmowali przy okapie , żeby założyć obróbki.

 

Myślenie jest w cenie , wiadomo najpierw obróbki i rynny na gotowo a dopiero potem dachówka.

 

Na 90 % okap będzie niefachowo zrobiony. Widać ,że tworzy się "kieszeń " przy dolnej łacie. Jan.

 

Chciałoby się napisać ,,klasyka rozwiązania okapu w Polsce'' , na szczęście nieliczni potrafią zrobić okap prawidłowo. Dla dekarzy oznacza to sporą kasę zarobienia w nieodległej przyszłości przy naprawach błędnie wykonanych pokryć. Wałkowanie setki razy tematów rozwiązania okapu, wentylacji połaci i warstwy ocieplenia, opierzenia kominów i okien dachowych odnosi niewielki skutek .

pozdrawiam mistrza Jana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieśla się nie popisał. Zastosowanie kolan 45* powoduje bardzo długie zejście do pionu. Pozdrawiam.

Panie Andrzeju dopiero teraz zauważyłem Pana odpowiedz. Chodzi o kolanka rur spustowych? Jakie ma to znaczenie poza wizualnym? Czemu cieśla się nie popisał?

fotki dla przypomnienia

https://plus.google.com/photos/117011029962225513515/albums/5913899652582638929?banner=pwa&authkey=CJDulN_Q9taFzgE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro sprawy wizulne nie mają dla Ciebie znaczenia to wszystkoi jest OK. Zobacz jak wygląda szczyt? krokwie szczytowe nie są prostopadłe do okapu czylo nie sa w pionie. Do tego folia na deskowaniu. Natomiast samo krycie dachu w porządku choć okap chyba nie (oczywiście to czego nie widać). Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykonanie szczeliny należy do tego kto deskuje dach i kryje go papą o ile dostanie takie zlecenie. Wówczas dekarz wykonując krycie docelowe wycina papę a powstały otwór odp[owiednio zabezpiecza. Natomiast jak niema tego to dekarz powinien to zrobić taką szczeline za dodatkową opłatą. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam proszę ekspertów o poradę jak fachowo wzmocnić krokwie na całej długości.

 

Rok po wykonaniu więźby dachowej i przykryciu dachu dachówką ceramiczną dopatrzyłem się że krokwie mają przekrój 6,0 x 17, a nie jak przewidywał projekt 6,3 x 18. Nie mam pojęcia jak do tego doszło.

Niepokoi mnie to, że jak dojdzie wełna i płyta karton/gips to krokwie mogą się ugiąć. W celu wzmocnienia więźby postanowiłem podobijać z jednej strony każdej krokwi wzmocnienia o przekroju 4.0 x 17 na całej długości.

 

I tu mam moje pytanie, jak fachowo wykonać przybicie tych wzmocnień, aby nie osłabić krokwi dachowych. Słyszałem że są jakieś normy co do rozmieszczenia gwoździ, i że konieczne jest nawiercanie mniejszym wiertłem a dopiero później dobicie gwoździ?

 

Dodam jeszcze że dach został wykonany dwa lata temu , zimą było na nim sporo śniegu i nie działo się z nim nic niepokojącego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam proszę ekspertów o poradę jak fachowo wzmocnić krokwie na całej długości.

 

Rok po wykonaniu więźby dachowej i przykryciu dachu dachówką ceramiczną dopatrzyłem się że krokwie mają przekrój 6,0 x 17, a nie jak przewidywał projekt 6,3 x 18. Nie mam pojęcia jak do tego doszło.

Niepokoi mnie to, że jak dojdzie wełna i płyta karton/gips to krokwie mogą się ugiąć. W celu wzmocnienia więźby postanowiłem podobijać z jednej strony każdej krokwi wzmocnienia o przekroju 4.0 x 17 na całej długości.

 

I tu mam moje pytanie, jak fachowo wykonać przybicie tych wzmocnień, aby nie osłabić krokwi dachowych. Słyszałem że są jakieś normy co do rozmieszczenia gwoździ, i że konieczne jest nawiercanie mniejszym wiertłem a dopiero później dobicie gwoździ?

 

Dodam jeszcze że dach został wykonany dwa lata temu , zimą było na nim sporo śniegu i nie działo się z nim nic niepokojącego.

 

Dach nie jest na 2-3 lata tylko na dłużej i konstrukcja tak jak człowiek słabnie z wiekiem ,a dachówka traci swoje właściwości i coraz więcej magazynuje zimą w sobie wody ,jej ciężar się zwiększa ,obciążenie wiatrem i śniegiem nieustannie testuje wytrzymałość konstrukcji .Weź projekt idź do projektanta podaj jakie masz średnice ,rodzaj dachówki ,niech przeliczy się wypowie może wystarczy to co jest ,jak nie to policzy jakie wzmocnienie i gdzie zastosować .

Nie warto uskuteczniać partyzantki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zrobić taki okap? Okap 1 - tzn aby był "długi" i zadaszał np taras pod nim.

 

A jak zrobić taki okap jak na obrazku 2 - tzn okap jest jakby pod dachem a dach jest wyżej i na górze jest rynna, okap nie posiada rynny. Czy w grę wchodzi tylko wylewanie czegoś w rodzaju stropu, czy taka konstrukcja moze byc wykonana np z drewna

2013-08-16-3747.jpg

2013-02-02-2755.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie...czy tego typu wkręcenie pod ukosem przy połączeniu dwóch blach można uznać za prawidlowe pod warunkiem że nie została zdarta farba?przyjżałem sie ostatnio dachom i na niektórych dostrzeglem właśnie tak wkręcone .

 

 

 

I jeszcze jedno...

http://images45.fotosik.pl/1816/67fb175305199908.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie ulokowanie wkręta jest tylko dlatego, że blachy się nie schodzą a wkręt je dociągnie czyli jest spowodowane walorami estetycznymi. Przy prawidłowym przenoszeniu oraz podawaniu blach na dach (przy długich blachach praktycznie nie możliwe) teoretycznie blachy powinny się nakładać i wkręt zbyteczny. Natomiast jego wkręcenie nie jest błędem. Z ziemi nie będzie widoczny. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...