Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pokażcie swoje dachy!!!!!!!!


e.kala

Recommended Posts

Duże otwory lepsze?

Mój pan od dachu coś mówił że przez te otwory wpada śnieg do środka ( on by wolał z poliestrem:sick:), ale przy papie to chyba nie ma znaczenia że wpada tam śnieg?

Troszkę śniegu nawet jak wpadnie nie zaszkodzi udrożni obmyje otwory z pajęczyn, pyłu i kurzu .Przeważnie powietrze wchodzi dołem pod pokrycie wstępne ale suchy śnieg potrafi przenikać wszędzie,również pomiędzy dachówkami, dlatego krycie wstępne powinno być szczelne .Jeżeli krycie wstępne jest z papy to w trudnych miejscach do obrobienia ,kominy, okna dachowe,wyłazy,itd..najlepiej użyć cieńszej papy termozgrzewalnej i skleić .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

...Dla mnie jest ok...

 

A dla mnie nie. Tradycyjnie okap źle wykonany. Folia prowadzona do rynny miejscami wystaje z pod pasa nadrynnowego. Rynna za nisko. Brak kratki wentylacyjnej okapu (wróblówki) ogranicza wentylację połaci. Pierwszy raz widzę żeby w ten sposób układać dachówki (poziomymi rzędami). Wydaje mi się, że dachówki przy oknie są uniesione. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że trochę OT ale szukam domów pokrytych płaską dachówką w okolicy Malborka, Tczewa, Elbląga, Kwidzyna. Firmy handlujące dachówką nie kwapią się za bardzo do podania lokalizacji a jak wiecie dachówka w ręku a na dachu to prawie całkiem inna dachówka...

 

Tak wyglądają kryte płaską w okolicy Krakowa :cool::cool: Na dachy położony jest antracytowy Creaton Domino.

http://img12.imageshack.us/img12/4986/e7lh.jpg

http://img600.imageshack.us/img600/3591/gj44.jpg

http://img35.imageshack.us/img35/8510/m51d.jpg

Edytowane przez bracki88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dziękuję za uwagi, wkrótce wkleję zdjęcia z dokończonego dachu.

Co do wróblówki to nawet w jednym z Pana postów przeczytałem ,że przy płaskiej dachówce jest zbyteczna. Jest natomiast przecięta membrana w kalenicy co powinno podobno wystarczyć. Z informacji od wykonawcy membrana poprowadzona do rynny ,żeby odprowadzić ewentualne skropliny.

Czy sposób układania dachówki poziomo jest błędem? ?Dziś dach jest już pociągnięty do samej góry i wygląda na bardzo równy.

Wkrótce zdjęcia zakończonego dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dziękuję za uwagi, wkrótce wkleję zdjęcia z dokończonego dachu.

Co do wróblówki to nawet w jednym z Pana postów przeczytałem ,że przy płaskiej dachówce jest zbyteczna. Jest natomiast przecięta membrana w kalenicy co powinno podobno wystarczyć. Z informacji od wykonawcy membrana poprowadzona do rynny ,żeby odprowadzić ewentualne skropliny.

Czy sposób układania dachówki poziomo jest błędem? ?Dziś dach jest już pociągnięty do samej góry i wygląda na bardzo równy.

Wkrótce zdjęcia zakończonego dachu.

 

Po co w takim razie przecinać u góry membranę skoro od dołu żadne powietrze nie może się dostać. Wróblówka powinna być zawsze stosowana, w przeciwnym razie jest kiszenie a nie wentylowanie. Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wróblówki to nawet w jednym z Pana postów przeczytałem ,że przy płaskiej dachówce jest zbyteczna..

 

Mamy trzy różne rodzaje : 1. kratka wentylacyjna, 2.kratka wentylacyjna z grzebieniem okapu ( jako jeden element) .3 grzebień okapu(inaczej zwany wróblówką) . Andrzej pewnie napisał że przy płaskiej dachówce stosuje się 1.kratkę wentylacyjną ale bez grzebienia okapu czyli bez wróblówki. Wyjaśniłem ci? jak nie dodam zdjęcia.

Dachówkę łatwiej układać pionowymi pasami , łatwiej zakładać spinki i korygować położenie dachówek,łatwiej też sukcesywnie montować taśmę kalenicową i gąsiory.

Edytowane przez tomraider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,rozumiem. Miałem zamówioną kratkę i wykonawca twierdził ,że nie ma potrzeby i tu był mój błąd,że nie zostałem przy swoim, bo koszt znikomy. Czy to można jeszcze teraz poprawić i zamontować kratkę skoro pierwsza łata jest na sztorc?

 

Oczywiście że trzeba to naprawić, brak kratki uniemożliwia prawidłową wentylację co będzie miało bardzo poważne konsekwencje w postaci znacznego obniżenia trwałości elementów drewnianych i samej dachówki która żle wentylowana będzie jako wilgotna poddawana wielu cyklom zamarzania i zaczną się nbp.odpryski. Niestety trzeba rozebrać okap, ściągnąć dachówki(najniższy rząd ), pas nadrynnowy i dobrać wysokość pierwszej łaty by zmieściła się kratka wentylacyjna, przy okazji podniesiesz rynny jak są za nisko. mam nadzieję że nie zrezygnowałeś z taśmy kalenicowej i wentylacja mająca wlot w okapie będzie miała wylot w kalenicy. Będzie okazja sprawdzić czy nie ma kieszeni z wodą.

Edytowane przez tomraider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem tu nowy i przeglądam temat dachów. Tydzień temu ekipa zrobiła mi dach. Dachówka robena piemont. Czytając forum, zauważyłem za mam sporo nie dociągnięć, chciałbym się dowiedzieć od fachowców wypowiadających się na forum jakie poniosę konsekwencje popełnionych błędów, czy da sie uniknąć rozbiórki i ponownego ułożenia dachu.

Problemy które zauważyłem to:

-Brak rynienek nad oknami, kominami, kominkiem odpowietrzającym

-Przy kominach,oknach membrana dachowa została tylko wywinięta na łaty, bez dodatkowego kołnierza

-dachówki w koszu, te które były przycinane nie są w żaden sposób dodatkowo wzmocnione, po prostu leżą na ząbku

-membrana dachowa w koszu jest zrobiona na duży zakład, bez dodatkowego pasa

-gąsiory zostały przykręcone tylko na jednej śrubie bez klamry

-w koszu nie wszystkie dachówki są podłożone klinem z gąbki

-i okap jest zrobiony kolejno warstwami: membrana wpuszczona w rynne, na to kontrłata,łata, pas okapowy i grzebien i dachówka. Niewiem czy to jest dobrze? Rynny jest przymocowana do deski czołowej.

 

To jest tyle co zauważyłem, proszę aby wypowiedział się ktoś kto mi pomoże, bo nie chce kontynuować dalszych prac, skoro niewiem czy te są wykonane w granicach błędu, czy trzeba rozebrać dach i na nowo ułożyć membranę. W razie czego mogę wrzucić zdjęcia

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...