Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pokażcie swoje dachy!!!!!!!!


e.kala

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Problemy które zauważyłem to:

-Brak rynienek nad oknami, kominami, kominkiem odpowietrzającym

-Przy kominach,oknach membrana dachowa została tylko wywinięta na łaty, bez dodatkowego kołnierza

-dachówki w koszu, te które były przycinane nie są w żaden sposób dodatkowo wzmocnione, po prostu leżą na ząbku

-membrana dachowa w koszu jest zrobiona na duży zakład, bez dodatkowego pasa

-gąsiory zostały przykręcone tylko na jednej śrubie bez klamry

-w koszu nie wszystkie dachówki są podłożone klinem z gąbki

-i okap jest zrobiony kolejno warstwami: membrana wpuszczona w rynne, na to kontrłata,łata, pas okapowy i grzebien i dachówka. Niewiem czy to jest dobrze? Rynny jest przymocowana do deski czołowej.

Pozdrawiam

 

Szkoda pisać co jest żle bo łatwiej napisać chyba co jest dobrze. Ten kto to zrobił już ci tego nie naprawi ,poszukaj innego lepszego. Błędy są tak oczywiste że dziwię się jak mogłeś dopuścić by tak zniszczono ci dobry materiał. a Taki ładny dom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz konkretniej, co jest dobrze a co źle? czy jest konieczność zdejmowania całego pokrycia? Pozdrawiam

 

Szczelność dachu żle zrobiona ,kosze ,kominy,okna, gąsiory , taśma kalenicowa, wszystko w temacie montażu to kompletna lipa. Musisz znaleść nowego dekarza i ten oceni na miejscu co można uratować a co rozebrać. Jak zacznie padać to sam zrozumiesz jak ważne jest krycie wstępne i jak trudno je wykonać prawidłowo i trwale membraną .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak źle? Co jest nie tak z taśmą kalenicową? A jeśli chodzi o same pokrycie dachówką i obróbki czy są wykonane prawidłowo? czy problem tylko tkwi w kryciu wstępnym? Może jeszcze ktoś się wypowie. Pozdrawiam

 

Taśma kalenicowa nie jest przyklejona i dociśnięta do dachówek.U siebie sam ją kładłem, dużo z tym roboty, wyczyścić każdą dachówkę ,przykręcić wkrętem, zamocować taśmę do łaty kalenicowej, skleić taśmę z dachówką tak by zasłonić łby wkrętów i dogiąć tą cholerną karbowaną sztywną folię alu, dużo pracy i pale bolą od tej roboty. Twojego dekarza raczej palce nie bolały. Potem każdy gąsior na klamrę i zaklepanie wąsów klamry , pierwszy i ostatni gąsior wiercony i montowany na dodatkowy wkręt z nierdzewki uszczelniony lepikiem . Twój problem to nie tylko dach, masz za wysoko wymurowane ściany szczytowe = przemarzanie tych ścian w simie+ rozdzieranie membrany o ostre krawędzie pustaków czy zaprawy. Komin systemowy oklejony bezpośrednio płytkami imitującymi kamień bez warstwy ze styropianu = odpadną ,to tylko kwestia czasu.

Problem tkwi nie tylko lecz aż w kryciu wstępnym, które ma być szczelne , u ciebie nie może być szczelne, nie ma szans przy takim wykonaniu

Edytowane przez tomraider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ścianach szczytowych jest wieniec, a na nim styropian, także wydaje mi się że jest prawidłowo. taśma była dociskana nie wiem czemu tak poodchodziła. Wiem ze problem tkwi w membranie i jej połączeniach w wszystkich obróbkach. A kolejny to że nie znam dobrego dekarza, każdego musiałbym brać w ciemno i boję się tego bo nie wiadomo co wymyśli. I czy będzie to rzeczywiście fachowiec. A co do tych płytek, to robiliśmy sami i nikt w markecie nie uprzedził o tym że trzeba styropian, a pytałem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy nadbitce cegła za wysoko. Będzie mostek. Ocieplenie ściany powinno łączyć się z ociepleniem dachu. Chyba ten sam błąd z boku lukarny.Okap do poprawy - folia ulegnie degradacji . Koniecznie spinki na gąsiory, przy wichurze staną dęba. Sprawdzić czy przy płotku jest dodatkowa łata bo coś mi tu nie gra.Czy jest kołnierz foliowy przy oknach. Jak ktoś obrabia komin taśmą to wystawia świadectwo swojej fachowości. Jan.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dach jeszcze nie skończony ale proszę o uwagi jeżeli należałoby poprawić już coś na tym etapie.

Dachówka Meyer Holsen, pełne deskowanie ,membrana Corotop red strong 180,obróbki blacha plannja.

 

Dla mnie jest ok ale może uda się zasięgnąć opinii Jana i Andrzeja ;)

 

 

 

 

Zapytam jeszcze czy jak będzie zamontowana kratka wentylacyjna to dachówka nie powinna być lekko uniesiona a nie jak jest teraz na styk z pasem nadrynnowym. I rozumiem,że powinna być też lekko przesunięta w stronę rynny minimalnie poza pas nadrynnowy?

Andrzeju jeżeli rynna jest za nisko to ile brakuje do idealnego ułożenia ?

 

Dziękuję za cenne uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy nadbitce cegła za wysoko. Będzie mostek. Ocieplenie ściany powinno łączyć się z ociepleniem dachu. Chyba ten sam błąd z boku lukarny.Okap do poprawy - folia ulegnie degradacji . Koniecznie spinki na gąsiory, przy wichurze staną dęba. Sprawdzić czy przy płotku jest dodatkowa łata bo coś mi tu nie gra.Czy jest kołnierz foliowy przy oknach. Jak ktoś obrabia komin taśmą to wystawia świadectwo swojej fachowości. Jan.

 

Witam, przy oknach brak kołnierza, wszystkie swoje uwagi wypisałem kilka postów wcześniej. Jak poprawic okap? Proszę o ogólną ocenę dachu czy sie nadaje czy trzeba rozebrać, ewentualnie na które błedy można przymknąc oko, a które są karygodne? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż się prosi żeby obrobić nokami . Taśma -patrz poprzednią wypowiedż. Jan.

 

Oczywiście że porządny dekarz zrobi płaską dachówkę na nokach , można też obrobić blachą lub ołowiem na butylu. Wszysko kwestia ile czasu i kasy się na to poświęci i jak świadomy jest inwestor , w sensie:czy wie co chce i co może chcieć mieć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na etapie szukania firmy do budowy dachu, więźba + deskowanie + pokrycie. Mój dach jest dwuspadowy 275 m2 + dwa daszki + dwie lukarny + 3 wyłazy + 4-5 okien dachowych + 3 kominy. Jest więc sporo obróbek i wydaje się, że dach nie jest najprostszy w wykonaniu. Do wyboru ekipy podchodzę bardzo ostrożnie, ponieważ zdobywane własne doświadczenia każe mi bardzo krytycznie patrzeć na stosunek cena / jakość + umiejętności "fachowców". Lektura tego wątku jeszcze bardziej mnie przeraziła, a ogląd dachów w sąsiedztwie również nie powalił na kolana...

 

Pierwszą ekipę w cenie 70 zł/m2 - poleconą przez majstra murarza - nie wpuściłem na dach po rozpisce drewna zrobionej byle jak, z błędami, zupełnie niepasującej do zestawienia projektowego. Ekipa nie uznaje np. stosowania mieczy "panie, po co panu miecze przy słupach, będą przeszkadzać ... a... kierownik chce tak jak w projekcie... to zmień pan kierownika... "

 

Z rozmów z kolejnymi ekipami wyłania mi się zadziwiający obraz branży dachowej. Dotyczy rynku Wrocławia i okolic. Średnia cena za dobrze wykonany dach powinna wynosić ok 120 - 130 zł/m2... Taką cenę zaoferowały mi dwie firmy, zrzeszone w Dolnośląskim Stowarzyszeniu Dekarzy. Te firmy mają referencje, pilnują siebie nawzajem, wykluczają nierzetelnych członków i najczęściej poprawiają dachy po innych wykonawcach. Pozostałe firmy oferują cenę 60-70 zł i są to w większości firmy z dalszych okolic i przyjezdne. Jedna z firm wrocławskich powiedziała mi wprost - maksymalna cena jaką proponuję ludziom to 90 zł. Więcej nie mogę, bo żaden inwestor nie zleciłby mi roboty za taką cenę...

 

Pytanie jest takie - czy rzeczywiście, żeby mieć dach zrobiony zgodnie ze sztuką i estetycznie trzeba wydać aż 120 zł ! Czy rynek jest zepsuty ? Zdaję sobie sprawę, że droga firma może zrobić źle, a tania może zrobić dobrze... tylko, że ja mam jedną szansę, żeby trafić na tą właściwą!

Edytowane przez piotrek0m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...