Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pokażcie swoje dachy!!!!!!!!


e.kala

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Widać że oceniasz chęć pomocy jako złośliwość, nie zamierzam Cię więcej denerwować, inni też umieją pisać. pozdrawiam.

 

Ja chętnie przyjmę krytykę, parę fotek dachu umieściłem kilka postów niżej !

 

część 1

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?67295-Poka%C5%BCcie-swoje-dachy!!!!!!!!&p=6207462&viewfull=1#post6207462

 

część 2

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?67295-Poka%C5%BCcie-swoje-dachy!!!!!!!!&p=6207484&viewfull=1#post6207484

Edytowane przez piotrek0m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać że oceniasz chęć pomocy jako złośliwość, nie zamierzam Cię więcej denerwować, inni też umieją pisać. pozdrawiam.

 

Nie, wcale nie oceniam twojej chęci pomocy jako złośliwość, po prostu po miłym "oczarowaniu" nowo wykonanym dachem, teraz powoli czuję rozczarowanie. Tak napisałeś, jakby np płotek przeciwśniegowy i ława kominiarska były obowiązkowe na 100% dachów. A tak chyba nie jest...

Nadal nie wiem co nie tak z kominem. Że źle zrobiony, bo będzie np ciekło, czy po prostu "brzydko" wygląda? Jeśli to drugie, to jest to kwestia gustu, mnie się podoba. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, wcale nie oceniam twojej chęci pomocy jako złośliwość, po prostu po miłym "oczarowaniu" nowo wykonanym dachem, teraz powoli czuję rozczarowanie.

 

Dach wygląda ślicznie , sporo zapłaciłaś więc powinien być możliwie idealny prawda? To więcej niż pewne że z nieobowiązkową ławą i z płotkiem przeciwśniegowym jeszcze się ,,przeprosisz'' tylko to musi widocznie potrwać jakiś czas. dachówki wentylacyjne w kalenicy niepotrzebne a pod i nad oknem połaciowym by się przydały, komin obrobiony taśmą u mojego sąsiada wytrzymał aż trzy lata ( w nowym domu) i już wymagał uszczelnienia, bo lało się po suficie w nowiutkiej drogiej łazience akurat, dekarz w ramach poprawki nawalił mu silikonu i sąsiad ma spokój.... na rok. Prawidłowa i trwała na lata obróbka komina jest z blachy tytan-cynk lub alu.

Edytowane przez tomraider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dach wygląda ślicznie , sporo zapłaciłaś więc powinien być możliwie idealny prawda? To więcej niż pewne że z nieobowiązkową ławą i z płotkiem przeciwśniegowym jeszcze się ,,przeprosisz'' tylko to musi widocznie potrwać jakiś czas. dachówki wentylacyjne w kalenicy niepotrzebne a pod i nad oknem połaciowym by się przydały, komin obrobiony taśmą u mojego sąsiada wytrzymał aż trzy lata ( w nowym domu) i już wymagał uszczelnienia, bo lało się po suficie w nowiutkiej drogiej łazience akurat, dekarz w ramach poprawki nawalił mu silikonu i sąsiad ma spokój.... na rok. Prawidłowa i trwała na lata obróbka komina jest z blachy tytan-cynk lub alu.

 

Trochę ironią zajechało twoje pierwsze zdanie... Ale dziękuję za wyjaśnienie pozostałych spraw. Być może, że zamontuję te płotki czy nawet i ławę, jeśli się kiedyś okaże taka konieczność.... Nie wiem. Szkoda, że dekarz, (a był fajny gość i ekipa porządnie pracowała) nie powiedział, że lepsza do obróbki komina jest ta blacha, przecież bym kupiła. A w hurtowni nam dano taką taśmę. :/ Czy można teraz np poprawić ten komin jeszcze? Tzn dorobić to z tej blachy, żeby było dobrze? A dachówki wentylacyjne kupiliśmy nie po to, żeby byly w kalenicy, ale trochę niżej. (mądry Polak po szkodzie... )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że dekarz, (a był fajny gość i ekipa porządnie pracowała) nie powiedział, że lepsza do obróbki komina jest ta blacha, przecież bym kupiła. A w hurtowni nam dano taką taśmę. :/ Czy można teraz np poprawić ten komin jeszcze? Tzn dorobić to z tej blachy, żeby było dobrze?

 

Może nie umiał, może mu się nie chciało, na pewno z taśmą mniej roboty, a jak będzie cieknąć za parę lat , no cóż on tam nie mieszka. oczywiście że można w każdej chwili zmienić tą obróbkę na blaszaną. W hurtowni dali ci to co mieli na półce. Na koniec wyszło na to że jestem złośliwy i ironiczny , i to niby ja - biedny miś ;) Dach mi się podoba bo jest podobny kształtem i kolorem do mojego.

Edytowane przez tomraider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie umiał, może mu się nie chciało, na pewno z taśmą mniej roboty, a jak będzie cieknąć za parę lat , no cóż on tam nie mieszka. oczywiście że można w każdej chwili zmienić tą obróbkę na blaszaną. W hurtowni dali ci to co mieli na półce. Na koniec wyszło na to że jestem złośliwy i ironiczny , i to niby ja - biedny miś ;) Dach mi się podoba bo jest podobny kształtem i kolorem do mojego.

.

Serio, nie sądzę, żeby nie umiał, albo żeby mu się nie chciało. Pewnie założył, że my tak chcieliśmy i nie pytał o nic. On w ogóle mało o co pytał, taki góral małomówny. Jak coś chciałam się dowiedzieć, to za nim z godzinę łaziłam i męczyłam pytaniami o każdą najmniejszą pierdołkę. A co do gościa w hurtowni, to nie chodzi o to, że dał co miał, pewnie by i dał blachę, ale MY po prostu nie zdawaliśmy sobie sprawy, że trzeba było wziąć blachę. Inne rzeczy z blachy panowie sami sobie wyginali, nie chcieli gotowych pasów nadrynnowych np, woleli sami je zrobić. To mi się wydawało, że się roboty nie boją. :/ Wszystko inne na budowie było 10 razy przedyskutowane i przemyślane, to była druga ekipa na budowie (pierwsza robiła strop monolit), resztę robimy z mężem z pomocą 1 pana murarza. WSZYSTKO do tej pory przechodziło "przeze mnie", a co do dachu.... dobry fachowiec przyjechał, rozsądnie rozmawiał ze mną, prawdziwy dekarz, a nie dekarz-górnik emeryt... Cóż, co mam teraz powiedzieć...

I nie martw się, biedny miś nie może być ironiczny i złośliwy, bo misie takie nie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Więźba się montuje, tylko, że:

 

Słup lukarny oparty tak jak na zdjęciu? Niektórzy twierdzą, że powinien mieć zacios, a cieśle że wystarczą kątowniki ?

 

P231113_10.24.jpg

 

P231113_10.28.jpg

 

Krokiew zbyt blisko komina, nie zmieści się cegła klinkierowa, nie mówiąc już o 15 cm odległości p.pożarowej konieczne będą wymiany - niestety, jest tak jak w projekcie..

 

P231113_10.28_[01].jpg

 

I następna smutna rzecz - przerwana płatew, bo wchodzi prosto w komin - to jest kolejny błąd w projekcie...

 

P221113_13.49.jpg

 

Nie wiem czego oczekiwać od biura projektowego za te błędy ?

Edytowane przez piotrek0m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze ten słupek powinien stać na murłacie a krokiew powinna być po jego zewnętrznej stronie.

Po drugie w przypadku komina systemowego, który ma dodatkowy wklad i w dodatku izolowany wełną nie ma żadnego zagrożenia pożarowego. Nie widzę takiej potrzeby ale dla świętego spokoju można bok krokwi osłonić blachą. Klinkier startuje nad dachem więc też nie ma problemu a dobry murarz sobie poradzi.

Po trzecie przerwanie platwi na kominie to dość typowa sprawa a wynika z usytuowania komina czasami dość trudnego do przesunięcia. Dla wytrawnego cieśli nie będzie problemu ze zrobieniem obejścia. Twój cieśla jak widać nie jest dość wytrawny więc mogą być problemy. Warto zasięgnąć rady konstruktora (tego możesz oczekiwać od biura projektowego) lub kierownika budowy. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze ten słupek powinien stać na murłacie a krokiew powinna być po jego zewnętrznej stronie.

Ekipa robi dokładnie jak w projekcie i w projekcie słup stoi na krokwi.

 

Po drugie w przypadku komina systemowego, który ma dodatkowy wklad i w dodatku izolowany wełną nie ma żadnego zagrożenia pożarowego. Nie widzę takiej potrzeby ale dla świętego spokoju można bok krokwi osłonić blachą. Klinkier startuje nad dachem więc też nie ma problemu a dobry murarz sobie poradzi.

 

Z tego wynika, że to raczej murarz marudzi i sobie nie poradzi.

 

 

Po trzecie przerwanie platwi na kominie to dość typowa sprawa a wynika z usytuowania komina czasami dość trudnego do przesunięcia. Dla wytrawnego cieśli nie będzie problemu ze zrobieniem obejścia. Twój cieśla jak widać nie jest dość wytrawny więc mogą być problemy. Warto zasięgnąć rady konstruktora (tego możesz oczekiwać od biura projektowego) lub kierownika budowy. Pozdrawiam.

 

Cieśla położy podwalinę i postawi dodatkową belkę przed kominem. Zaraz za kominem jest belka w projekcie i ta zostanie na swoim miejscu.

 

 

Dziękuję za odpowiedź,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do takiego domku, kolor dachówek czerwony:

Meyer-Housen Tandem ...

lub Brass Rubin 9V...

ewentualnie Tondach Holenderka 11...

jeszcze Bogen Inovo

paradoksalnie zamki w Meter-Holsenie i w Tondachu są podwójne... materiał musi być inny stąd ta rozbieżność w cenie :)

 

http://www.dobredomy.pl/projekt/planetaII

 

P221113_13.38.jpg

głowa pęka od wyboru - za duży wybór ;)

Edytowane przez piotrek0m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dalsze elementy więźby:

 

Tu jeszcze przyjdzie śruba:

 

P261113_14.25_[01].jpg

 

Daszek nad wejściem, oczywiście dlugośc okapów do korekcji, choć wszędzie są wysunięte dalej niż miały byc w projekcie, w projekcie było 60 cm porobione na 75 cm...

 

P261113_16.01.jpg

 

Mocowanie belki daszku w wykutej cegle, fajnie, że oparcie wypadło na stropie, to murarz dobrze wyliczył.

 

P261113_15.56_[02].jpg

 

I mocowanie belki daszku na kątownikach, bo niestety ale wypadło na lanym słupku wieńca... szkoda

 

P261113_15.56_[03].jpg

 

Ponoć z gwoździami jest tak, że im starszy i bardziej zardzerwiały tym trudniej go wyjąć?

Ponoć prędzej skruszy się spróchniała deska ze starej stodoły niż da się wyciągnąć zardzerwiałego gwoździa - prawda to ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...