Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pokażcie swoje dachy!!!!!!!!


e.kala

Recommended Posts

Oto fotka obrazująca przekrój mojego okapu, Pierwsza łata leży jak każda inna, raczej nie na sztorc. Szczelina dla przepływu powietrza przez siatkę przeciw-owadzią jest chyba spora? Nie wiem? Dodatkowo dojdzie szczelina pod samą dachówką? No ale ja się nie znam na tym, może coś jest źle?

 

[ATTACH=CONFIG]252544[/ATTACH]

 

Warunki Gwarancji Meyer-Holsen nic nie piszą o takich wymaganiach.

Dzwoniłem nawet z pytaniem o warunki gwarancji do ich centrali... żadnych specjalnie nie mają.

 

Jak dla mnie okap masakra. Po pierwsze te kliny po pewnym czasie na pewno się poluzują. Po drugie zamiast tej deski nabitej na łaty powinien być grzebień okapu z kratką wentylacyjną. Grzebień płaski, który jest już nabity powinien być odwrotnie tzn. "włosami" w stronę dachu. Poza tym jeśli łaty wyżej nie są tak samo podklinowane to pierwsza dachówka będzie zadarta w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Powiem Ci, że ciężko ustawić gąsiory na blachodachówce, żeby szły idealnie prosto, a już szczególnie przy takim sposobie montażu. Na kalenicy tego z dołu nie widać, ale na narożach niestety tak :( Buły się robią w miejscach gdzie jeden nachodzi na drugi, albo gdy są "ściągane" przez farmery

 

Ok,przy takim sposobie montażu czyli jakim? Do kitu?,jeśli tak to będą przykrecac jeszcze raz...dzięki za poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Mam ekipę która będzie wykonywać u mnie dach z blachy na rąbek. ...

Na podstawie tych zdjęć można stwierdzić, że nie masz ekipy. Farmerów nie żałowali nawet w miejscach gdzie ich obecność jest nieuzasadniona. "bracki88" już o tym napisał. Kosze nie profesjonalnie wyprowadzone. Blacha startująca z kosza (3 zdjęcie) źle zapięta lub nie zapięta. Przy takim pokryciu firmowych kołnierzy do okien się nie stosuje bo to nie blachodachówka. Szczyty nie profesjonalnie wykonane. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,przy takim sposobie montażu czyli jakim?

Dach pod blachodachówkę powinien być tak samo przygotowany jak pod dachówkę! Skoro jest to imitacja dachówki to wszystko tak samo. Łata kalenicowa i łaty narożne, taśmy pod gąsiory, grzebień w okapie. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O
Dach pod blachodachówkę powinien być tak samo przygotowany jak pod dachówkę! Skoro jest to imitacja dachówki to wszystko tak samo. Łata kalenicowa i łaty narożne, taśmy pod gąsiory, grzebień w okapie. Pozdrawiam.
grzebienia w okapie raczej nie zauważyłem:'(,natomiast pozostałe rzeczy chyba są...taśmy także były i tzw gąbki w koszach...

IMAG0645.jpg

IMAG0646.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, że nie ma tutaj łaty, tak jak przy dachówce która by prostowała gąsiory. Jeden farmer dociągnie gąsiora za bardzo, drugi mniej i robią się takie wybrzuszenia - wg mnie ten materiał tak ma. Gdy popatrzysz na nie na wprost to prosto lecą?

Znaczy się ,są wybrzuszenia ale są prosto ulozone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... pozostałe rzeczy chyba są...taśmy także były i tzw gąbki w koszach...

Ze zdjęć widać, że chyba nie. Nie masz łat narożnych chyba, że zostały zamontowane później. Nie masz lat kalenicowych i nie masz ich na 100% bo lukarenka pokryta a łaty nie widać więc na czym miałaby się trzymać taśma kalenicowa. I tak mi się wydaje, że gąsiorów też nie masz bo na kalenicy lukarenki widzę czapę z płaskiej blachy. Oczywiście mogę się mylić bo stary człowiek trochę niedowidzi. Żeby była jasność taka czapa to nic złego. Rynna nisko opuszczona ale tak jest wykonane większość dachów. Cena robi swoje. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dach zakończony, jest i "wiecha" (choć zabrakło ostatniego gąsiora)

 

IMG_9443a.jpg

 

Jeszcze kwestia porastania mchem. Można nakleić taśmę miedzianą na górnych dachówkach, jednak jeżeli w odległości kilkuset metrów nie ma żadnych wyższych drzew, to rozumiem, że porastanie mchem nie wystąpi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....jednak jeżeli w odległości kilkuset metrów nie ma żadnych wyższych drzew, to rozumiem, że porastanie mchem nie wystąpi?

 

Wystąpi - wystarczy, że w pobliżu są łąki np; z nawłocią, koniczyną czy niekiedy rzepakiem - pyłek osiadający na dachówkach powoduje tworzenie mchu-zazielenienia - szczególnie na północnej stronie dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Komin to nie jeden kunszt tych fachowców... kunsztem jest wyprowadzenie skroplin z membrany do wnętrza "trumienki" czyli do przestrzeni ograniczonej przez deski podbitki i deskę czołową... nie wiem czy dobrze to widać na zdjęciu -

 

IMG_9724a.jpg

 

I jeszcze sposób jak można dosztukować dachówki, ale czy nie lepiej byłoby skrócić okap?

 

IMG_9726a.jpg

 

dach ma 2 lata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...