Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pokażcie swoje dachy!!!!!!!!


e.kala

Recommended Posts

Nie chcę rozumieć, że wyłudzasz odszkodowania:no:.

Wylałeś na ten styropian wrzątek tak jak prosiłem?:confused:

Pozdrawiam.:bye:

 

Nie wyludzam. Zdarzylo sie ze na drzwi zewnetrzne biura ktore prowadzilem dolozylem krate. Takie czasy byly... I jak mi wyniesli wszytko przez te drzwi sie okazalo ze nie spelnilem OWU - dwa zamki w drzwiach zewnetrznych ... I dlatego wole nie ocieplac komina styropianem, ktory ma temp. brzegowa 80oC.

 

Chociaz nie... tu masz Andrzeju racje. od 80oC to on bedzie tracil tylko swoje wlasciwosci, wiec ubezpieczalnia pewnie i tak by sie przyczepila ale nie byloby to pare straconych miesiecy tylko tygodni...

Do meritum - wylanie wrzatku na styropian, a poddawanie go dlugotrwale temp. pow wspomnianych 80oC to zupelnie inna bajka.

To naprawde jest proste- osiagnie ten komin 80 i wiecej stopni??? Jesli tak, czy jest problemem uzycie innego materialu termoizolacyjnego ? Po co marnowac czas na testy wiaderkowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Stefan. Decha w koszu skutecznie będzie blokowała spływ skroplin , będzie gniło, poważny błąd. Nie ma zdjęć montażu okien, czy jest kołnierz . Nie wiadomo co z okapem, pewnie skropliny puszczone 'na żywioł". Jan.

 

Hej Mis*n.

Okna to ROTO R 45 K 74x118 z kołnierzem z termoblokiem WD, tak więc kołnierz jest (?), tzn. na pewno jest w rachunku :yes:.

O ten okap to zapytam go jeszcze. Nie potrafię tego stwierdzić z tych zdjęć.

Ale najbardziej zmartwiło mnie Twoje:

"Decha w koszu skutecznie będzie blokowała spływ skroplin, będzie gniło, poważny błąd."

A co gorsza - kompletnie nie wiem o co Ci chodzi. :confused: Mógłbyś wskazać nr zdjęcia?

Dzięki.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia dość istotna, o której pisał Jan jest zobrazowana na zdjęciu nr 29. Masz krycie wstępne wykonane folią to nie najszczęśliwsze rozwiązanie i przeciek w koszu raczej pewny. Brak dachówek wentylacyjnych. Natomiast ze spraw estetycznych to zbyteczne narożniki na kominach gdyż łupek obcych elementów nie potrzebuje. Nie poprostowany drut odgromowy. Generalnie ekipa ma pojęcie o kryciu dachu. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czy jest problemem uzycie innego materialu termoizolacyjnego ?

Oczywiście, że nie jest. Są różne formy wykonania komina. może być wełna ale tynk na niej nie może być ostatnią warstwą.

A tak z czystej ciekawości zapytam jak planujesz zabezpieczenie domu przed pożarem? Czy będziesz izolował ściany styropianem? W czasie pożaru temperatura ścian znacznie przekroczy 100*C. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... powiedz szerze, ma to sens wydawać kasę na stropian i inne dodatki aby go przykleić itp.?

 

Skoro prosisz to szczerze Ci odpowiem, że ma to sens. Z reguły komin nie składa się z jednego dymowego kanału a z kilku. Na jakiej podstawie twierdzisz, że wszystkie będą ciepłe? Następuje przemarzanie po ścianach komina. W kanałach wentylacyjnych tworzą się zimne korki powietrza blokujące wypływ powietrza z wentylowanych pomieszczeń. Taki wydatek na izolacje cieplną komina to jest niedużym jednorazowym wydatkiem a przy kominach systemowych wręcz niezbędnym. Oczywiście jak ktoś nie chce to nie musi tego robić. To jego sprawa. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na okapie masz nadbitkę a na szczycie? Ściana szczytowa za wysoko podmurowana. Rynien nie będzie? Pozdrawiam.

 

Czasem taki jest projekt, niekiedy, nie jest to winą wykonawców. I ja nigdy nie wtrącam się i nie dyskutuje z właścicielem, bo później obwiniają wykonawcę. Miałem masę takich przypadków że chciałem zrobić tak jak powinno być, a właściciel zmieniał 4x razy projekty. Ale oczywiście na samym końcu ja miałem racje. Ale tego nie wytłumaczysz właścicielowi co ma wizje i sam nie wie jak to wygląda. A co do rynien to nie dowieźli z hurtowni :p, nie a tak serio to będą mieli nie małe problemy aby założyć te rynny.

 

A tak sugerując się regulaminem forum, to czemu pan pisze posty pod postem ?? jest edytuj i linie oddzielające treść itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia dość istotna, o której pisał Jan jest zobrazowana na zdjęciu nr 29. Masz krycie wstępne wykonane folią to nie najszczęśliwsze rozwiązanie i przeciek w koszu raczej pewny. Brak dachówek wentylacyjnych. Natomiast ze spraw estetycznych to zbyteczne narożniki na kominach gdyż łupek obcych elementów nie potrzebuje. Nie poprostowany drut odgromowy. Generalnie ekipa ma pojęcie o kryciu dachu. Pozdrawiam.

 

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Membrana (http://www.ventiaq.com) i listwy na kominie to były moje wytyczne.

Z listwami żeśmy się widocznie nie dogadali, bo miałem na myśli te do tego celu przystosowane a nie jakieś kątowniki. Widocznie w PL się ich nie stosuje lub rzadko.

Czy deska w koszu może być powodem do złożenia reklamacji jako element wykonania niezgodnie ze sztuką budowlaną? Czy to tylko jeden z gorszych (ale jednak) metod zrobienia kosza.

Jak można to poprawić?

Pytam, bo chciałbym się dobrze przygotować do rozmowy.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie jest. Są różne formy wykonania komina. może być wełna ale tynk na niej nie może być ostatnią warstwą.

Dlaczego ? A co zatem ?

 

A tak z czystej ciekawości zapytam jak planujesz zabezpieczenie domu przed pożarem? Czy będziesz izolował ściany styropianem? W czasie pożaru temperatura ścian znacznie przekroczy 100*C. Pozdrawiam.

Planuje styropianem. Ale ja sie pytam, czy podczas normalnego uzytkowania temp. komina osiaga powyzje 80oC. Tak jak sciana podczas normalnego uzytkowania - nie osiagnie raczej 80oC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ?

 

...ja sie pytam, czy podczas normalnego uzytkowania temp. komina osiaga powyzje 80oC.

Dlatego, że wcinka w taki materiał może powodować przeciek.

W normalnym użytkowaniu zewnętrzna ściana komina takiej temperatury nie osiąga. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na okapie masz nadbitkę a na szczycie? Ściana szczytowa za wysoko podmurowana. Rynien nie będzie? Pozdrawiam.

Nie mam nigdzie nadbitki,wszedzie bedzie..podbitka:)

Dlaczego sciana szczytowa za wysoko podmurowana..?

Rynny zdecydowanie będa:),a zauwazyłes cos nie tak odnosnie rynien?

pozdrawiam i dzieki za uwagi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...