Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pokażcie swoje dachy!!!!!!!!


e.kala

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Panie Mis*n nie wydaje Mi się zeby jakiś mega mostek powstał jeśeli deskowanie z połaci dachu bedzie dochodzić do zadeskowanego trójkąta lukarny , a styropian ściany bocznej będzie dochodził do desek, pod deskami będzie wełna ... Nie wyobrażam sobie odsuwać (wyciać) deski z deskowania dachu na grubośc izolacji ściany bocznej lukarny tylko po to żeby stykał się z wełną (chyba że xle zrozumiałem) ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mic81 no właśnie nie masz przez to wyższego poziomu w miejscu deskowania?

Nie lepiej było od spodu poprzybijać deski??

Też się przymierzam do krycia dachu. Blachą trapezówką 0,6 mm biała w ocynku. W przyszłym roku będzie malowana na kolor. (Dostaliśmy ją także stąd takie rozwiązanie.) Wszystko będę robić sam (1 raz) z pomocą 2 osób. Zastanawiam się czy wziąć kogoś do obróbek blacharskich czy poradzę sobie sam.

http://images63.fotosik.pl/1106/a4e6725b49084dffmed.jpg

Konstrukcja jest z wiązarów. Docelowo będzie blacha, łaty, kontrłaty, folia, wełna. Poddasze nieużytk.

Jak to jest z tą ostatnią krokwią poza szczytem. Widziałem że niektórzy całkowicie zasłaniają ją blachą inni tylko do połowy szerokości. Czy to tylko kwestia wyglądu czy stosuje się to przy różnych pokryciach? Nie ukrywam że taka widoczna belka wygląda ładniej.

[ATTACH=CONFIG]267098[/ATTACH]

Konkretnie chodzi mi o takie rozwiązanie. Posłużyłem się zdjęciem pewnego forumowicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi on to, żeby poziom kontrłaty na krokwi i nadbitce był taki sam. A u Ciebie?. Jan

 

Może i nie wyraziłem się zbyt precyzyjnie.

Zrobione jest tak:

Na krokwie nabita jest nadbitka ( prostopadle do krokwi ) tworząc pełne deskowanie okapu. Tej nadbitki było na tyle dużo że zostało pocięta w dłuż na paski o szerokości krokwi i przybita do niej równolegle. Taki manewr zrównoważył grubość nadbitki około 1,4 cm i nie trzeba było ani podcinać krokwi ani regulować na łatach.

Mam nadzieje że teraz już jest to jasne a jak by nie było to ostatecznie mogę to narysować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Witajcie, proszę o podpowiedź. Właśnie przymierzam się do zamawiania dachu, ale mam wątpliwości czy dobrze zdecydowała. Chcę dachówkę braas- romańska cisar kolor kasztan. Rynny w tym samym kolorze. a do tego komin i wykańczający pas podrynnowy zrobić struktonitem. i teraz nie wiem czy ten struknonit ma być też kasztanowy. Czy to mi się nie będzę zlewać. Potem okna mają być w kolorze złotego dęby a elewacja piaskowa. Co Wy na to?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Powiem tak ... sam jesteś paskudny. Kultura "0". I Pan należy do "elity forum"... bez komentarza.

Projekt w sprzedaży muratora istnieje od 2007 r., i z powodzeniem jest realizowany. Nikt jak dotąd nie narzekał na "mostki termiczne".

Każdy dom będzie miał mostki termiczne, chyba że zamurujesz wszystkie okna, drzwi, wykusze, loggie..... itd.

Mam świadmość, że izolacja cieplna niektórych miejsc budynku będzie trudniejsza, ale wszystko jest do zrealizowania... kosztowniej ale jest.

Pozdrawiam kolegę :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ nie unoś się, koledze zapewne nie chodziło o to, że domek paskudny bo to rzecz gustu, ale że paskudnie problematyczny w izolowaniu - zastanów się ile możesz ułożyć cm posadzki (wylewka + izolacja) na Twoim tarasie zanim jego ostateczny poziom zrówna się z poziomem podłogi w pokoju ? Izolacji wskazane było by dać z 20cm.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobają mi się bardzo czarne dachówki, jednakże mój plan zagospodarowania na taki kolor nie pozwala. Szukam czegoś brązowego, ale taki ciemny brąz, który jak najbardziej idzie w kolor czarny. Chciałabym aby miała lekki połysk, ale nie waliła po oczach :)

Póki co mm upatrzone:

Dachówka Optima - Ciemny Brąz Angoba z Creatonu

roben piemont brąz angobowana

Rupp Ceramika Rubin 13 V kol. tek

ROBEN FLEMING CZARNOBRĄZOWA TOBAGO GLAZUROWANA- ta ponoć wycofana ze sprzedaży i nie wiem czy przszła by w moim PZP

Bogen innovo 12 ciemny braz angoba.

 

Ma ktoś z Was może którąś z wymienionych przeze mnie dachówek? Chciałabym zobaczyć zdjęcia gotowego dachu? Czy którąś z nich polecacie? Ewentualnie jakąś inną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak ... sam jesteś paskudny. Kultura "0". I Pan należy do "elity forum"... bez komentarza.

Projekt w sprzedaży muratora istnieje od 2007 r., i z powodzeniem jest realizowany. Nikt jak dotąd nie narzekał na "mostki termiczne".

Każdy dom będzie miał mostki termiczne, chyba że zamurujesz wszystkie okna, drzwi, wykusze, loggie..... itd.

Mam świadmość, że izolacja cieplna niektórych miejsc budynku będzie trudniejsza, ale wszystko jest do zrealizowania... kosztowniej ale jest.

Pozdrawiam kolegę :p

Dokładnie o to chodziło :

paskudnie problematyczny w izolowaniu .

Odniosłem się do projektu a nie jego realizacji.

Trzeba izolować loggie (balkon wnękowy) z wierzchu i połączyć izolacje z izolacją szczytu ścianką kolankową na której leży już murłata nie da się do końca zaizolować ,słup strop i podciągi pod nim.Pod loggią jest cześć mieszkalna ,która tylko jedną ścianą łączy się z resztą mieszkania .Z góry nad tą częścią potrzebna jest porządna izolacja przeciwwilgociowa ,ona będzie jednocześnie dachem nad tą częścią budynku.

Z brzegu loggi osadzone są dwa słupy drewniane na podstawach metalowych ,które pozostaną już w stropie i będą przebijać izolację cieplną i przeciwwilgociową tak jak zastosowane kotwy mocowaniu murłaty do wieńca.

 

Ma być 18 cm na tarasie i tyle samo wywnętrz domu na piętrze.

A pod stropem te 18 cm styropianu prawdopodobnie zrówna się z nadprożem okna .

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten projekt nie jest taki zły. Taras na górze fajnie zadaszony bedzie funkcjonalny. POnieważ nad pomieszczeniem ogrzewanym - to izolacja bedzie troche ksoztowała (około 4tyś) ale to wszystko da sie zrobic. termicznie 10cm XPS załatwi sprawę. BTW moi znajomi maja taki taras w domu z lat 90 i nie ma żadnych problemów z izolacją. Bo taki taras jest własciwie suchy tam nie napada deszcz i nie bedzie leżał śnieg.

 

Na dole taras tez funkcjonalny - zadaszony. Projekt jest spoko nienalezy przesadzać z tymi "mostkami" i ich demonizować - bo to czesto wytwór lokowania produktów przez firmy od izolaczji a nie faktyczny problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten projekt nie jest taki zły. Taras na górze fajnie zadaszony bedzie funkcjonalny.

To zadaszenie zabija nasłonecznienie w tych pomieszczeniach ,a okna dachowe to półśrodek zimą zawalone śniegiem ciemnica ,latem przegrzewają pomieszczenia a otwarcie ich przy takim ciemnym dachu to piekarnia,Ciemna dachówka jeszcze długo po zachodzie słońca będzie oddawać ciepło jak piec kaflowy .

Ja jestem zwolennikiem tarasów na parterze bliżej natury, kuchni, ogrodu itd.... ,balkony loggie to w środku miasta wyższe budynki ,bez działki .

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobają mi się bardzo czarne dachówki, jednakże mój plan zagospodarowania na taki kolor nie pozwala. Szukam czegoś brązowego, ale taki ciemny brąz, który jak najbardziej idzie w kolor czarny. Chciałabym aby miała lekki połysk, ale nie waliła po oczach :)

Póki co mm upatrzone:

Dachówka Optima - Ciemny Brąz Angoba z Creatonu

roben piemont brąz angobowana

Rupp Ceramika Rubin 13 V kol. tek

ROBEN FLEMING CZARNOBRĄZOWA TOBAGO GLAZUROWANA- ta ponoć wycofana ze sprzedaży i nie wiem czy przszła by w moim PZP

Bogen innovo 12 ciemny braz angoba.

 

Ma ktoś z Was może którąś z wymienionych przeze mnie dachówek? Chciałabym zobaczyć zdjęcia gotowego dachu? Czy którąś z nich polecacie? Ewentualnie jakąś inną?

 

Ciemny brąz ładnie wygląda również z creatona premiona ale nie jest tanio, ja mam u siebie innovo 12 brylant granat brąz czy jakoś tak się to zwie - obie mają połysk jak szkliwo a nie jak angoba. W pochmurny dzień bardzo ciemne, w słoneczny ciemno brązowe, o świcie gdy słońce nisko nabierają barwy ciemno granatowej. Fotek niestety nie mam ale jakieś tam w necie znajdziesz bo przed zakupem dachu też w necie oglądałem.

 

W mojej okolicy też w planie nie ma czarnego koloru wpisanego ale jest antracyt i grafit o ile dobrze pamiętam...więc 90% dachów jest czarnych jak grafit i antracyt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...