Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pokażcie swoje dachy!!!!!!!!


e.kala

Recommended Posts

ja swoja malowalam najpierw impregnat Base techniczny Sadolinu a potem też z sadolinu masz impregnat biały-kremowy, największe opakowania to niestety 2,5littra.

Dziekuje za podpowiedz.

Poszlam do sklepu i widzialam pomalowana deske tym kremowym sadolinem i ....faktycznie jest kremowy nawet po 3 warstwach. Ja poszukuje typowego bialego, czy ktos jeszcze cos podpowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 4 weeks później...
Arturjn chyba podnosiłeś ściankę kolankową, co?

 

Nie podnosiłem ściany kolankowej, wszystko zgodnie z projektem. Od tyłu jest tylko 5 trzpieni na piętrze, ale od strony frontowej(zachodniej od tej strony wieją wiatry) tych trzpieni jest 7. Szpilki mam rozmieszczone co 80cm. Świadomie wybrałem projekt, gdyż zależało mi na wysokim poddaszu. I tak mogę praktycznie podejść do samego końca ściany kolankowej, bez obawy że uderzę się w głowę. Projekt jest świetnie rozwiązany i budowa tego domu nie jest droga. Projekt to Cynamon 87mkw powierzchni użytkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym poruszyć temat montażu rynien. Z tego co widzę są 2 szkoły... Mój ojciec - emerytowany dekarz - jest za zamontowaniem rynien "wyżej" i zastosowaniem elementów, które zatrzymają zsuwający się z dachu zimą śnieg, natomiast ekipa montująca preferuje szkołę "niższego" zamontowania rynien bez montowania "śniegołapów"... Jakie są trendy? Jak te rynny zamontować?

Dachówka Kapsztad, dach 30st.

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?214092-Z195-Deal-of-My-Life&p=6621388&viewfull=1#post6621388

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma dwóch szkół. Są tylko różne formy wykonania okapu. Zasada jest jedna linia dachu nie powinna przecinać zewnętrznej krawędzi rynny. Natomiast rynny nisko opuszczone są efektem chęci wprowadzenia skroplin z krycia wstępnego do rynny. I tu się kłania brak wiedzy dotyczącej kwestii technicznego wykonania okapu. Poprawnie zamontowana rynna jest narażona na uszkodzenia spowodowane zsuwającym się śniegiem. Dobrym rozwiązaniem chroniącym rynnę i nasze głowy czy parkujące przy budynku samochody są płotki (drabinki) czy bariery śniegowe. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie na temat, choć zauważyłem że niektórzy też wklejali swoje kominy.

 

Z zapytaniem do ludzi z większym doświadczeniem.

Czy komin jest dobrze wykonany?

 

http://fotowrzut.pl/tmp/upload/BPM4K2M7QH/1.jpg

___________________________________________

 

http://fotowrzut.pl/tmp/upload/BPM4K2M7QH/2.jpg

 

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Estetyka to oczywiście rzecz gustu ale w czym takie wysunięcie poprawia estetykę tego nie wiem? Fuga mocno cofnięta nawet przy samym dachu a cegła chyba dziurawka? Jak dziurawka to komin wykonany niezgodnie z polską normą. Krycie wstępne w okolicy komina wykonane bardzo źle. Będą problemy z uszczelnieniem tego komina. Czapa OK ale przy tej wysuniętej warstwie wszystko będzie na nią ściekać. Na tej warstwie trzeba by zrobić taką skośną czapkę. Czapę należy pomalować dobrą farbą do betonu. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komin wyglądałby nieźle, ale ma jedną wadę brak jest wiązań wewnętrznych cegłą ,murował go jakiś nieuk ,nie stosuje się mniejszych cegieł niż polówka.

Tak wygląda murowany komin z klinkierówki .

http://images25.fotosik.pl/6/befc9c763113a768med.jpg

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komin wyglądałby nieźle, ale ma jedną wadę brak jest wiązań wewnętrznych cegłą ,murował go jakiś nieuk ,nie stosuje się mniejszych cegieł niż polówka.

Tak wygląda murowany komin z klinkierówki .

http://images25.fotosik.pl/6/befc9c763113a768med.jpg

A na twoim zdjęciu, przy rozjeździe w koronke to połówki są? Jak przewiążesz systemowe wkłady cegłą?? Tylko drutem fi8 sie da...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na twoim zdjęciu, przy rozjeździe w koronke to połówki są? Jak przewiążesz systemowe wkłady cegłą?? Tylko drutem fi8 sie da...
To nie moje zdjęcie, zostało wyłowione z internetu ,ono pokazuje że wewnątrz komina muru są "główki " ,po to je wstawiłem w kominie niepowiązanym są same wozówki,kanał dymowy czy spalinowy powiązany drutem z kanałami wentylacyjnymi ? , drutem to sobie można płot wiązać , w koronie jest tak jak u "Jungalskiego" dlatego dopisałem że nie stosuje się mniejszych cegieł niż polówka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...