Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pokażcie swoje dachy!!!!!!!!


e.kala

Recommended Posts

Ogniomur wygląda teraz tak ;

[ATTACH=CONFIG]300689[/ATTACH]

Tu już ogniomurek został wymurowany i oblany opaską żelbetową połączoną z wieńcem ,można tylko obłożyć izolacją cieplną .

http://i.imgur.com/2kWOAsC.jpg link

http://i.imgur.com/2kWOAsC.jpg

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dziękuję za odpowiedzi. Chciałbym się jeszcze upewnić, czy warstwa termoizolacyjna XPS grubości 5 cm na szczycie i po wew stronie jest wystarczająca ?

 

A dlaczego XPS i tak mało 5cm,od zewnątrz cała ściana szczytowa grubość tak jak na całym budynku min 15cm styropian fasada ,od środka min 8 cm skalna wełna .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł tak jak naszkicowałeś jest OK. Myślę, że ta grubość izolacji wystarczy bo sama ściana też stawia opór cieplny. Oczywiście obróbka blacharska schodząca na dach powinna być stosowna do rodzaju pokrycia. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze takie rozwiązanie i jest tam od wew strony XPS co prawda nie na całej wysokości ogniomuru, a na szczycie znajduje się EPS, który chciałem zastąpić XPS-em. Dlatego piszę o XPS-ie, ponieważ miałem go w rękach podczas ocieplania fundamentów i przez to, że chłonie tak małą ilość wody, jest twardy i ma niski współczynnik przewodzenia ciepła mógłby być dobrym rozwiązaniem, przynajmniej tak mi się wydaje, a że nie jestem w 100% pewny poruszam ten temat na forum.

 

Untitled.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze takie rozwiązanie i jest tam od wew strony XPS co prawda nie na całej wysokości ogniomuru, a na szczycie znajduje się EPS, który chciałem zastąpić XPS-em. Dlatego piszę o XPS-ie, ponieważ miałem go w rękach podczas ocieplania fundamentów i przez to, że chłonie tak małą ilość wody, jest twardy i ma niski współczynnik przewodzenia ciepła mógłby być dobrym rozwiązaniem, przynajmniej tak mi się wydaje, a że nie jestem w 100% pewny poruszam ten temat na forum. [ATTACH=CONFIG]300779[/ATTACH]

Ten schemat jest nie do końca przemyślany.

Od środka lepsza wełna skalna, styropian nastręcza trudności przy obrabianiu , przyklejaniu na gorąco papy , czy to XPS czy inny styropian

to i tak przepuści wodę na łączeniach to izolacja z papy i obróbki blacharskie gwarantują szczelność .

 

Tak wybudowany ogniomurek to najgorsze rozwiązanie co do oporu cieplnego niestety, za to jest solidnie wykonany .

 

Żelbet ma strasznie mały opór cieplny,przewodność żelbetu to 1,70 W/ (m·K) nawet gdyby została użyta sama cegła do wzniesienia tego ogniomurka to już o połowę przewodność by spadła 0,80 W/ (m·K) ,gdyby zastosowano suporeks np. kl. 600 na klej przewodność spada 12 razy 0,140W/ (m·K) i taki murek można izolować cieplnie stosując cieńszy styropian czy wełnę,przy żelbecie trzeba dać ile się zmieści .

Newralgiczne miejsce to narożniki budynku, połączenie ogniomurka z wieńcem pod murłatą .

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu już ogniomurek został wymurowany i oblany opaską żelbetową połączoną z wieńcem ,można tylko obłożyć izolacją cieplną .

http://i.imgur.com/2kWOAsC.jpg link

http://i.imgur.com/2kWOAsC.jpg

 

Chciałbym, aby cała wewnętrzna ściana ogniomuru była osłonięta obróbką blacharską. Ogniomur będzie miał około 35cm wysokości. Przy zastosowaniu wełny skalnej i przyklejeniu jej, czy wymaga ona siatki i warstwy wykończeniowej i na to hydroizolacji w postaci papy termozgrzewalnej ? Zostało mi dość dużo papy icopal wierzchniego krycia, czy ona się nadaje ?

 

Patrząc na ten rysunek wygląda to tak, że papa styka się bezpośrednio z wełną, jak to prawidłowo rozwiązać ?

Edytowane przez Pawel983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym, aby cała wewnętrzna ściana ogniomuru była osłonięta obróbką blacharską. Ogniomur będzie miał około 35cm wysokości. Przy zastosowaniu wełny skalnej i przyklejeniu jej, czy wymaga ona siatki i warstwy wykończeniowej i na to hydroizolacji w postaci papy termozgrzewalnej ? Zostało mi dość dużo papy icopal wierzchniego krycia, czy ona się nadaje ?

 

Patrząc na ten rysunek wygląda to tak, że papa styka się bezpośrednio z wełną, jak to prawidłowo rozwiązać ?

Nie ma problemu można całą wewnętrzną ścianę ogniomuru osłonić obróbką blacharską .

Płyty twarde z wełny mineralnej mogą stanowić podłoże pod pokrycie papowe, jeżeli posiadają aprobatę

techniczną lub spełniają wymagania normy wyrobu.

Płyty twarde z wełny mineralnej mocuje się do podłoża w sposób mechaniczny lub przykleja za pomocą lepiku na gorąco .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze się zastanawiam, czy pomiędzy ścianą, a płytami z wełny skalnej na całej wysokości wewnętrznej ogniomuru i jego szczycie musi zostać poprowadzona hydroizolacja z papy termozgrzewalnej, skoro wełna zostanie zabezpieczona od zewnątrz papą i obróbką blacharską.

 

Powinna być ciągłość izolacji wstępnego krycia ,jak zrobisz tak będzie byle by nie ciekło przez lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem, sorki, ale gdyby chociaż było widać gąsiory albo zakończenia ...

 

A o jaki efekt Ci chodzi dokładnie? Że się mocno błyszczy? To zaryzykuję że każda czysta glazura w słońcu będzie się ładnie błyszczeć. Mam Roben Monza Tobago czarno-brązowa (ale realnie to czarna), glazurowana - po deszczu ślicznie błyszczy, a w słoneczny dzień normalnie nie idzie spojrzeć na nią :) Sąsiad ma angobę, chyba coś w stylu Braas Topas - niestety zawsze wygląda na zakurzoną, nawet w słońcu widać, że to mat.

 

Generalnie karpiówkę poleca się na skomplikowane dachy, wole oka, wykusze, wypierdusze i baszty bo ładnie można krzywizny wyprowadzić. Nigdy mnie osobiście nie interesowała, ale podejrzewam że może dość drogo wyjść - na pewno robota jest droższa, bo jest po prostu więcej sztuk do ułożenia. Ale to takie moje podejrzenia, lepiej je zweryfikować co do cen ;)

 

A jak dach planujesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...