Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pokażcie swoje dachy!!!!!!!!


e.kala

Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie jestem pewnie bo nie widać dokładnie ale moim zdaniem zastosowali zły grzebień okapowy(pod karpiówkę) poza tym na pierwszym zdjęciu ewidentnie łata kalenicowa jest wbita za wysoko dlatego tak strasznie to odstaje Mamacko powiedz są tani prawda ? sam w tamtym roku poprawiałem 6 dachów po kimś takim a w tym roku już mam 3 zlecenia na poprawki coś w tym stylu daj więcej zdjęć puki nie skończyli.

 

Teraz się upewniłem na drugim zdjęciu pierwsze dachówki leżą na pasie nadrynnowym powinny leżeć na innym grzebieniu co zwiększa i umożliwia wentylacje połaci.

Edytowane przez SADH*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz kolej na nasz dach, wreszcie ukończony. Dachówka Bogen Plano 11 antracyt glazura.

[ATTACH=CONFIG]306863[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]306864[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]306865[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]306866[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]306867[/ATTACH]

Brak jest rynien na tym dachu. ;)

[ATTACH=CONFIG]307901[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]307902[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]307903[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]307904[/ATTACH]

 

Witam wszystkich forumowiczów,

Dekarze kończą układanie dachówki, uważamy z żoną, że dach nie wygląda estetycznie, bardzo proszę o opinię na temat wykończenia dachu gąsiorami ? Czy taki powinien być efekt ? Z góry dziękuję za opinie. M

Uniesione gąsiory zastosowane długie szczotki.

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że łaty za wysoko to ewidentne. Cięcie dachówki na dachu bez zabezpieczenia - szok. Każ im szybko umyć dach. Nie podoba mi się wywinięcie pasa podrynnowego. Powinien być zagięty do środka . Wtedy nie ma trudności przy podbitce. A tak dodatkowa jotka. Jan

 

Spójrz na 2gie zdjęcie. Drugi gąsior za "chlebusiem" jest już na zero do dachówki. Według mnie niżej już się nie dało. Takie uroki "garbatej dachówki". Wychodzi jeden gąsior w miejscu wygarbienia i wszystkie muszą iść do góry. Nie zmienia to jednak faktu, że ostatnie zdjęcie z drugiej czwórki zdjęć pokazało cały "efekt" :(

Edytowane przez bracki88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym cięciem na dachu to chyba wiekszość ekip tak niestety robi. Co się stanie jak się tego nie zmyje?

 

Niestety większość, pewnie nic się nie stanie, deszcz zmyje z czasem, pytanie w jakim stanie jest membrana, czy nie uszkodzona od rozgrzanego pyłu podczas cięcia dachówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dach mamy pokryty papą.. Mam nadzieję, że nie jest to urok dachówki Roben Piemont. Patrząc na inne dachy, nie ma takiego efektu wizualnego, Czy zmiana położenia szerokości łat ma wpływ na kąt nachylenia dachówek względem siebie ? M

dscf3123.jpgdscf3173.jpg

Edytowane przez mmacko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za informacje, rozumie, że szczotki zostały źle dobrane ? Mam wrażenie, że gąsior opiera się na jednym z garbów, niemniej nie na wszystkich pod gąsiorami, z czego może to wynikać ? załączyłem więcej zdjęć. M [ATTACH=CONFIG]307939[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]307940[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]307941[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]307942[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]307943[/ATTACH]

 

Jest kilka opcji ale ta tu najbardziej prawdopodobna to, jeżeli gąsiory dolegają z obydwu stron do obu połaci co ileś garbów ,to dachówki te wiszące na drucie są zaniżone ,brak jest zamontowanych jeszcze kilku „małych kawałków” dociętych dachówek nachodzących na te garby ,pod gąsiorami,ale lata jeszcze trochę mogła być opuszczona na niektórych zdjęciach to widać.

http://i.imgur.com/KAkq8A7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o radę, jakie wybrać wkręty do mocowania łat przy zastosowaniu izolacji nakrokwiowej, wymiary kontrłat i łat 4x60. Zależy mi na dokładnym wypoziomowaniu łat, będzie użyta płaska dachówka brass turmalin . Spotkałem się z takimi wkrętami http://remmers.bazarek.pl/opis/3325954/wkrety-regulacyjne-6x80-torx-25-op-100szt--bit.html , czy one będą odpowiednie ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł te sa dobre, właśnie do tego służą, robiłem nimi w tamtym roku super sprawa tylko nie można zapominać o tym by wyklinować to potem. Tylko nie wiem co dajesz na kontrłatę bo jeśli cos cienkiego to nie będize trzymał ten wkręt. Edytowane przez SADH*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale masz łatę i łatę czyli zakładając że będzie równo i nie trzeba regulować nie podziurawisz ale jeśli trzeba będzie wykręcić to już wkręt trzyma albo i nie, w takim wypadku kup taśmy butylowe które nakleisz na dolną część (kontr łaty, łaty w twoim przypadku) wtedy nawet dziurawiąc ocieplenie o folię nie będzie tam nic zaciekać np cos takiego http://folnet.pl/towar/purotec-tasma-pod-kontrlaty to zapobiega przeciekaniu przez folię w twoim wypadku zabiezpieczy tez ocieplenie, mocując ocieplenie do krokwi tez dziurawisz ale wkręty powinny być zaklejone taśmą taką jakby aluminiową. Edytowane przez SADH*
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkręty długości 80 mm i trochę dłuższych 90 i 100 mm jak będą podkładki. Nic się nie stanie jak przebiją kontrłatę przecież wkręty kapeluszowe lub z łbem stożkowym, którymi będziesz mocował izolację nakrokwiową też ją przebiją i to na wylot. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...