Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pokażcie swoje dachy!!!!!!!!


e.kala

Recommended Posts

W projekcie ewidentnie widać że obie izolacje łączą się ,jeszcze poprosiłbym zdjęcia szczytów żeby upewnić się w 100 % że są źle pomurowane ,a silka dochodzi praktycznie do membrany .

 

Żeby Pan zrozumiał o co w tym chodzi tu zdjęcia z innej budowy ,co prawda szczyt od góry obkładają styropianem ale jest to do przyjęcia .

 

http://imageshack.us/a/img259/8707/img1757o.jpg

http://imageshack.us/a/img843/2885/img1760w.jpg

 

po dzisiejszym dniu rozmów z różnymi ekspertami łącznie z nadzorem budowlanym zostałem poinformowany że 80 % ludzi buduję tak jak ja reszta 20 robi ocieplenie tego szczytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

po dzisiejszym dniu rozmów z różnymi ekspertami łącznie z nadzorem budowlanym zostałem poinformowany że 80 % ludzi buduję tak jak ja reszta 20 robi ocieplenie tego szczytu.
Był czas że 80 % ludzi nie miało jeszcze izolacji cieplnej na ścianach ,

omijać takich doradców-ekspertów szerokim łukiem ,oni za Pana nie będą płacić rachunków za ogrzewanie,niestety dom został zbudowany niezgodnie z projektem ,wykonawca nie umie czytać projektu ,tylko buduje na pamięć jak za czasów PRL-u..

 

Proszę jeszcze przemyśleć sobie to co teraz napiszę,przy Silce w większe mrozy będzie dochodzić do kondensacji ,zawilgoceń tych szczytów od wewnątrz .

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tych czerwonych naturalnych dachowek jaki maci kolor podbitki ( niestety zdjecia przeklamuja) wlasnie stoje przed takim wyborem i zastanawiam sie czy ciemny braz ( palisander) teakowy czy np. orzech a moze jeszcze inny

 

A może dachówka czarna bądź grafitowa. Teraz uznawane są za najmodniejsze kolory dachówek w tym roku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, dziś z mężem przyjechaliśmy na budowę podziwiać dopiero co ułożony dach, a tam takie "cudo" czy ten trójnik gąsiora z lewej strony na drugim zdjęciu jest położony prawidłowo bo wygląda strasznie:( obróbka okna też nie powala, bardzo proszę o komentarz znawców tematu

pozdr.

 

DSC_0326.jpgDSC_0328.jpg

Edytowane przez PaniKasia
błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Wydaje się, że łata kalenicowa dochodząc do naroża lekko się unosi. Unoszą się zatem leżące na niej dachówki. Należy ją obniżyć i trochę podszlifować trójnik. Odnośnie okien można wykonać obróbki na "nokach" i zastosować dachówki połówkowe co pozwoliłoby uniknąć cienkich docinek przy oknach. Np. tak. Pozdrawiam.

P1060311.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
Witam :) Mam takie pytanie, ponieważ na początku przyszłego roku zaczynamy budowę domu (własnie konczymy projekt u architekta) chciałam zapytać na co musze zwrócić uwage jeżeli chodzi o dach? Cały projekt domu jak i przyszła budowa bedą raczej na mojej głowie i musze wszystkiego dopilnować :rolleyes: Chce dopilnować fachowców co by nam dobrze dach zrobili ale o co mam ich pytać w trakcie budowy?na co patrzec? Moze ktoś pomoc?? :rolleyes: Dodam że będziemy kłaść płaską dachókę, jeszcze nie wiem jaka bo to zalezy od ceny, ja to bym chciałą Meyer Holsen ale zobaczymy... Bardzo mi zalezy na tym aby ktoś mógł chociaż w paru pkt napisac o co ich pytać?? Przygotowuje się do tej budowy jak na wojne hehe :D nawet za architekta musiałam myśleć czasem bo jakieś głupoty robił :/ Bardzo prosze o pomoc, wiem że jeszcze troche czasu zostało, ale musze sie doszkolic w wielu dziedzinach więc teraz czas na dach. Z góry baaaaaaaaaaaaaardzo dziękuję! :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Mam takie pytanie, ponieważ na początku przyszłego roku zaczynamy budowę domu (własnie konczymy projekt u architekta) chciałam zapytać na co musze zwrócić uwage jeżeli chodzi o dach? Cały projekt domu jak i przyszła budowa bedą raczej na mojej głowie i musze wszystkiego dopilnować :rolleyes: Chce dopilnować fachowców co by nam dobrze dach zrobili ale o co mam ich pytać w trakcie budowy?na co patrzec? Moze ktoś pomoc?? :rolleyes: Dodam że będziemy kłaść płaską dachókę, jeszcze nie wiem jaka bo to zalezy od ceny, ja to bym chciałą Meyer Holsen ale zobaczymy... Bardzo mi zalezy na tym aby ktoś mógł chociaż w paru pkt napisac o co ich pytać?? Przygotowuje się do tej budowy jak na wojne hehe :D nawet za architekta musiałam myśleć czasem bo jakieś głupoty robił :/ Bardzo prosze o pomoc, wiem że jeszcze troche czasu zostało, ale musze sie doszkolic w wielu dziedzinach więc teraz czas na dach. Z góry baaaaaaaaaaaaaardzo dziękuję! :)

 

Czytaj forum Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Mam takie pytanie, ponieważ na początku przyszłego roku zaczynamy budowę domu (własnie konczymy projekt u architekta) chciałam zapytać na co musze zwrócić uwage jeżeli chodzi o dach? Cały projekt domu jak i przyszła budowa bedą raczej na mojej głowie i musze wszystkiego dopilnować :rolleyes: Chce dopilnować fachowców co by nam dobrze dach zrobili ale o co mam ich pytać w trakcie budowy?na co patrzec? Moze ktoś pomoc?? :rolleyes: Dodam że będziemy kłaść płaską dachókę, jeszcze nie wiem jaka bo to zalezy od ceny, ja to bym chciałą Meyer Holsen ale zobaczymy... Bardzo mi zalezy na tym aby ktoś mógł chociaż w paru pkt napisac o co ich pytać?? Przygotowuje się do tej budowy jak na wojne hehe :D nawet za architekta musiałam myśleć czasem bo jakieś głupoty robił :/ Bardzo prosze o pomoc, wiem że jeszcze troche czasu zostało, ale musze sie doszkolic w wielu dziedzinach więc teraz czas na dach. Z góry baaaaaaaaaaaaaardzo dziękuję! :)

 

W takiej sytuacji tylko firmy z polecenia do budowy domu ,dachu i innych prac ,sprawdzone przez znajomych itd..

Nieraz lepiej zapłacić trochę więcej za robociznę ,ale mieć swięty spokój z użeraniem się z "fachowcami".

Edytowane przez animuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... o co mam ich pytać w trakcie budowy?na co patrzec?

 

W trakcie budowy to już za późno na pytania. Ważne aby murarz nie stawiał więźby i nie krył dachu bo od tego jest cieśla i dekarz. Firma, na którą się zdecydujesz powinna pokazać Ci swoje realizacje jakąś płaską dachówką. Warto również zapytać właścicieli tych realizacji o opinie o tej firmie. Dekarz powinien mieć uprawnienia czeladnicze a najlepiej mistrzowskie. Dobrze by było aby dekarz był rekomendowany przez producenta dachówki, którą wybierzesz. Firma dekarska powinna być ubezpieczona i dobrze by było aby była członkiem jakiegoś stowarzyszenia dekarzy np. PSD. Warto z firmą zawrzeć pisemną umowę i otrzymać fakturę wraz z gwarancją. Prace ciesielskie i dekarskie powinien dopilnować (nadzorować) i odebrać kierownik budowy potwierdzając ten fakt stosownym wpisem w Dzienniku Budowy. Pozdrawiam.

Edytowane przez Andrzej Wilhelmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Dziękuje za pomoc :) Murować domu nie bedziemy bo to szkieletówka będzie :) Oglądałam jedną realizację wykonaną przez tą firmę co mnie interesuje i wydaje mi się że jest źle ... :bash: Postaram się jutro wkleić zdjęcie, dodam że duzego doswiadczenia w kładzeniu płaskiej dachówki nie mają eh... a nie wiem czy będę mogłą zmienić ludzi od dachu bo ta firma ma budować od A do Z... zobaczymy :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj forum Jan

 

Tylko, że z tym też trzeba uważać, ponieważ pomimo, że ktoś jest dobrym doradzą na tym forum, to nie ma monopolu na tylko najdoskonalsze rozwiązania, bo takich nie ma np. Wasza gloryfikacja jedynie słusznego i niepodważalnego deskowania dachu i koniecznie do tego tylko i wyłącznie papa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że z tym też trzeba uważać, ponieważ pomimo, że ktoś jest dobrym doradzą na tym forum, to nie ma monopolu na tylko najdoskonalsze rozwiązania, bo takich nie ma np. Wasza gloryfikacja jedynie słusznego i niepodważalnego deskowania dachu i koniecznie do tego tylko i wyłącznie papa.

 

Co polecasz w zamian w tej półce cenowej i jakościowej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...