Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pokażcie swoje dachy!!!!!!!!


e.kala

Recommended Posts

Dach wykonany estetycznie jedynie do czego mozna sie przyczepić to wykonczenie okien, można było usunać gąbkę klinową powodując ze widzimy unoszaca sie dachowke co wyglada nie estetycznie(mozna bylo sciac ją w taki sposob aby tego uniknąć) i okno po prawej, mozna było tak wymierzyć aby nie było widać zamków, wygląda to bardzo nie estetycznie.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dach wykonany estetycznie jedynie do czego mozna sie przyczepić to wykonczenie okien, można było usunać gąbkę klinową powodując ze widzimy unoszaca sie dachowke co wyglada nie estetycznie(mozna bylo sciac ją w taki sposob aby tego uniknąć) i okno po prawej,

mozna było tak wymierzyć aby nie było widać zamków, wygląda to bardzo nie estetycznie.

 

Pozdrawiam.

 

Dziękuję za sugestie. Jutro przekażę dekarzom spostrzeżenia i każę poprawić.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo usunięcie lub podcięcie uszczelek klinowych nie pomoże należy zagłębić kołnierz lub podszlifować dachówki. Najlepiej wykonać obróbkę na nokach. Natomiast z prawym oknem może się nie udać bo aby zlikwidować zamki po lewej stronie należałoby przesunąć okno w lewo o około 3 cm. Rozstaw krokwi może na to nie pozwolić a wówczas trzeba by "zbocznikować" krokiew. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo usunięcie lub podcięcie uszczelek klinowych nie pomoże należy zagłębić kołnierz lub podszlifować dachówki. Najlepiej wykonać obróbkę na nokach. Natomias

t z prawym oknem może się nie udać bo aby zlikwidować zamki po lewej stronie należałoby przesunąć okno w lewo o około 3 cm. Rozstaw krokwi może na to nie pozwolić a wówczas trzeba by "zbocznikować" krokiew. Pozdrawiam.

 

Dziękuję za zainteresowanie. Tak myślałem, że tak musi zostać. Ekipa dekarska, która u mnie pracuje jest na tyle profesjonalna, że nie sądzę aby widoczne zamki były pozostawione ze względu na lenistwo bądź niedbalstwo dekarza. Konsultują ze mną wiele rzeczy. Też chciałbym , żeby nie było widać tych zamków, ale układ krokwii determinuje umiejscowienie okna dachowego.

Jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze na te zamki przy pomocy kleju do dachówki (np. Colodach) przykleić nakładki. A co ta osłona osłania? Tak naprawdę trochę nieestetyczne haki. Czy podbitką planujesz zasłonić spód rynien czyli dociągnąć ją do tej maskownicy? Ten system jest trochę nie dopracowany i nie gwarantuje szczelności. Pozdrawiam. Edytowane przez Andrzej Wilhelmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można jeszcze na te zamki przy pomocy kleju do dachówki (np. Colodach) przykleić nakładki. A co ta osłona osłania? Tak naprawdę trochę nieestetyczne haki. Czy

podbitką planujesz zasłonić spód rynien czyli dociągnąć ją do tej maskownicy? Ten system jest trochę nie dopracowany i nie gwarantuje szczelności. Pozdrawiam.

 

Widoczna osłona ma charakter czysto estetyczny. Nie wiem o co Panu chodzi z tą szczelnością. Rynny pod maskownicą są szczelne. Podbitką nie dojadę chyba do frontu rynien. Haki będą od spodu widoczne. Ale tak na marginesie, jak często stoimy pod okapem patrząc w górę na rynny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście każdy ma prawo zamontować takie rynny jakie mu się podobają. Zapytałem z czystej ciekawości chcąc poznać przesłanki jakimi się kierowałaś dokonując wyboru. Ta rynna to rynna kryta stąd moje pytanie o podbitkę. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Planuję zakup dachówki cementowej Braas bałtycka cisar. I tu mam problem z kolorem. Przeglądając blogi budowlane znalazłam dwóch inwestorów którzy twierdzą, że mają dachówkę bałtycką w kolorze antracyt (i faktycznie na zdjęciach tak to wygląda). Jednak w hurtowniach sprzedawcy mówią, że nie ma takiego koloru (jest grafit i czarny). Jeden ze sprzedawców stwierdził że antracyt to inaczej grafit. Mi antracyt bardziej przypomina czarny, natomiast braasowski grafit to bardziej przypomina szary. O co chodzi z tymi kolorami? Czy ma ktoś z Was czarną bałtycką na dachu? Jeśli tak to proszę o fotki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może komuś się przyda.

 

Koramic Actua 10 czerwona angoba na mijankę

[ATTACH=CONFIG]350821[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]350822[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]350823[/ATTACH]

 

Koramic Actua 10 czerwona angoba bez mijanki. Ekipa dała ciała pierwszego dnia i ułożyli bez mijanki, musieli to zmienić na mijankę.

[ATTACH=CONFIG]350819[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]350820[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]350819[/ATTACH]

 

pokaż druga stronę:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie ustalali z Tobą wcześniej jaki ma być rodzaj krycia? Pozdrawiam.

 

Ustalali miesiąc temu przy deskowaniu i papowaniu. Potem pojechali na X innych dachów bo czekałem na dachówkę. Pamięć ludzka jest zawodna, a szef musiał mieć ciekawą minę jak dokopał się do palety dachówek gdzie były połówki.... wtedy go olśniło ;)

 

Druga strona "się robi". Tam już będzie tylko na mijankę :p (mam nadzieję!). Jak będzie gotowe to wrzucę.

Edytowane przez Antymateria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...