Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pokażcie swoje dachy!!!!!!!!


e.kala

Recommended Posts

Mam wrażenie, że pierwsza wersja była bardziej równa niż na mijankę. Ale to może kwestia ujęcia. Też się zastanawiałem nad tą dachówką ale przygniotła mnie cena więc stanęło na orea 9.

 

A czy jesteś kolego zadowolony z dachówki Orea 9?

Ja właśnie ten model planowałem, ale sprzedawca mi odradzał ze względu na reklamacje klientów (krzywa).

Kupiłem Roben Bergamo (jak na zdjęciach powyżej) i muszę powiedzieć, że też zdarzają się krzywe. Mnie to nie zraża, nie składam żadnej reklamacji.

Teraz widzę, iż krzywizny są przypadłością wszystkich płaskich dachówek, bez względu na producenta.

Pozdrawiam.

Edytowane przez wg39070
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mam wrażenie, że pierwsza wersja była bardziej równa niż na mijankę. Ale to może kwestia ujęcia. Też się zastanawiałem nad tą dachówką ale przygniotła mnie cena więc stanęło na orea 9.

 

Też mam takie wrażenie.

 

Co do ceny to jedna dachówka pełna Actua 10 5.41zł brutto/szt, połówki 50zł brutto/szt (!), dachówka wentylacyjna 60zł brutto/szt (!), gąsior 35zł brutto/szt.

Mam mały prosty dach (~165m) a cena i tak jest konkretna. Najważniejsze, że jestem zadowolony.

 

Jajo z dachem numer 2. Brakło 30 dachówek.... po świętach za jaja malowane sprzedawcę z hurtowni powieszę!!! Tak to jest jak się na kimś polega i zostawi się wyliczenia sprzedawcy. Nie przypilnowałem, zaufałem, że gość się zna, w końcu nie jeden dach policzył a tu trach - niespodzianka!

 

Mam dach z dziurą.... wkleję zdjęcie jak będę mógł.

Edytowane przez Antymateria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam kilka kolejnych zdjęć dachu w tym zdjęcia drugiej strony. Trochę po to żeby się pochwalić (budowa powinna cieszyć!), ale też po to żeby pokazać osobom zainteresowanym, że dachówka płaska jest trudna do ułożenia i nawet jeżeli są błędy - co widać na zdjęciach - dach wygląda moim zdaniem dobrze. Z bliska zawsze można zobaczyć nierówności.

 

Bałem się o to jak to wyjdzie bo ekipa to lokalnie Mietki i Józki co dachy układają (ale roboty mają dużo i chyba się sprawdzają). Morał taki - nie przejmujcie się, że będzie krzywo, dopóki nie ma rażących błędów w ułożeniu to powinno być ok.

 

W dachu jest dziura bo brakło 30 dachówek - będzie uzupełnione do 2 tygodni.

 

20160324_154229.jpg

20160324_154305.jpg

20160324_154319.jpg

20160324_154431.jpg

 

Widok z drugiej strony z bliższa - tutaj widać nierówności.

 

20160324_154103.jpg

 

Co nie zmienia faktu, że z dalsza wygląda to dla mnie ładnie i ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie czy ta obróbka komina jest poprawna?

 

Czy ta ostatnia dachówka w rzędzie (zdjęcie z gąsiorami) ma być tak obniżona względem całego szeregu, czy też jest to zaniedbanie dekarzy? Przyznam, że tak jest w kilku miejscach na dachu.

 

Jeszcze jedna kwestia: co zrobić z tak porwaną taśmą kalenicową (ostatnie zdjęcie) - da się to jakoś połączyć, lub zalepić - czy też cała taśma do wymiany?

DSC05450.jpg

DSC05446.jpg

DSC05452.jpg

DSC05381.jpg

Edytowane przez ŁukaszM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie czy ta obróbka komina jest poprawna?

 

Czy ta ostatnia dachówka w rzędzie (zdjęcie z gąsiorami) ma być tak obniżona względem całego szeregu, czy też jest to zaniedbanie dekarzy? Przyznam, że tak jest w kilku miejscach na dachu.

 

Jeszcze jedna kwestia: co zrobić z tak porwaną taśmą kalenicową (ostatnie zdjęcie) - da się to jakoś połączyć, lub zalepić - czy też cała taśma do wymiany?

 

Zobacz zdjęcia mojego dachu w poście nr 3234. Obróbka komina u mnie jest zupełnie inna jak u Ciebie. Nie ma takiej folii czy czegoś tam jak w Twoim przypadku. Zwróć uwagę dekarzom na porządną obróbkę kominów, żeby nie było żadnych przecieków. Nie jestem fachowcem ale tą taśmę kalenicową też bym poprawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinię, w takim razie dosyłam jeszcze kilka zdjęć szczegółów jak i całego dachu. Dekarze chcą się rozliczać, a ja chce mieć pewność, czy wszystko ok, czy poza tą taśmą i obniżonymi dachówkami jest jeszcze coś ważnego do poprawy?

Malowanie uszczerbków i docinek w koszu i wokół okien będzie w przyszłym tygodniu bo hurtownikowi nie doszła farba - tzw. angoba na zimno na czas, wtedy też podobno mają też wyrównać dachówki w koszach, tak aby się ze sobą licowały w jednej linii).

kosz.jpg

komin1.jpg

dach1.jpg

dach2.jpg

dach3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy coś Ci się nie podoba? Masz ładnie i dość starannie wykonany dach. Grają linie, gąsiory równiutko, wróblówka w okapie, okap i rynny poprawnie. Nawet nie wiem czy malować bo wygląda na to, że dachówka barwiona w masie. Ta taśma przy kominach to nie ołów lecz inny materiał być może Braas'a. Ewentualnie lekkie podszlifowanie dachówek pod oknami (lepiej ułożyłby się kołnierz) ale to naprawdę drobiazg. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziękuję Panie Andrzeju za opinię. Nie muszę chyba Panu słodzić, że jest Pan na tym forum jednym z najbardziej uznawanych profesjonalistów i nie ukrywam, że zwłaszcza na Pana opinię liczyłem w tym zakresie i się nie rozczarowałem :) . Wielkie dzięki. Co do tych dachówek przy oknach to coś z nimi jeszcze pokombinujemy, farbka zamówiona, więc dachówka choć rzeczywiście barwiona w masie (tak, to Braas :) to jednak będzie malowana.

Przy okazji spokojnych i radosnych Świąt życzę, Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam. mam problem dachowy zrobili nam daszek nad drzwiami który jest za nisko i pod złym kątem. Miało być 45stopni a jest 35stopni. Zrobili po swojemu bo powiedzieli ze jakby zrobili tak jak my cchemy to byłby problem z rynnami i że mamy za wysoką ściane kolankową (110cm) Daszek wygląda okropnie!! Do tego wchodzi w okna z boku. Chca tam dac rynny jeszcze ale to wtedy jeszcze rynna bedzie wchodzić nam w okna. Kto ma rację?? Można dac daszek wyżej i zrobić tak żeby rynny nie wchodziły w okna??? czy musi tak już zostac? Jestem naprawde wściekła że tak to wyszło. Umawiali się z nami ze zrobią tak jak cchemy a jak przyjechalismy na budowie to stał juz daszek taki jaki im sie widzi. Co teraz? Ktoś pomoze?? :(

 

 

 

dom..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostać tak nie może bo rynny bedziesz miała na oknach. Czy mozna wyżej? - też raczej nie bo tez bedzie to brzydko wyglądało. Jak dla mnie cało koncepcja jest zła - bo trzeba było 4 krokwie nad drzwiami zrobić dłuższe nad drzwiami i daszek byłby z przedłużonego dachu. Jak tak nie zrobiliście to teraz wydaje mi sie że najlepszym rozwiązaniem będzie daszek ale nie taki jak macie tylko w drugą stronę. Za mały macie dom by robic taki jak na zdjeciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się dzieje jak nie buduje się domu zgodnie z projektem. Podnosi się ściankę kolankową i cały budynek traci proporcje i do tego ten daszek na wejściem. Beznadzieja! Nic się już z tym nie da zrobić. Trzeba podnieść daszek na wejściem o tyle aby rynny znalazły się minimum 10 cm nad oknami. To, że przenikną się dachy nie stanowi żadnego problemu chyba, że Twój wykonawca tego nie potrafi wykonać. Kąt pochylenia połaci tego daszku może być dowolny taki jaki Tobie się podoba. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam problem dachowy zrobili nam daszek nad drzwiami który jest za nisko i pod złym kątem. Miało być 45stopni a jest 35stopni. Zrobili po swojemu bo powiedzieli ze

jakby zrobili tak jak my cchemy to byłby problem z rynnami i że mamy za wysoką ściane kolankową (110cm) Daszek wygląda okropnie!! Do tego wchodzi w okna z boku. Chca tam dac rynny jeszcze ale to wtedy jeszcze rynna bedzie wchodzić nam w okna. Kto ma rację?? Można dac daszek wyżej i zrobić tak żeby rynny nie wchodziły w okna??? czy musi tak już zostac? Jestem naprawde wściekła że tak to wyszło. Umawiali się z nami ze zrobią tak jak cchemy a jak przyjechalismy na budowie to stał juz daszek taki jaki im sie widzi. Co teraz? Ktoś pomoze?? :(

 

 

 

[ATTACH=CONFIG]352357[/ATTACH]

 

Proporcje zjebane na maksa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się dzieje jak nie buduje się domu zgodnie z projektem. Podnosi się ściankę kolankową i cały budynek traci proporcje i do tego ten daszek na wejściem. Beznadzieja! Nic się już z tym nie da zrobić. Trzeba podnieść daszek na wejściem o tyle aby rynny znalazły się minimum 10 cm nad oknami. To, że przenikną się dachy nie stanowi żadnego problemu chyba, że Twój wykonawca tego nie potrafi wykonać. Kąt pochylenia połaci tego daszku może być dowolny taki jaki Tobie się podoba. Pozdrawiam.
Patrząc na to zdjęcie mam takie wrażenie że polecieli po bandzie tak żeby się nie narobić. Jedyne rozwiązanie teraz to faktycznie podnieść rynny nad okna i wtedy szczyt małego daszku wejdzie w krokwie dużego :) Jestem ciekawy jak oni to obrobią skoro się uciekają do tak prowizorycznych metod w tak prostym miejscu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...