Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pokażcie swoje dachy!!!!!!!!


e.kala

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

EURONIT KAPSTADT - kto ma niech się pochwali zdjęciem :) !!!!!!!!!!!! proszę również o opinię na temat tej dachówki

 

Kilka dni temu odpowiedziałem na podobne pytanie w wątku o dachówkach Euronit. Są tam też zdjęcia.

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?4116-DACH%C3%93WKA-EURONIT-w%C4%85tek-zbiorczy-opinie-uwagi-modele-zdj%C4%99cia-dyskusja&p=7165503&viewfull=1#post7165503

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem kilka zdjęć w wątku o dachówkach Euronit. Dom pod lasem, dachówka leży 5 lat, nic się z nią nie dzieje, mchem nie porasta. Jedna połać wystawiona na wschód, druga na zachód. Mieszkamy na wsi więc jak pylą zboża albo kurzy się podczas prac w polu to się trochę brudzi. Szczególnie pyłki dobrze widać. Jednak jak popada to brud się zmywa, trochę gorzej od czoła dachówki.

 

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?4116-DACH%C3%93WKA-EURONIT-w%C4%85tek-zbiorczy-opinie-uwagi-modele-zdj%C4%99cia-dyskusja&p=7176534&viewfull=1#post7176534

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

W wyniku działania porywistego wiatru wzruszyło się i poprzesuwało kilka dachówek. Czy to wynik niewystarczającego przymocowania? Ekipa która mi ten dach 2 lata tamu budowała była całkiem solida. Pytanie czy w tym miejscu popełnili błąd dając za mało spinek, czy może takie zjawisko w pewnych warunkach pogodowych może po prostu wystąpić? Fakt, że żadna dachówka nie spadła i wystarczy je poprzesuwać ręcznie, ale może przy okazji dołożyć więcej spinek?

 

IMG_5084a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dachówkę ceramiczną ruszyło? Toż u mnie w górach halniaki są 10 razy w roku po 100km/h i nic się nie dzieje, mimo iż sąsiadom papa z dachu zlatuje. To nie wina braku spinek - u nas mało kto ma w ogóle i też się nic nie dzieje. Jakoś ci sie wiatr pod dachówkę dostał. Jak byś spinek nie miał to dachówka by poleciała
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płaska inna dachówka to Smaragd Braas'a. W załączeniu kilka zdjęć z jednej z moich realizacji. Pozdrawiam.
Witam Znawcę tematu :) A jaki był to kolor dachówki, wpadający w brąz czy brązowy? Bo rynny brązowe...

 

Co sądzisz o brązie w Braas Turmalin antracyt angoba? Widziałam sporo realizacji i ten antracyt tak się mieni, że żadne rynny nie pasowały (ani grafit, ani czarne, itd), więc zastanawiamy się jak by to było, gdyby do tego Turmalina dać rynny i stolarkę w b. ciemnym brązie? A stolarka ma być w "dąb bagienny", czyli taki brąz wpadający w czerń...

Edytowane przez Ivonex
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Andrzeju i Inni znawcy sztuki dachowej: co sądzicie o układaniu dachówki gładkiej (Plano, Turmalin) bez mijanki, jedna pod drugą. Widzieliśmy taki dach i wyglądał bardzo oryginalnie, ale czy takie ułożenie nie wpłynie na szczelność i solidność mocowania dachówek? Wydaje się, że w takiej metodzie można by zrezygnować z zamawiania drogich połówek -b. proszę o opinię i z góry dziękuję! :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku dachów kopertowych nie ma potrzeby zamawiania połówek. Przy dachach dwuspadowych jak nie stosujemy dachówek skrajnych również nie ma potrzeby zamawiania połówek. Dachówką płaską można wykonać wykonać krycie bez przesunięcia, z przesunięciem symetrycznym o połowę, z przesunięciem niesymetrycznym ale regularnym oraz krycie "na dziko" (dowolne przesunięcia w poziomych rzędach). Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

werka878 -super układanka, aczkolwiek wydaje mi się, że dachówka prezentuje się lepiej na mniejszych dachach. Co zdecydowało, że czarne rynny? :)

 

Braas turmalin w kolorze szary krysztal w zaleznosci pod jakim katem patrzymy raz jest b.ciemny a raz przybiera wrecz stalowy odcien (ma b duzo brokatu w lakierze) a rynny grafitowe na sloneczku niestety robia sie mocno szare i troszke za jasne. Jesli chodzi o ulozenie bez mijanki to jest mniej zamiesznia na dachu i wyglada moim zdaniem nowoczesniej?. A co do szczelnosci to po kilkudniowych opadach na poddaszu suchutko:) Dachoweczka jest prosta jak strzala tylko pilnowac dekarzy aby laty byly wypoziomowane z czym jest czesto problem a pozniej placz ze dachowka krzywa:eek:

Edytowane przez werka878
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... rynny grafitowe na sloneczku niestety robia sie mocno szare i troszke za jasne. Jesli chodzi o ulozenie bez mijanki to jest mniej zamiesznia na dachu i wyglada moim zdaniem nowoczesniej...
Gratulacje, wygląda super. Masz deskowanie? Łaty 4x5? My mamy dach prosty i 2 jaskółki. Rozumiem, że przy takim układaniu dachówki szczytowe wystarczą tylko pełne. Ale nie widzę wyłazu i żadnego stojaka dla kominiarza -da radę? Szukamy rynien w b. ciemnym graficie -zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

U nas dekarze skończyli dach nad garażem -- jesteśmy bardzo zadowoleni z efektu :) dachówka płąska Orea9 Koramica, antracyt angoba - Polecamy

http://static.pokazywarka.pl/i/6789771/432044/13874667-1265626380117006-1907454411-n.jpg

 

http://static.pokazywarka.pl/i/6789771/456429/13883910-1265626356783675-797219481-n.jpg

Edytowane przez vabien23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w rzeczywistosci faktyczniw wyglada bardzo łądnie.. Opinia dekarzy była jedna... banale do układania.. nie wiem na czym ta banalnosc polega.. no ale taka było ich zdanie o tych dachówkach...

 

 

O tym że rzekomo są krzywe nie było ani słowa.. Ja tez wcześniej przed wyvorem tych dachówek nie spotkalem sie z opiniami jakoby ich wada była nadmierna krzywizna.

 

Pozdrawiam

 

Witam

 

czy mogę prosić o namiar na firmę od dachu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam, całość dachu pokryta Creaton Titania czarna glazura.

 

IMG_5695.jpgIMG_5697.jpg

 

Proszę o pomoc czy macie jakiś pomysł na poprawienie wizerunku niektórych szczegółów ? kąt nachylenia 22'

 

IMG_5671.jpgIMG_5677.jpgIMG_5680.jpg

Chodzi o wywinięcie taśmy, czy jest pomysł na kosmetykę ? ;)

Druga sprawa to ten gąsior odstający

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...