Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pokażcie swoje dachy!!!!!!!!


e.kala

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Zapytałem bo na drugim zdjęciu gąsiory zamocowane a taśmy nie widać. Skoro jest to OK.

"Tomaszs131" taśmy nie pomagają konstrukcji one chronią krycie wstępne przed nadmierną ilością nawiewanego śniegu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś ze znawców wyjaśni mi dlaczego obróbka kosza raz wygląda pięknie (równiutko docięte dachówki, mało co widać blachę w koszu, obie krawędzi bardzo dokładnie spasowane), a innym razem widać szeroki pas blachy między krawędziami. Nie poruszam tu aspektów dokładności pracy, ale raczej techniki. Wiem, że jest jakiś montaż na nokach, ale nie wiem na czym to polega i w jeśli to jest to, to w jaki sposób sprawia, że kosz jest tak dokładnie spasowany?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby kosz pozostawał zawsze czysty i aby zminimalizować możliwość przelania kosza linia cięcia dachówek powinna być oddalona od osi kosza o minimum 15 cm i tak to było robione na starych dachach. Dzisiaj głównie ze względów estetycznych inwestorzy żądają bardzo wąskiego kosza. Stosowane obecnie uszczelki np. samoformujące się (puchnące) znacznie podnoszą szczelność kosza i umożliwiają takie wykonanie. Całkiem inną sprawą jest wykonanie kosza na nokach. Nok jest obróbką blacharską niewidoczną (ukrytą pod dachówką). Nok to krótka obróbka blacharska wykładana na schodzące się dwa rzędy dachówek. Może być stosowana wyłącznie do pokryć płaskich takich jak łupek, płytka włóknocementowa, karpiówka. Wytrawny dekarz może pokusić się o wykonanie kosza na nokach modną i dość często dzisiaj stosowaną płaską dachówką zakładkową ceramiczną czy cementową. Można również taki kosz wykonać bardzo specyficzną dachówką jaką jest Smaragd. W załączeniu kilka wybranych zdjęć z moich realizacji. Pozdrawiam.

P1070245.jpg

P1030198.jpg

P1000559.jpg

P1030265.jpg

P1030629.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Nie jestem znawcą, ale tego typu zdjęcia utwierdzają mnie w przekonaniu, że wybór dachówki płaskiej to spore ryzyko. Na prospektach producentów wszystko wygląda pięknie, ale w rzeczywistości na płaskiej dachówce widać wszelkie nierówności spowodowane albo krzywą dachówką, albo złym łaceniem, albo jeszcze czymś innym. Na dachówkach np. zakładkowych tego nie widać w takim stopniu.

Sam miałem marzenie mieć płaską, ale rzeczywistość to ostudziła; rozważam reńską albo właśnie zakładkową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

blachodachowka-platinum-porycie.jpg

ja u siebie od kilku lat posiadam na dachu blachodachówkę Traffic. Może nie jest to zbyt długi okres aby wypowiadać się na temat tego czy jest wytrzymała. Jednak z porównując fotki z czasów budowy domu oraz zdjęcia które robilem niedawno, mogę powiedzieć ze kolor na pewno pozostał bez zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]398947[/ATTACH]

ja u siebie od kilku lat posiadam na dachu blachodachówkę Traffic. Może nie jest to zbyt długi okres aby wypowiadać się na temat tego czy jest wytrzymała. Jednak z porównując fotki z czasów budowy domu oraz zdjęcia które robilem niedawno, mogę powiedzieć ze kolor na pewno pozostał bez zmian.

 

Kręcenie farmera przez blachodachówkę do pasa nadrynnowego jest dużym błędem. Między blachami nie ma uszczelki. Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...