Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pokażcie swoje dachy!!!!!!!!


e.kala

Recommended Posts

Okna zamontowane dobrze są, robiła to osobna ekipa, którą rekomenduje Fakro na swojej stronie internetowej, Dachówka obok okien wymaga poprawek

A to dobre! Dach kryje jedna ekipa a okna wstawia inna!!!;) Ciekawe kto udziela gwarancji?:confused: Skoro tak montuje okna rekomendowana firma to dziwię się firmie Fakro, że nie weryfikuje umiejętności rekomendowanym wykonawcą. Górny element kołnierza źle spięty z bocznym. Nie widać łaty podpierającej górny element kołnierza. Tak jak napisał Jan folia nad oknem źle wyprowadzona. Skoro jest rynienka nad oknem to dlaczego jej nie widać? Natomiast wracając do meritum za mało jest dachówek wentylacyjnych i wstawione są za wysoko. Gąsiory praktycznie dolegają do dachówek. Na tym dachu praktycznie nie ma wentylacji połaci. Jako podkładki pod łaty użyto kawałeczki drewna, które najprawdopodobniej nie są przymocowane do kontrłat. Jak się rozeschną to się wysuną. Po mimo tych zabiegów nie do końca udało się wyprowadzić płaszczyznę dachu (dachówki miejscami odstają). Aby nie wstawiać cienkich pasków dachówek przy oknach należy zastosować dachówki połówkowe. Pozdrawiam.

Edytowane przez Andrzej Wilhelmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A to dobre! Dach kryje jedna ekipa a okna wstawia inna!!!;) Ciekawe kto udziela gwarancji?:confused: Skoro tak montuje okna rekomendowana firma to dziwię się firmie Fakro, że nie weryfikuje umiejętności rekomendowanym wykonawcą. Górny element kołnierza źle spięty z bocznym. Nie widać łaty podpierającej górny element kołnierza. Tak jak napisał Jan folia nad oknem źle wyprowadzona. Skoro jest rynienka nad oknem to dlaczego jej nie widać? Natomiast wracając do meritum za mało jest dachówek wentylacyjnych i wstawione są za wysoko. Gąsiory praktycznie dolegają do dachówek. Na tym dachu praktycznie nie ma wentylacji połaci. Jako podkładki pod łaty użyto kawałeczki drewna, które najprawdopodobniej nie są przymocowane do kontrłat. Jak się rozeschną to się wysuną. Po mimo tych zabiegów nie do końca udało się wyprowadzić płaszczyznę dachu (dachówki miejscami odstają). Aby nie wstawiać cienkich pasków dachówek przy oknach należy zastosować dachówki połówkowe. Pozdrawiam.

 

20171113_132802.jpg20171113_132808.jpg20171113_132857.jpg20171113_132930.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między rynnami nie będzie tarasu, jest tam okno ( będzie witryna) z jadalni. Niestety nie miałem zbytnio jak rozmieścić rynien, standardowo jedna wypadała tam gdzie to stricte okno narożne :) zostało dołożone. Dekarz uprzedzał ,że może być problem z odbiorem wody opadowej, ale jak się uparłem, że ma być symetrycznie hmmm....... jak będzie problem to będę się martwił :)))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie każdy ma swój gust :) dlatego w grę wchodziła układanka symetryczna , również z tego powodu wybrałem erlusa bo to jedyna prosta dachówka z płaskich , obejrzałem wszystkich producentów na dachach i tylko ta jest idealna . Nie znalazłem nawet jednej krzywej , a jestem bardzo upierdliwym człowiekiem :))))
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad tymi dachówkami przy oknach można trochę popracować . Jak zostało tobie trochę w zapasie to możesz spróbować podszlifować , ja tak zrobię wolną chwilą , mam w zapasie w razie niepowodzenia . Co do cementowej to fakt również idealnie płaska -nie mogłem sobie pozwolić przez dużo pylącej roślinności na sąsiednich działkach. Musiałem dołożyć do ceramiki. Edytowane przez dancos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuzyn robil tydzien temu u siebie, jak sie zgodzi to wstawie

 

Super, będę bardzo zobowiązany

 

a tak na marginesie, piszesz,że masz dachówkę w kolorze antracyt, wg Brassa jest czarny albo grafitowy, który z nich masz?

Druga sprawa, wg katalogu Tevivie nie występują dachówki szczytowe połówkowe, ale gdzieś na forum ktoś pisał,że są, orientowałeś się może w tym temacie?

pozdrawiam

Michał

Edytowane przez sailor_ro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ATTACH=CONFIG]400824[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]400825[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]400827[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]400828[/ATTACH]

Nie było widać rynienki bo jest źle zamontowana! Do tego ta folia dość kuriozalnie wyprowadzona. Ale skoro to firma rekomendowana przez Fakro to nie masz się co martwić. Będę musiał się zastanowić czy nie wystąpić do Fakro o skreślenie mnie z listy rekomendowanych wykonawców bo z takimi "talentami" mi nie po drodze. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, będę bardzo zobowiązany

 

a tak na marginesie, piszesz,że masz dachówkę w kolorze antracyt, wg Brassa jest czarny albo grafitowy, który z nich masz?

Druga sprawa, wg katalogu Tevivie nie występują dachówki szczytowe połówkowe, ale gdzieś na forum ktoś pisał,że są, orientowałeś się może w tym temacie?

pozdrawiam

Michał

 

grafit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie było widać rynienki bo jest źle zamontowana! Do tego ta folia dość kuriozalnie wyprowadzona. Ale skoro to firma rekomendowana przez Fakro to nie masz się co martwić. Będę musiał się zastanowić czy nie wystąpić do Fakro o skreślenie mnie z listy rekomendowanych wykonawców bo z takimi "talentami" mi nie po drodze. Pozdrawiam.

 

Źle zamontowana bo? jutro będą poprawiać, bo cieknie z okien... Masakra jakas, membrana z okna wchodzi pod memebrane z dachu. na to rynienka. Na filmiku szkoleniowym Fakro widziałem tak samo położoną membrane z rynienki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rynienka musi być schowana pod górnym elementem opierzenia. Ciekawe jak poprawią? Skoro tak zrobili to inaczej nie potrafią. Cały czas się zastanawiam czemu okien nie montowała firma kryjąca dach?:confused: Pozdrawiam.

 

Opierzenie czyli membrana? jest schowana pod memebrane z dachu wraz z folia która mam z okna. Robiła inna firma, bo bałem się że firma od dachu mi to spieprzy, ponieważ oni mi budują dom od piwnic po dach, i kilka fauli popełnili, okna chciałem mieć porządnie zamontowane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe do kogo zwróci się w razie gwarancji. A co do tego że rynienka ma być zamontowana pod górnym kołnierzem to się nie zgodzę ponieważ Fakro w instrukcji montażu ma ukazane że rynienka jest wyżej nad kołnierzem. Nie zawsze zmieścisz rynienkę pod nim Edytowane przez Kamil30cm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...