Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pokażcie swoje dachy!!!!!!!!


e.kala

Recommended Posts

Też wybraliśmy Turmalin antracyt, ułożony z przesunięciem. Jesteśmy zadowoleni z efektu.

 

Doradca techniczny Ruppceramiki rekomendował takie ułożenie (ze względu na odprowadzania wody). W przypadku szczelnego krycia wstępnego można układać jedną nad drugą.

 

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=23556

http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=23557

 

Pozdrawiam

Kasia

 

PS Dachówka jest jeszcze przybrudzona po cięciu, czekamy na większy deszcz ;)

Edytowane przez Ka*sia
zdjęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

witam,

 

czy ma ktoś może zdjęcia dachów (swoich ofkors) z dachówką Nibra F10? byłabym wdzięczna za wklejenie badź przesłanie mailem na [email protected]

 

Ja właśnie wybrałem tą dachówkę na swój dach. Kolor migdał glazurowany. Niestety nie posiadam zdjęć bo dachówka będzie kładziona za tydzień lub dwa. Na tej stronie są fotki http://www.best-bud.com.pl/realizacje.php . Oglądałem w okolicy 3 dachy pokryte tą dachówką i każdy inaczej się prezentował ( zależy od nasłonecznienia i kształtu dachu) oczywiście wszystkie bardzo korzystnie. My zastanawialiśmy się nad jej wyborem 2 miesiące, ale myślę że warto będzie i nasz wybór okaże się trafny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Najprawdopodobniej na dachu mojego domu zagości Braas Tegalit (rozpatruję też Creaton Domino).

W związku z Tegalitem mam pytanie: Czy jego dolna krawędź jest taka nierównomierna (chropowata), gdyż taką widziałem na kilku zdjęciach i w hurtowni. Sprzedawca w hurtowni stwierdził jednak, że to egzemplarz pokazowy i teraz realnie dachówki wyglądają lepiej.

Jak to wygląda u Was posiadających dachówkę Tegalit?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie się na nią zdecydowaliśmy zamiast Creatona Domino :)

 

A możesz podać koszt dachu - jaką masz powierzchnię, ile za podstawową dachówkę.... jeśli nie tu to proszę na priva jeśli mogę ;)

I jaka jest różnica w cenie z Domino ?? bo mnie wycena Domino niestety powaliła :( mam spory dach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u Basi, ale patrząc na Allegro to różnica będzie ok 1,50 zł drożej na dachówce dla Erlusa. Tak więc jak Domino wychodzi drogo, to Erlus Linea będzie jeszcze drożej

 

no to mnie nie pocieszyłaś/eś :(

Mam jeszcze w wycenie Nelskampa NIBRA G10 - zobaczymy jak ona wyjdzie cenowo. "fizycznie" wygląda ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla zainteresowanych Płaska dachówka Nelskampa - wychodzi sporo taniej od Domino a jest również śliczna.

 

Ja niestety z wielkim żalem będę musiała zrezygnować z płaskiej... z tym większym żalem że Nelskamp ładnie mieści się w moim budżecie.... ale....

Mam parterówkę z małym kątem nachylenia dachu. Wcześniej już mi wspominano że nie bedzie wyglądać na takim dachu taka dachówka za dobrze....

Teraz Pan z Nelskampa to potwierdził i na potwierdzenie pokazal mi parterówkę z płaską dachówką... niestety nie wyglądało to ciekawie :( było widać same "schodki" i z tego kąta dachówka nie wygląda za ciekawie... tym bardziej jak ma się za tą "płaskość" sporo więcej zapłacić a jej nie widać.... dodatkowo jeśli dekarz nie do końca idealnie tą dachówkę położy z dołu będzie widać same fale.....

 

Żegnaj moja wymarzona dachówko..... no nic..... odbiję sobie na jakimś sprzęcie do domu ;)

 

A z dachówek tak dla informacji, dla tych co się zastanawiają - bardzo korzystnie cenowo wychodzi Nelskamp.

 

Jeśli ktoś jest zainteresowany - mogę podesłać na priva różne wyceny mojego dachu, mam całkiem pokaźną tabelkę z zestawem cenowym (to tak dla kogoś kto chce się zorientować w przedziałach cenowych) - mam dach prawie 400m2 więc różnice cenowe są spore u różnych producentów/ w typach dachówek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla zainteresowanych Płaska dachówka Nelskampa - wychodzi sporo taniej od Domino a jest również śliczna.

 

Ja niestety z wielkim żalem będę musiała zrezygnować z płaskiej... z tym większym żalem że Nelskamp ładnie mieści się w moim budżecie.... ale....

Mam parterówkę z małym kątem nachylenia dachu. Wcześniej już mi wspominano że nie bedzie wyglądać na takim dachu taka dachówka za dobrze....

Teraz Pan z Nelskampa to potwierdził i na potwierdzenie pokazal mi parterówkę z płaską dachówką... niestety nie wyglądało to ciekawie :( było widać same "schodki" i z tego kąta dachówka nie wygląda za ciekawie... tym bardziej jak ma się za tą "płaskość" sporo więcej zapłacić a jej nie widać.... dodatkowo jeśli dekarz nie do końca idealnie tą dachówkę położy z dołu będzie widać same fale.....

 

Żegnaj moja wymarzona dachówko..... no nic..... odbiję sobie na jakimś sprzęcie do domu ;)

 

A z dachówek tak dla informacji, dla tych co się zastanawiają - bardzo korzystnie cenowo wychodzi Nelskamp.

 

Jeśli ktoś jest zainteresowany - mogę podesłać na priva różne wyceny mojego dachu, mam całkiem pokaźną tabelkę z zestawem cenowym (to tak dla kogoś kto chce się zorientować w przedziałach cenowych) - mam dach prawie 400m2 więc różnice cenowe są spore u różnych producentów/ w typach dachówek...

 

Jeżeli nie problem to bardzo proszę o przesłanie wspomnianej wyceny nelskampa G10 bardzo zależy mi na czasie ponieważ muszę podjąć decyzję proszę o info na adres [email protected] z gury dziękuje pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba się komuś?

Okno dachowe za blisko kosza , mogą być problemy. Wywal zewnętrzną jętkę , będą siadały tam ptaki i robiły nieładnie. Jan.

 

Wiem o tym, nic nie dało się już zrobić - rozstaw krokwi nie pozwala na inną lokalizacj okienka :( mój błąd.

Na jętce i płatwiach na zewnątrz będą jeszcze obróbki blacharskie i jeż antyptakowy. A poza tym ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...