Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pokażcie swoje dachy!!!!!!!!


e.kala

Recommended Posts

Hejka przyszla pora i na moje dachy

 

Creaton Domino plaska w kolorze lupka angobowana ( niestety jeszcze przed pierwszym deszczem )

 

http://img42.imageshack.us/img42/2461/dzialkaedytki049.jpg

Uploaded with ImageShack.us

 

http://img225.imageshack.us/img225/5267/dscf1679.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Andzia84 Twoja blacha wytrzyma dłużej niż kazda dachówka betonowa! Już wygląda bardzo ładnie, a betonowe dachówki porosną mchem za 3-5 lat. Za 10 lat będa do wymiany, a Twoja blacha będzie dalej wyglądać jak dziś :-)

Dobry, ekonomiczny wybór, ładne kolory, porządnie obrobione... czego chcieć więcej??

Nie no nie przesadzajmy. Pochwalić można ale takimi argumentami nie sypiemy. Bo blachodachówka też zielenieje. Ale wykonanie prawidłowe :) A tak poza tematem...wykonawca przypadkiem nie namówił Cie na podniesienie ścianki kolankowej, bo będzisz miała więcej użytkowego?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edyta M

 

Jaki producent klinkieru na kominach i jaki to model / kolor?

 

Ja zastanawiam się czym obudować kominy systemowe Schiedla przy płaskiej dachówce Braas Tegalit w kolorze grafit.

Sam nie wiem czy obudować płytką klinkierową (jakąś w kolorze grafitu) czy blachą jak obróbki blacharskie dachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak poza tematem...wykonawca przypadkiem nie namówił Cie na podniesienie ścianki kolankowej, bo będzisz miała więcej użytkowego?? :)

tia... :) photos ja mieszkałam 2 lata w domu gdzie ścianka kolankowa była trochę podniesiona - miała z 90 cm i jak dla mnie masakra, mało tam się mieści. A dom był duży. Więc mój 140 metrowy musiał mieć koniecznie wysoką ściankę kolankową i to ja taką wymusiłam na architekcie :) Wykonawcą był kuzyn więc mu nie zależało...;) Tylko okap dachu mógłby być dalej wysunięty-ładniej by to wyglądało, no ale już po ptokach :( Pocieszam się myślą, że za jakieś 5 lat nie będę na to zwracała wcale uwagi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy robi dach wedle uznania, jedni maja blacho-dachówkę ze względu na finanse a inni mają prawdziwe dachówki, bo nie lubią w czasie deszczu , słuchać ''perkusji.''

Swoją drogą widywałam dachy z blacho-dachówki na których od strony północnej również był mech, więc chyba argument od czapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tia... :) photos ja mieszkałam 2 lata w domu gdzie ścianka kolankowa była trochę podniesiona - miała z 90 cm i jak dla mnie masakra, mało tam się mieści. A dom był duży. Więc mój 140 metrowy musiał mieć koniecznie wysoką ściankę kolankową i to ja taką wymusiłam na architekcie :) Wykonawcą był kuzyn więc mu nie zależało...;) Tylko okap dachu mógłby być dalej wysunięty-ładniej by to wyglądało, no ale już po ptokach :( Pocieszam się myślą, że za jakieś 5 lat nie będę na to zwracała wcale uwagi :D

My też podnieśliśmy ściankę kolankową, ale wręcz nie na wielkość pokoi na poddaszu, bo właściwie to chciałam mniejsze, ale wizualnie nam bardziej pasowało. U Was bardziej może rzuca się w oczy, bo może trzeba było też ten daszek nad drzwiami podnieść? Albo krokwie wysłużyć...

 

Nie wiem czy na ceramicznej nam coś wyrośnie, ale dachy z mchem wyglądają pięknie ;) Jednego jestem pewna, że dachówka po kilkudziesięciu latach wygląda pięknie, dachówki starej i pięknej nie widziałam, ale zawsze można wymienić i cieszyć się na nowo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom a nie musicie stawac na palcach aby wyjzec przez okna dachowe?? :) wszystko ma swoje plusy i minusy...konieczny jest kompromis...

Tia...ja muszę, żeby zobaczyć cokolwiek, małżowinek nie :) Liczę, że 12 cm dodatkowych z wylewek, styropianu pozwoli mi normalnie otwioerać okna, jak nie to trzeba będzie na szpilkach chodzić nawet po domu :p Grunt że okna mam z dolnym otwieraniem...a z wanny będę gwiazdy oglądać...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy na ceramicznej nam coś wyrośnie, ale dachy z mchem wyglądają pięknie ;) Jednego jestem pewna, że dachówka po kilkudziesięciu latach wygląda pięknie, dachówki starej i pięknej nie widziałam, ale zawsze można wymienić i cieszyć się na nowo ;)

 

Wyrośnie, wyrośnie i będzie ładnie wyglądać. A dachówkę starą, piękną można na Śląsku zobaczyć lub w Markach pod Wa-wą. Przejeżdżam tamtędy i nie przeczę stara dachówka ma klimat. Ale za to moja blacha - też na pewno po kilku latach od północy będzie zielona, ale wtedy karcherek do rączki i jazda :) (niekoniecznie podoba mi się mech na blasze, ale łatwo go zmyć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

orientujecie się może czy jakiś polski producent posiada w swej ofercie jasnoszarą dachówkę?

 

z dachówek produkowanych w Polsce ( nie mylić z polskim producentem) to chyba tylko Koramic L-15 grafitowa angoba.

 

Polscy producenci dachówki to Jopek (karpiówka), FCB Ostrzeszów (eksport do angli), Ceramika Stare Gronowo ( renowacja zabytków, raczej kiepska jakość), jeszcze jakieś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia...ja muszę, żeby zobaczyć cokolwiek, małżowinek nie :) Liczę, że 12 cm dodatkowych z wylewek, styropianu pozwoli mi normalnie otwioerać okna, jak nie to trzeba będzie na szpilkach chodzić nawet po domu :p Grunt że okna mam z dolnym otwieraniem...a z wanny będę gwiazdy oglądać...:)

Ale za to zwykłe okna obrotowe wystarczą...można spokojnie podejść i nie obawiać się o czuprynę :) Ja u siebie mam na słusznej dla mnie i małżonki wysokości i musiałem zainwestować w klapówki...Ale nie żałuje bo tylko zwalniam klamkę i okno ładnie idzie do góry, pozwalając bez ograniczeń podchodzić i obserwować:) Pozdrawiam i zadowolenia z domku zyczę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edyta M

 

Jaki producent klinkieru na kominach i jaki to model / kolor?

 

Ja zastanawiam się czym obudować kominy systemowe Schiedla przy płaskiej dachówce Braas Tegalit w kolorze grafit.

Sam nie wiem czy obudować płytką klinkierową (jakąś w kolorze grafitu) czy blachą jak obróbki blacharskie dachu.

 

Witam

odpowiedz wyslalam na priv.

Pozdrawiam

Edyta:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche mnie nie było - ale tez pochwalę sie swoim daszkiem :) dachówka - roben czranobrązowa glazura tobago (ta większa)

 

A ja tak trochę z innej beczki...czasem w domach opalanych drewnem, węglem osadzają się sadze w kominie, które potrafią się zapalić...rzadkość ale jednak, trzeba tego pilnować. Zapalenie niejednokrotnie powoduje że ten komin zwiększa swoje wymiary po prostu delikatnie go rozsadza, aż idą rysy po ścianach. Można to wyeliminować a w zasadzie zawsze powinno się tak robić budując komin jako zupełnie oddzielną konstrukcje, która tylko styka się ze ścianami, strop jest d niego dolewane a nie nalewany, a tylko otwory zostawiane. U Ciebie Widać ewidentne przewiązanie komina ze ściana. Jak będziesz opalał wspomnianymi materiałami to przeglądy kominowe muszą być nie tylko na papierku ale przeprowadzane z należytą starannością...Ty możesz się nie znać ale majster powinien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...