Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pokażcie swoje dachy!!!!!!!!


e.kala

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

A to mój nowy, niedawno skończony daszek. Ok. 280 m, na jednej z fotek widok z drugiej strony, jeszcze nie ukończony.

Jak Wam się podoba?

 

Super wyglada dach z blachy ! o wiele lepiej niz zwykla dachowka (to moje zdanie) moge wiedziec jaki jest koszt takiego dachu?( moze byc na priv)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super wyglada dach z blachy ! o wiele lepiej niz zwykla dachowka (to moje zdanie) moge wiedziec jaki jest koszt takiego dachu?( moze byc na priv)

 

Robocizna (krycie, rynny, obróbki blacharskie itp.) to 11.000, materiał na cały dach - krycie (bez okien dachowych) 27.000 brutto z 23 % VATem (blacha na rąbek, blacha płaska do obróbek, rynny, rury spustowe, kominek wentylacyjny, wyłaz dachowy velux 45 x 55, świetlik dachowy velux z rurą sztywną itp.) z czego odzyskam ok. 3200 zł (z Urzędu Skarbowego), więc w sumie 11.000 robota + 23.800 materiały. Blacha to jest rautarrukki clasic premium z taką "podszewką" z włókniny, która ma za zadanie wygłuszać nieco deszcz oraz powodować brak skraplania się wilgoci na blasze od spodu. Powierzchnia blachy ma coś w rodzaju małych łuseczek (wytłoczenia dla sztywności).

 

Zdecydowaliśmy się na taki dach, bo wszyscy dookoła mają domki jak z bajki o smerfach, dachóweczki, lukarny itp., a nasz w pewien sposób się wyróżnia teraz w okolicy. No i się nam podobał. Już wolałbym "trapez" niż dachówkę czy blachodachówkę. Blacha ma gwarancję 50 lat bodajże i chyba 20 lat na kolor.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie! bryła domu też fajna :) Czy z tego płaskiego dachu macie odprowadzenie wody i rynnę?

 

 

to miał być płaski daszek pokryty papą, ale panowie od dachu zrobili na nim konstrukcję z krokwi ze spadkiem ok 5% + deskowanie + papa, łaty, kontrłaty + blacha i na tej otwartej krawędzi z lewej strony jest rynna z odprowadzeniem na połać dachu. Nie widać tego bo murki zasłaniają z prawego boku i z przodu, a częściowo i z lewej strony.

z1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to miał być płaski daszek pokryty papą, ale panowie od dachu zrobili na nim konstrukcję z krokwi ze spadkiem ok 5% + deskowanie + papa, łaty, kontrłaty + blacha i na tej otwartej krawędzi z lewej strony jest rynna z odprowadzeniem na połać dachu. Nie widać tego bo murki zasłaniają z prawego boku i z przodu, a częściowo i z lewej strony.

Dziękuję za informację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w kalenicy na całej długości będzie taśma wentylacyjna Armourvent Multi, a w kalenicy nad drzwiami wejściowymi wywietrznik kalenicowy Armourvent Ridge, wszystko z IKO jak gont. Dach jeszcze nie skończony, ale gontem chciałam się pochwalić. Kiedyś o goncie słyszeć nie chcieliśmy, teraz jesteśmy zachwyceni widokiem naszego dachu - jakże innego wobec wszechobecnych wokół dachówek:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dach jeszcze nie skończony, ale ... nie mogłam się doczekać kiedy pochwalę się swoim dachem

Reviva Braas'a kolor czarny - betonowa zakładkowa "karpiówka"

Moja dachówka super wygląda po "deszczu" jednak jak tylko wyschnie jest ciągle zakurzona ? czy betonowa i do tego czarna tak ma?

P1120264.jpg

P1120267.jpg

P1120268.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dachówka ceramiczna Tondach model Stodo 12 kolor angoba czarna

powierzchnia dachu 241 m3

Zdjęcie jeszcze z nieskończonym dachem ;-)

http://www.moja-budowa.eu/wp-content/gallery/dach_1/dach-polacie.jpg

 

alphatom79 , czy to napewno kolor czarny? wygląda na czerwień. może to kwestia oświetlenia a może zakurzenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...