Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pokażcie swoje dachy!!!!!!!!


e.kala

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Sail i Ratkovitz

 

Może powinniśmy założyć osobny wątek, bo tu w końcu mają pokazywać się gotowe dachy?

Widziałam dziś trzy różne Domina. Namiary na priva poszły.

Uwaga ogólna - na płaskich dachówkach widać bardziej niż na falistych wszelkie fuszerki i nierówności. Np. przy oknach dachowych, jaskółkach, kominach widać jak się "podnoszą" do góry. I mimo, że falujące dachówki też się tak układają krzywo, to jednak tego nie widać.

 

Dodam, że widzieliśmy też sporo płaskich, pięknych dachów z gontu bitumicznego! Nam się podoba, i trochę żałujemy, że nie daliśmy się namówić architektowi na gont. Pamiętam, że nie spodobała nam się wizja asfaltu nad głową :lol: ... I lżejszy dach jest - czyli mniej stali, betonu itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sail i Ratkovitz

 

Może powinniśmy założyć osobny wątek, bo tu w końcu mają pokazywać się gotowe dachy?

Widziałam dziś trzy różne Domina. Namiary na priva poszły.

Uwaga ogólna - na płaskich dachówkach widać bardziej niż na falistych wszelkie fuszerki i nierówności. Np. przy oknach dachowych, jaskółkach, kominach widać jak się "podnoszą" do góry. I mimo, że falujące dachówki też się tak układają krzywo, to jednak tego nie widać.

 

Dodam, że widzieliśmy też sporo płaskich, pięknych dachów z gontu bitumicznego! Nam się podoba, i trochę żałujemy, że nie daliśmy się namówić architektowi na gont. Pamiętam, że nie spodobała nam się wizja asfaltu nad głową :lol: ... I lżejszy dach jest - czyli mniej stali, betonu itd.

 

 

Witam,

 

Przeczytalam caly twoj dziennik budowy i chyba o tym Lublinie to nie dotyczylo mnie-bo ja jestem z Zamoscia, ale przyznam sie czytam, czytam no i malo pisze.

 

Co ja moge teraz pisac skoro u mnie to tak jak kiedys u ciebie- trzeba czekac na wiosne, bo w urzedach sie nie spieszyli.

Ale jak poczytalam twoj dziennik to jestem w lekkim szoku co mnie czeka od wiosny.

Te wszyskie prady, studnie i blaszaki bleee a na dodatek czekanie na materialy budowlane pomimo ze czlowiek placi kosmiczne pieniadze za nie!!

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tolu, powiedziałabym,że jest bardzo dobrze! Jak dla mnie jest pięknie dlatego pytam co to za kolor. Na stronie Euronitu podają dwa:tradycyjna czerwień i kolor ciemnoczerwony. :wink:

 

Kasinko, może obecnie jest inna oferta Euronitu. Mogli zmienić barwniki, a może tylko nazwę koloru. Ja miałam tak jak napisałam do wyboru czerwony lub ceglasty i kupiłam czerwony. To było 3 lata temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

hej,

cementowy Tegalit Brassa - a tylko tą jedą cementową płaską udało mi się znaleźć - kosztuje nie wiele mniej niż ceramiczna Domino! Ledwie 10% różnicy wyszło w kosztorysach moich dachów!

Tegalit jest większy od Domino, prawie kwadratowy i wszystko jest w nim ładne, oprócz krawędzi dolnych, bardzo widocznych dla patrzących z dołu. Kawędzie te są poszarpane, takie nierówne jak w bloczkach betonowych. Domino ma taką zaokrągloną krawędź.

 

Prześlę Ci na priva 2 miejsca z Tegalitem (b.ciemny łupek - prawie czarny) do obejrzenia.

 

kurcze,

mialam ostatnio Tegalit (1 sz :D ) w domu do "poogladania" i rzeczywiscie ta dolna krawedz wygladala koszmarnie, ale myslalam, ze to jakis felerny egzemplarz - jesli wszytskie maja tak wygladac to chyba bedziemy musieli znalezc inna dachowke

 

jak jest cena podstawowa jednej dachowki Domino?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fasola25,

 

Wczoraj kupiłem jedną sztukę szarego Domino za 6,49 PLN.

Myślę, że przy kupnie kilku tysięcy :-) na cały dach stargujesz

do mniej niż 6 PLN.

 

Dolna krawędź Tegalita "porowata" i nie trafiłaś na feralną,

wszystkie dachówki cementowe tak mają.

 

Alternatywne płaskie (ceramiczne):

Nelskamp Nibra G10, Pfleiderer Terra Piatta, Imerys HP10

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.mmilkovich.photosite.com/~photos/tn/7101_348.ts1163087438000.jpg

Oto i nasz dach, Euronit, podwojna S-ka. Chyba dobrze, napisalam... :roll:

Jest brazowy, tylko tutaj troche bez slonca i dlatego wydaje sie byc czarny....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swieżo kładziona dachówka , jeszcze nie skończona. ale juz widac kolorek Koramic czerwona angoba renesansowa. Na każdym zdjęciu inny kolor- wszystko zalezy od światła, raz jest bardziej pomarańczowa, a czasem robi sie malinowa

 

http://anstak.photosite.com/Photoblog/IMG_1914_1_2_1.jpg

http://www.anstak.photosite.com/Photoblog/IMG_1901_1_1.jpg

 

Pozdr Ania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy dach wykonany z dachówki cementowej, wyglada tak samo efektownie co ceramiczny jest lepszy od blachy i jednoczesnie tańszy.

Wygląda jak dla nas pięknie, z resztą zobaczcie sami.

 

http://foto.onet.pl/1145554,7924862,twoje_albumy_zdjecie.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...