Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pokażcie swoje dachy!!!!!!!!


e.kala

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Może mi ktoś powiedzieć jak to jest z tymi dachówkami wentylacyjnymi? Czy trzeba je zakładać? W sklepach mówią, że to konieczność i podją różne ilości na nasz dach. Natomiast fachowcy - dekarze, którzy mają nam robić ten dach mówią, zę te dachówki to ściema i odradzają ich kupowanie - mówią,że to tylko naciąganie na kasę. Może mi ktoś doradzić co robić?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... fachowcy - dekarze, którzy mają nam robić ten dach mówią, zę te dachówki to ściema i odradzają ich kupowanie - mówią,że to tylko naciąganie na kasę.

 

Jakiej odpowiedzi oczekujesz skoro nie wiadomo jaki masz dach. Te dachówki to żadna ściema choć nie na każdym dachu są potrzebne. Twoi dekarze może i są fachowcami ale profesjonalistami na pewno nie. W przypadku gdy zdania są podzielone lepiej zastosować te dachówki w czwartym rzędzie od góry po jednej w każdym polu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winiu to nie jest żaden badziew. Powiem Ci, że dla ozdoby też bo i z takimi chęciami inwestorów się spotkałem. Zasadniczą rolą dachówki wentylacyjnej (nawiewnej) jest wspomaganie wentylacji połaci dachu szczególnie bardzo istotne przy stosowaniu folii wysokoparoprzepuszczalnej. Stosowanie tej dachówki staje się koniecznością dla dachów o popłaci dłuższej niż 6 m. Przy takiej długości połaci powinno się stosować kontrłaty o grubości 4 cm. Wszystko to po to aby skutecznie przeciwstawiać się dławieniu przepływu pod dachówkami czyli poprawieniu wentylacji pokrycia. W skomplikowanych dachach dachówki wentylacyjne mogą służyć jako wywietrzniki (w zamkniętych polach np. szerokie kominy). Nożna je wykorzystywać do innych celów choćby nawet jako blokady dla śniegu. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie po to, że gwizdanie wiatru to nie wszystko. Brak prawidłowej (skutecznej) wentylacji połaci to wzrost nasycenia pary wodnej a dalej jej kondensacja, brak możliwości odprowadzenia pary wodnej z warstwy izolacji cieplnej i drastyczne skrócenie żywotności dachówki. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a który dach w domkach jednorodzinnych ma połać dłuższą niż 6 m ? mało który ! wiec takie dachówki sprzedawcy zazwyczaj wciskają z rozpędu i dla zysku każdemu jak leci - bez względu na to jaki jest projekt dachu

spotkałem się z wyceną gdzie cena dachówki podstawowej była atrakcyjna a sprzedawca wołał 3x tyle za nietypowe dachówki jak trójniki czy wentylacyjne

różne mają techniki sprzedawcy - czujnym trzeba być ... !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MistrzuJanie z daleka przynajmniej widać cokolwiek ;) bo z bliska niestety jest spory uskok i ciężko coś złapać w obiektyw ;)

Ale dobrze, przy okazji może przez okno dachowe coś pyknę i na dużym zumie... choć przy takiej pogodzie kiepsko to widzę ;) słoneczko by się przydało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

dekarze powoli kończą mi krycie dachu. Wczoraj byłem na nim i zrobiłem trochę zdjęć. Niepokoi mnie jedna rzecz - zamki dachówki pierwszego rzędu nie są schowane w całości pod gąsiorem. Czy to sytuacja normalna i jest to zgodne ze sztuką?

P1180709.jpgP1180711.jpgP1180710.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...