Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pokażcie swoje dachy!!!!!!!!


e.kala

Recommended Posts

Zet77 - trochę Ci współczuję. Wygląda na to, że Twoja ekipa nie do końca się zna na tym co robi. Z drugiej strony nie wiem czym sobie zasłużyłeś, ale na specjalną życzliwość forumowych fachowców też chyba liczyć nie możesz (jak widać). Nie rozumiem.

 

Zgadzam się, tylko ekipa którą się wybiera zawsze z polecenia często okazuje się kotem w worku ( miałem 4 do wyboru i wszystkie sprawdzałem w kilku kwestiach ). Moja do porządnych nie należy dlatego ich sprawdzam i dzięki temu sprawdzeniu przynajmniej finansowo dostaną po tyłkach, bo kwoty na jaką umówiliśmy nie otrzymają , a poprawki i tak muszą zrobić bo jak nie to spotkamy się w sądzie i okaże się że nie dość że nie zarobili nic to jeszcze stracą. Co do życzliwości forum nie mnie oceniać kwestie życzliwości czy odpowiedzi na moje może nie do końca profesjonalne pytania ( jestem laikiem jak większość z nas albo inaczej - inwestorem i nadzorem ) albo brak odpowiedzi. Do tej pory forum potwierdziło moje wątpliwości, które sprawdzam nie tylko na muratorze i to się ceni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Asbe , chyba nie śledzisz tematu o dachach . Jest tu sporo dobrych fachowców , którzy poświęcają swój czas i ZAWSZE z życzliwością pomagają w kłopotach. Jak ktoś ma sp... dach to nie będę owijał w bawełnę i mówię bolesną prawdę ( ale z życzliwością). Jan.

 

Fakt - taka prawda jest bolesna. O ile samo utwierdzenie w przekonaniu o jej istnieniu jest pomocne, to takie poświęcenie i życzliwość są bezcenne.

Edytowane przez asbe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zet77" z przedstawionego zdjęcia widać, że folia w koszu źle wyłożona. Nie chcę przypuszczać, że łaty w koszu są mocowane przez folię do desek koszowych?! Skoro tak to przeciek gwarantowany. Łaty za głęboko wchodzą w kosz utrudniając swobodny wypływ ewentualnych skroplin. DuPont Tyvek (swoją drogą bardzo dobre materiały) ma tańsze i droższe produkty. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można dać wyderkę będzie " pod wodę" ale pod okapem zda egzamin. Jan.

 

Dziękuję za odpowiedź - na pewno coś tam wstawię...

 

W międzyczasie podsyłam zdjęcie okien połaciowych z drugiej strony dachu.

Pierwsze 3 zdjęcia to jedno okno, 2 następne to drugie.

 

Muszę przyznać że z drugiej strony dachu ułożenie dachówki wyszło im trochę gorzej niż od frontu (trzeba będzie co niektóre poprawić)

 

Poddaję pod ocenę osadzenie okien i ułożenie dachówki wokół (nie jest idealnie ale nie odstają też tragicznie) - poprawiać?

 

Proszę fachowców o ocenę

 

Marek

a.połać.jpg

b.połać.jpg

c.połać.jpg

d.wystaw.jpg

e.wystaw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zet77" z przedstawionego zdjęcia widać, że folia w koszu źle wyłożona. Nie chcę przypuszczać, że łaty w koszu są mocowane przez folię do desek koszowych?! Skoro tak to przeciek gwarantowany. Łaty za głęboko wchodzą w kosz utrudniając swobodny wypływ ewentualnych skroplin. DuPont Tyvek (swoją drogą bardzo dobre materiały) ma tańsze i droższe produkty. Pozdrawiam.

 

Co oznacza źle wyłożona folia - za małe zakłady ? Na zdjęciu nie widac aż tak dokładnie ale kosz się kończy wyżej niż wskazywałoby zdjęcie membrany zrobione od spodu. Łaty prawdopodobnie są mocowane do desek koszowych przez folię. Do lata nie ocieplam poddasza, wiec będę miał dobry widok na to się się będzie działo od spodu. Dzisiaj były dosyć obfite opady śniegu połączone z późniejszym roztopem i z ciekawości obejrzałem lukarnę dosyć dokładnie - żadnych oznak przecieków, zawilgocenia, kropli etc. Zastanawia mnie jedno, że wykonawca (Facet jest tutejszy i działa w moim mieście i okolicach) poza umową na wykonanie dachu dał mi pisemną 5 - letnią gwarancję na ewentualne "problemy", ktorych on nie przewiduje, łącznie z pokryciem ewentualnych dodatkowych szkód ( naprawa katongipsów etc. ),ciekawy jestem ilu "fachowców" podpisuje takie rzeczy, więc jeżeli nie byłby pewny co do swojej roboty to wydaje mi się, że ostatnią rzeczą z jego strony byłaby pisemna gwarancja i nie wiem, czy w takim wypadku trafilem na jakiegoś samobójcę ? .

P10201222.jpg

P10201288.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź - na pewno coś tam wstawię...

 

W międzyczasie podsyłam zdjęcie okien połaciowych z drugiej strony dachu.

Pierwsze 3 zdjęcia to jedno okno, 2 następne to drugie.

 

Muszę przyznać że z drugiej strony dachu ułożenie dachówki wyszło im trochę gorzej niż od frontu (trzeba będzie co niektóre poprawić)

 

Poddaję pod ocenę osadzenie okien i ułożenie dachówki wokół (nie jest idealnie ale nie odstają też tragicznie) - poprawiać?

 

Proszę fachowców o ocenę

 

Marek

 

 

Dachówki przy oknach nie odstają za wysoko ? Podobno da się to wyprowadzc idealnie równo. Bylo kiedys na forum odnośnie układania dachówki plaskiej przy oknie i ich szlifowania czy coś w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dach wykonany, masz gwarancje więc śpisz spokojnie. Mokry śnieg zakleja wszelkie szczeliny. Zawiewany jest suchy śnieg w czasie zadymki. Przy poprawnie zamontowanej folii paroizolacyjnej ewentualne przecieki pojawiają się na ściance kolankowej. Jak nie zasłonisz folii dachowej od spodu to stracisz gwarancję i dekarz będzie zwolniony z odpowiedzialności. Folia ma określony czas na ekspozycję i w tym czasie powinna być zakryta z obu stron czyli szczyty, okapy i poddasze. Najlepsze folie to czas około trzech miesięcy. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Folia którą wybrałem nie przypadkowo może być wystawiona na dzialanie UV do 6 miesięcy, naturalnie im krócej tym dłużej posłuży, przynajmniej tak głosi teoria producentów. Oczywiście zasłonię wszystkie wyeksponowane elementy oraz te, które mogą być narażone na promieniowanie rozproszone ale tak żeby obserowować co się dzieje od spodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na deskach powinna być papa lub folia przystosowana do kładzenia na podłoże drewniane. Ta folia paro przepuszczana , jak nazwa wskazuje przepuszcza wilgoć w obie strony co przy ewentualnym przecieku czy nawianiu śniegu skutkuje zaciekiem. Blacha podrynnowa powinna być wywinięta na dach z 10 cm i na to przyklejona papa. Jan.

 

Panie Janie, dlaczego folia, którą zastosowałem nie może leżeć na deskach ( u mnie nadbitce ) jak producent przewiduje jej zastosowanie do pełnego deskowania ?

tyvek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...