Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pokażcie swoje dachy!!!!!!!!


e.kala

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dzięki Panie Andrzeju. Czy to znaczy, że takie mocowanie będzie szkodziło blachodachówce? Dekarz mówi, że tak lepiej dla blachy bo nie będzie się wyginała przy ew. chodzeniu. Co do wykusza to mam nadzieję, że ta blacha będzie domontowana. Czyli to musi być pod koszem?

Ogólnie, mam zwolnić dekarza czy robota jest do przyjęcia i za ile lat będzie remont dachu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem mocowanie zostało zrobione nie zgodnie ze sztuką a argument o chodzeniu po dachu świadczy, że Twój dekarz nie ma merytorycznej wiedzy a błędy wykonawcze usprawiedliwia idiotycznymi argumentami. Mocowanie pod falą daje to, że większość wody płynącej po falach przelatuje na wkrętem. Jest jeszcze kwestia estetyki przy mocowaniu pod falą wkręty są w cieniu i ich praktycznie nie widać. Skontaktuj się z doradcą technicznym producenta i poproś o opinię na piśmie gdyż przy ewentualnych reklamacjach czego Ci nie życzę taki sposób mocowania może być podstawą do ich odrzucenia. Zażądaj od dekarza pisemnej gwarancji. Pozdrawiam. Edytowane przez Andrzej Wilhelmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy lukarnie ocieplenie zaplanowałem zrobić (może nietypowo) od wewnątrz, co do skosów to nie bardzo rozumiem o czym mówisz mistrzu Janie:)

Jeśli możesz to chciałbym abyś zerknął też na mój komin w wątku, który dzisiaj założyłem, nie bardzo wiem czy moi dekarze wykonali swoją robotę jak należy...://?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent oczywiście otrzymał takie zapytanie i oto co pisze"Jeżeli opisany sposób montażu nie uszkadza produktu nie ma to wpływu na warunki gwarancji.

 

Tak jak pisałem wcześniej poszczególne ekipy dekarskie mają swoje sposoby montażu, które mogą nieznacznie odbiegać od instrukcji.

 

Gwarancja udzielana przez firmę Ruukki dotyczy produktu a nie sposobu montażu."

i co dalej? Co da mi gwarancja na 3 lata na wykonawstwo? Ręce opadają!! Poza tym i tak już jestem "upierdliwym inwestorem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź producenta dość lakoniczna bo zawsze wkręcenie wkręta uszkadza produkt. Producent powinien napisać wprost "akceptujemy taki sposób montażu". Zwróciłbym się do producenta z prośbą aby doradca techniczny podjechał na budowę i stwierdził czy wszytko jest OK. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ocieplenie zaplanowałem zrobić (może nietypowo) od wewnątrz ...

 

Bardzo nietypowo i bardzo źle! Czy aby na pewno tak masz w projekcie? Tak jak stwierdził Jan szczyty za wysoko podmurowane będzie przemarzanie. Jak ściany kolankowe też są tak podmurowane to będziesz miał kłopoty. Krawędzie dachu przy balkonie też powinny być zamknięte dachówkami szczytowymi. Dolne fartuchy opierzenia okien niedopracowane, grzbiety dachówek powinny być zeszlifowane. Ogólnie dach bardzo ładny a szczególnie drewniane elementy ozdobne. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aby na pewno tak masz w projekcie? .
No tak w projekcie faktycznie nie mam, to był pomysł dekarzy na taki rodzaj wykończenia w sumie.. ale z tego jeszcze można zrezygnować i zrobić tradycyjnie

 

Tak jak stwierdził Jan szczyty za wysoko podmurowane będzie przemarzanie. .
Na to chyba już nic nie poradzę:// Mogę jakoś to skorygować? tzn.zniwelować od środka/zewnątrz?

 

Jak ściany kolankowe też są tak podmurowane to będziesz miał kłopoty. Krawędzie dachu przy balkonie też powinny być zamknięte dachówkami szczytowymi. .
Ściany kolankowe mają zostawioną przestrzeń poniżej połaci. Dachówki zeszlifuję sam, bo też mi się to nie podoba, dachówki nad balkonikiem są dachówkami końcowymi chyba, że niedokładnie wiem o czym piszesz..:/ Edytowane przez robert1980
nowa informacja
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na skrajnym lewym brzegu dachu przy balkonie widać łaty i kontrłaty więc nie ma tam dachówek skrajnych (szczytowych). Twój kierownik budowy, Twój murarz i Twój dekarz mieli ograniczoną wiedzę. A dekarz skoro doradza ocieplenie od środka wręcz szkodliwą. Zwróć uwagę, że Twój cieśla zamontował dystanse na ozdobnych zastrzałach aby zmieściło się ocieplenie. Jak widać tylko cieśli można Ci gratulować. Masz dobry dostęp z zewnątrz więc bez większego problemu można podciąć szczyty i skuć. Powinien to zrobić murarz za darmo. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na skrajnym lewym brzegu dachu przy balkonie widać łaty i kontrłaty więc nie ma tam dachówek skrajnych (szczytowych). Twój kierownik budowy, Twój murarz i Twój dekarz mieli ograniczoną wiedzę.

Zgadza się, że nie będzie tam dachówek krańcowych, będzie tam ozdobna listwa plus opierzenie (po ociepleniu) listwa.jpg

A dekarz skoro doradza ocieplenie od środka wręcz szkodliwą. Zwróć uwagę, że Twój cieśla zamontował dystanse na ozdobnych zastrzałach aby zmieściło się ocieplenie. Jak widać tylko cieśli można Ci gratulować. Masz dobry dostęp z zewnątrz więc bez większego problemu można podciąć szczyty i skuć. Powinien to zrobić murarz za darmo. Pozdrawiam.

Z tym podcinaniem szczytów to kierownik aż tak bardzo się nie upierał, ale w lukarnie rzeczywiście chyba zrobię ocieplenie tradycyjnie, tym bardziej, że jest to jeszcze możliwe, na marne pójdzie tylko moja robota i zabawa z tym docinaniem boazeryjki:):) Jeśli jednak ma to pomóc to czemu nie, tym bardziej, że zrobiłem pewną wizualizację, jakby wyglądała lukarna z boazerią i bez już po ociepleniu, oceńcie sami:)

lukarna masakra kopia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym podcinaniem szczytów to kierownik aż tak bardzo się nie upierał...

 

Podstawą poprawnego funkcjonowania jest ciągłość każdej izolacji. Zostawiając te ściany w takim stanie nigdy nie uzyskasz tej ciągłości. Nadal przy budowie domów popełnia się wiele błędów w mniemaniu niektórych kierowników mało istotnych Bo ich wiedza tak daleko nie sięga. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie! Mój "dach" ociąga się z wykończeniem. Pewnie ja się najpierw wykończę. Oto nowe zdjęcia. Mnie nie podoba się kosz- dekarz i kierownik twierdzą, że się czepiam. Kwestia wkrętów została zinterpretowana nawet prze Ruukki, że "każdy dekarz ma swoje metody" i to jest tzw. stara szkoła. Nie czepiam się tak strasznie wyglądu, ale nie chcę dopuścić do nieszczelności. A jak wygląda obróbka kominka do kanalizy? Dla mnie też dziwnie.

P8161202.jpg

P8171209.jpg

P8271248.jpg

P8271249.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...