Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Pokażcie swoje dachy!!!!!!!!


e.kala

Recommended Posts

Czy jakiś z budowniczych dachów może zerknąć na stronę

http://www.wlad-dach.pl/ do działu GALERIA i ocenić ich wykonanie daszków, nie ukrywam że szukam dobrego wykonawcy.

Widać na stronie że firma miała doczynienia z bardziej skomplikowanymi daszkami, a ja mam do pokrycia:

http://archon.pl/images/products/m4c7b62d95de6b/289.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Skoro deklarują że poprawią to cała reszta jest OK. Pozdrawiam.
Firma dekarska stwierdziła że wyrówna linię, przytną blachę na dachu i dokręcą wkrętami! tym sposobem prawa strona będzie szersza od lewej? tylko czy faktycznie tnąc nożycami nie zniszczą blachy jeszcze bardziej?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Nie polecam firmy DACH CENTRUM z Krakowa ul. Zawiła, wszytko jest super pięknie i miło do czasu zapłaty,

wtedy nagle podejście sprzedawców i właścicieli się diametralnie zmienia. Wszytko co gwarantowali min. zwrot pozostałej dachówki,

którą oczywiście wcześniej sami obliczyli jest nie możliwy. Nagle zwrotów nie ma, a obliczona dachówka była tylko "propozycją" .

Poza obliczeniem za dużej ilości dachówki domyślam się że robią to zawsze i oczywiście celowo, dostarczono bardzo dużą ilość

dachówki uszkodzonej, której również nie można reklamować.

Także polecam omijać ten skład budowlany z daleka, po prostu oszuści!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam firmy DACH CENTRUM z Krakowa ul. Zawiła,

Także polecam omijać ten skład budowlany z daleka, po prostu oszuści!!!

 

Co prawda brałem od Nich tylko część dachówki - domawiałem paletę , i jako jedyni bez problemów przywieźli na budowę. Skład w którym kupiłem całość nie był zainteresowany przywozem 1 palety. Tak więc nie wiem jak wygląda większy zakup, ale z moja ilością nie miałem żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o ceny to mają takie same jak inni, zdecydowałem się na nich tylko ze względu na ich zapewnienia że bez problemu wszystko co pozostanie będzie można oddać bo oferty które dostałem z innych składów były wszystkie podobne, co je różniło to obliczona ilość dachówki DACH CENTRUM obliczył jej więcej ale skoro zapewniano mnie że co zostanie mogę oddać więc stwierdziłem może lepiej jak będzie jej trochę więcej niż ma braknąć. I teraz wiem

że firma z góry ma takie założenia, dużo obiecać, dużo sprzedać a następnie olać klienta ! Szczególnie się im dziwie bo jestem w branży budowlanej i wiem że głównie wszyscy polegają na poleconych firmach więc dziwie się bardzo jak funkcjonuje firma oszukująca tak bezczelnie tym bardziej że wiem że nie byłem pojedynczym przykładem lecz to jest standardowa praktyka Firmy DACH CENTRUM, szkoda tylko że usłyszałem o tym fakcie za póżno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mam zbyt idealnych zdjęć ale mimo wszystko wrzuce bo ciekawy jestem fachowych komentarzy.

[ATTACH=CONFIG]154858[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]154859[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]154860[/ATTACH]

 

zauważyłem pare niedokładności ale lepsze zdjęcia postaram się wrzucić jutro gdyż musze je zrobić z bliska.

 

wygląda całkiem ok. CO to za model dachówki? czegoś podobnego szukam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponownie moją prośbę

Czy jakiś z budowniczych dachów może zerknąć na stronę

http://www.wlad-dach.pl/ do działu GALERIA przejrzeć dachy z 2010-2011 i ocenić ich wykonanie daszków, nie ukrywam że szukam wykonawcy.

Widać na stronie że firma miała doczynienia z bardziej skomplikowanymi daszkami, a ja mam do pokrycia:

http://archon.pl/images/products/m4c7b62d95de6b/289.jpg

 

Dostałem również wycenę za robociznę mogę napisać jeśli kogoś to interesuje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem Panie Andrzeju, zdjęcia nie są najlepszej jakości. (Dla niektórych pewnie prosty :rolleyes:)

 

Napisze jeszcze co do cen NETTO:

A wiec więźba: 245m2 x 27 = 6615 PLN

dachówki 245m2 x 38 = 9310 PLN

deskowanie + papa 245m2 x 17 = 4165 PLN

montaż płotka śniegowego = 100 PLN

montaż okien = 1000 PLN

CAŁOSĆ: 21190 PLN

 

DACHÓWKA CERAMICZNA BRAAS RUBIN 13V CZARNY BRYLANT (GLAZURA)

 

(w robociżnie ukryte jest orynnowanie, wszelkie obróbki, bez podpitek i deski okapowej)

 

Mam również pewne wątpliwości:

- w jakich polach potrzebne są dachówki wentylacyjne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak może być kilku z polecenia? Jak w gronie Twoich znajomych ktoś robił i był zadowolony z wykonawcy to poleca go innym i oni powinni brać go w ciemno. Wygląda na to, że u każdego z Twoich znajomych robił ktoś inny czyli nikt nie korzystał z poleconego dekarza. Dlaczego? Po prostu masz kilka ofert i nie wiesz, którą wybrać. Poproś aby ci dekarze pokazali ci dachy, które robili. Popytaj inwestorów czy są zadowoleni z ich roboty i wtedy wybierz tego, który będzie Ci najbardziej odpowiadał. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAK Z MATERIAŁEM :p

 

Poprostu Ci znajomi co się budowali (a jest ich 3) się nie znają między sobą (nie pytali również wtedy mnie o zdanie kogo bym im polecił było to w okresie 4 lat wstecz kiedy oni się budowali) je wtedy nawet o tym nie myślałem.

 

A na poważnie to materiał + robocizna = około 85 000 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam

 

Mam pytanie w szczególności do Pana Andrzeja :) Przeglądając forum czasami można zgłupieć co powinno się zastosować w budowie domu a co nie i ta wątpliwość dotyczy również dachu. Projektując mój dom myślałam, że będzie pokryty dachówką ale ze względu na koszty zdecydowaliśmy się z mężem na blachę... w różnorodności i obszernym wyporze na początek stawialiśmy na plannje a obecnie chyba w kierunku blachy ruukki będziemy się kłaniać. Nie wiem i do końca nie jestem pewna czy to dobry wybór... czy może powinnam zainwestować w inną znacznie lepszą blachę? jeśli tak to jaką? Nasz dach będzie dwuspadowy o pow. ok 200m2 z jednej strony od południa wystawiony na słońce a z drugie od północy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...