Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 1 month później...
  • Odpowiedzi 783
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Największy syf na budowie robią tynkarze.

 

Jak dla mnie dobra kolejność to wstawienie parapetu po tynkowaniu.

Wielokrotnie jużwidziałem jak podcina się flexem miejsce na parapet.

 

Choć z drugiej strony widziałem też parapety wstawione przed tynkami ale to moim zdaniem gorsze rozwiązanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodam, ze tynki będa gipsowe robione maszynowo

u nas poszły najpierw okna- do tego drewniane- parapetów jeszcze nie ma a tynki już dawno suche :D

Z perspektywy czasu zrobiłabym tak samo. Nie masz co wierzyć w to, ze tynkarze beda uważac na twoją własność- nam uszkodzili jedno okno kablem :o a gdyby parapety pojawiły się przed nimi obawiam się że strat byloby więcej tym bardziej że cokolwiek mieli ze sobą trzymali przy oknach- fleje. Najgorsza i najbardziej syfiata ekipa jaką widzialam gdziekolwiek i kiedykolwiek- do dzisiaj mam nerwy!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy syf na budowie robią tynkarze.

 

Jak dla mnie dobra kolejność to wstawienie parapetu po tynkowaniu.

Wielokrotnie jużwidziałem jak podcina się flexem miejsce na parapet.

 

Choć z drugiej strony widziałem też parapety wstawione przed tynkami ale to moim zdaniem gorsze rozwiązanie

 

 

Muszę się sprzeciwić :wink: Być może mieliśmy ekipę, która jest wyjątkiem potwierdzającym regułę, ale... Nasi tynkarze, to była najbardziej solidna firma, która przewinęła się przez budowę - zabezpieczyli folią dokładnie wszystkie okna i parapety, a po robocie umyli okna :o

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rozmawiamy o tynkach zewnętrznych to najlepiej montować parapety równocześnie z tynkowaniem. Czyli zrobią ścianę - piętro to od razu montować parapety i tak jest moim zdaniem najlepiej.

Tylko przypilnuj, żeby pod parapet napchali piankę.

A jeżeli tynki wewnętrzne to parapety po tynkowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

PRzewertowalem archiwum ale jakos nie moge znalezc odpowiedzi na dreczace mnie pytania. Niektore pewnie troche lamerskie ale sprobojmy:

1. Jesli chodzi o sciany dzialowe to na jakim etapie je stawiamy? Na chudziaku, czy juz na gotowej wylewce?

2. Przed zima chce zrobic dach, posadzki ( znaczy wylewki ) i dzialowki - moze byc czy za duzo czegos?

3. Jak polaczyc robienie wylewek z kladzeniem podlogowki tylko w lazience. Chce miec kominek z plaszczem, kaloryfery a w lazienkach dodatkowo podlogowke. Czy sama instalacje podlogowki mozna zrobic przed zima? CZy moze jednak musze sie z wszystkimi tymi wylewkami i chudziakami wstrzymac do wiosny?

4. Gorne czesci kominów( te z klinkieru ) murujemy po wiezbie czy przed wiezba?

5. Czy dachowke mozna klasc w niesprzyjajcej aurze. Generalnie podejrzewam ze bede musial klasc dachowke w listopadzie a niewiadomo jak pogoda dopisze.

 

No... to by bylo na tyle. Moze ktos pomoc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję odpowiedzieć -bo etap chyba mamy podobny :)

1. ściany dzialowe stawialiśmy na fundamentach wykopanych w piachu -przed jakimikolwiek wylewkami.

2. Przed zimą -mamy ściany konstrukcyjne, dzialowe na górze i dole, zrobimy pierwszą wylewkę, za tydzień kładziemy dachówkę cementową.

3. My też planujemy kominek z płaszczem (+ kocioł kondensacyjny) i podłogówkę w części pomieszczeń (kuchnia, hol, wc -dół, plus łazienka na poddaszu). Na parterze nie ma problemu -wybierzemy w tych pomieszczeniach więcej piachu -wylewki zaczną się tam więc niżej o ok. 7cm -tyle ile wymaga podłogówka -po drugiej wylewce wszystko się wyrówna -i nie będzie np schodka z kuchni do salonu. na poddaszu trochę trudniej -mieliśmy strop teriva, i tam gdzie ma być łazienka został zalany dosłownie 1,5cm warstwą betonu -w reszcie pomieszczeń ok 5cm. Pozostałe ok. 4cm zniwelujemy styropianem i drugą wylewką (w sypialniach da się ich więcej -w łazience mniej -aby uniknąć różnicy poziomów). Wszystkie instalacje robimy przed zimą -elektryczną, c.o. -w tym podłogówka, kanalizacja i gaz. Oczywiście nie wieszamy gniazdek, czy kaloryferów -same podejścia będą wykonane :)

4. kominy z klinkieru murarz murował u nas przed więźbą.

5.Co do kładzenia dachówki -nie wiem -my kładziemy za tydzień. Ale chyba jej nic pogoda nie przeszkadza -w końcu nie idzie tam żadna zaprawa :wink:

http://foto.onet.pl/4zes3,ck5z01c0wbkn,u.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PRzewertowalem archiwum ale jakos nie moge znalezc odpowiedzi na dreczace mnie pytania. Niektore pewnie troche lamerskie ale sprobojmy:

1. Jesli chodzi o sciany dzialowe to na jakim etapie je stawiamy? Na chudziaku, czy juz na gotowej wylewce?

2. Przed zima chce zrobic dach, posadzki ( znaczy wylewki ) i dzialowki - moze byc czy za duzo czegos?

3. Jak polaczyc robienie wylewek z kladzeniem podlogowki tylko w lazience. Chce miec kominek z plaszczem, kaloryfery a w lazienkach dodatkowo podlogowke. Czy sama instalacje podlogowki mozna zrobic przed zima? CZy moze jednak musze sie z wszystkimi tymi wylewkami i chudziakami wstrzymac do wiosny?

4. Gorne czesci kominów( te z klinkieru ) murujemy po wiezbie czy przed wiezba?

5. Czy dachowke mozna klasc w niesprzyjajcej aurze. Generalnie podejrzewam ze bede musial klasc dachowke w listopadzie a niewiadomo jak pogoda dopisze.

 

No... to by bylo na tyle. Moze ktos pomoc?

 

I Ty to wszystko sam zrobisz??? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. ściany dzialowe stawialiśmy na fundamentach wykopanych w piachu -przed jakimikolwiek wylewkami.

 

Znaczy kopaliscie jakies fundamenty pod te dzialowki??

Dziekuje za odpowiedz!

 

I Ty to wszystko sam zrobisz???

 

Nie, no tak mi sie napisalo, ekipe mam oczywiscie :-)

 

W miejscach ścian działowych porób pogłębienia na 25cm na szerokość 25cm i zalej to razem z chudziakiem, jak dobrze podbudowa zagęszczona to nie musisz zbroić. Zależy z czego te ściany, jak z gazobetonu to można na chudziaku gr 15cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miejscach ścian działowych porób pogłębienia na 25cm na szerokość 25cm i zalej to razem z chudziakiem, jak dobrze podbudowa zagęszczona to nie musisz zbroić. Zależy z czego te ściany, jak z gazobetonu to można na chudziaku gr 15cm.

 

wystarczy sam chudziak, bez dołów i 10cm grubości, prędzej serce pęknie niż taki chudziak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W miejscach ścian działowych porób pogłębienia na 25cm na szerokość 25cm i zalej to razem z chudziakiem, jak dobrze podbudowa zagęszczona to nie musisz zbroić. Zależy z czego te ściany, jak z gazobetonu to można na chudziaku gr 15cm.

 

wystarczy sam chudziak, bez dołów i 10cm grubości, prędzej serce pęknie niż taki chudziak

Pewnie wystarczy. Generalnie ścianki działowe stawia się na chudziaku, czasem z pogłębieniem, ale takie rzeczy ciężko ustalić na telefon nie znając jakości przygotowania podkładów :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...