Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 3 weeks później...
  • Odpowiedzi 783
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

jak powinna wyglądać kolejność prac po zakończeniu SSO + dach (deskowanie i papa)?

 

W pierwszej kolejności rzuca się w oczy dachówka, a dalej?

 

Pozdrawiam.

Podstawowe prace...

okna (jeśli plastikowe) i drzwi aby zamknąć budynek

elektryka

hydraulika (częściowo)

tynki wewnętrzne

hydraulika

wylewki

reszta w/g uznania :wink:

Uwaga na "drobne" prace, niektóre trzeba wykonać w międzyczasie :wink:

 

Mam nadzieję, że nic nie pomieszałam :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
  • 1 month później...

Podciągnę temat kolejności prac.

 

Obecnie kończy się robić instalacja elektryczna. Dom to parterówka, instalacja idzie górą (w korytkach nad przyszłym sufitem podwieszanym), więc nie ma nic w tym momencie na chudziaku.

 

Ekipa od instalacji poradziła mi, żeby nie robić izolacji poziomej (ma być papa termozgrzewalna) przed tynkami. Jednocześnie jeszcze przed tynkami chcą rozprowadzić wodę i kanalizację.

 

Według nich kolejność powinna być taka:

 

1. elektryka

2. woda i kanalizacja

3. tynki

4. izolacja pozioma i styropian

5. ogrzewanie (podłogówka i podejścia do grzejników)

6. wylewki

 

Niby wszystko OK, tylko jak ja zgrzeje papę na chudziaku jeśli będą tam leżały rurki z wodą i kanalizacją?

 

Ma ktoś jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podciągnę temat kolejności prac.

 

Obecnie kończy się robić instalacja elektryczna. Dom to parterówka, instalacja idzie górą (w korytkach nad przyszłym sufitem podwieszanym), więc nie ma nic w tym momencie na chudziaku.

 

Ekipa od instalacji poradziła mi, żeby nie robić izolacji poziomej (ma być papa termozgrzewalna) przed tynkami. Jednocześnie jeszcze przed tynkami chcą rozprowadzić wodę i kanalizację.

 

Według nich kolejność powinna być taka:

 

1. elektryka

2. woda i kanalizacja

3. tynki

4. izolacja pozioma i styropian

5. ogrzewanie (podłogówka i podejścia do grzejników)

6. wylewki

 

Niby wszystko OK, tylko jak ja zgrzeje papę na chudziaku jeśli będą tam leżały rurki z wodą i kanalizacją?

 

Ma ktoś jakieś sugestie?

 

Może położyć kawałki papy na miejscu gdzie będą prowadzone rury i potem zgrzać resztę.

Może ewentualnie jakąś folią w płynie później zastosować pod rury - ale to raczej o ciągłość będzie ciężko.

Tez planuję kolejność jak wyżej i zastanawiam się nad tym samym :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

 

Ps. Pytanie to żart oczywiście?

 

pytanie to nie żart :lol: niby wiem jak powinno to być w kolejności, ale tynkarze na razie wejść nie mogą, instalatorzy CO stwierdzili, że nie ma co czekać i że to żadna różnica jak cała instalacja wodna będzie już gotowa przed tynkami. Mówił to tak przekonująco ... bądź tu mądry ... dobrze że forum jest.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Ja zrobiłem tak i tak jest chyba najrozsądniej:

1 -SSO (tzn. ściany i dach)

2 -okna (PCV) i drzwi drewniane wstawiane jednego dnia

3 -jak najszybciej alarm (jeśli ma być), -elektryka (potrzebna do alarmu)

4 -hydraulika (przed hydrauliką można pomalować pierwsze wylewki na gruncie dysperbitem -izolacja przeciwwilgociowa)

5 -montaż kanałów wentylacji mech.

6 -ocieplenie poddasza i kartongipsy, -parapety wewnętrzne (granitowe)

7 -tynki

8 -izolacja podłogi na gruncie (folia + styropian), -izolacja podłogi na piętrze (styropian)

9 -układanie ogrzewania podłogowego

10 -wylewki końcowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja już nic nie wiem! Jak z tymi Oknami (dodam ze drewnianymi i tynkami wewnętrznymi! Strasza mi ze okna drewniane spuchną jak później bede robiła tynki!!!
Jak masz okna drewniane z porządnej firmy (czytaj właściwie zaimpregnowane) wilgoć z tynków nie ma prawa im nic zrobić. Przecież w normalnej eksploatacji będzie je atakował deszcz i mróz i też nie mogą spuchnąć!

Ja wstawiłem drzwi dębowe zewnętrzne przed tynkami i nic nie puchło. Jedynie trzeba je dobrze zabezpieczyć folią (najlepiej samemu) bo tynkarze to na ogół się takimi szczegółami nie przejmują i ci pochlapią tynkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam od siebie że montaż drewnianych okien przed wylewkami i tynkami, wiąże sie czasem (zależnie od firmy) z brakiem gwarancji na okna DREWNIANE.

Podobno potrafią tak chłonść wilgoć z powietrza że deormacja następuje rzędu 1 -2 cm na dużych oknach.

Mam tą informacje od producenta okien którym jest mój kuzyn, zatem informacja myśle dość cenna.

Zaleca się zdjęcie kwater na 2-3 pierwsze dni schnięcia gdzie jest największe parowanie tynkó i wylewek.

Pozdro !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Pytanie jak to było u Was lub co być dalsza kolejnosć prac ?.

 

Mam dom w stanie surowym zamkniętym. Tynki wew. zrobione już 6 miesięcy temu, wylewki również. Ocieplenie poddasza zakończyłem tydzień temu. Dodatkowo zagruntowałem i pomalowałem płyty k-g na biało. W całym domu mam podłogówkę więc kwestia montażu grzejników odpada.

Zastanawiam się co pownienem teraz robić wewnątrz domu by nie marnować czasu zimą.

 

Jaka kolejność prac powinna być dalej. Zaznaczam, że nie mam jeszcze pieca (w planach pompa ciepła ) i grzeję zakupionym kominkiem.

 

Z góry dziękuję za informacje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...