Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 783
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

najperw elektryka, potem hydraulika

 

Wręcz odwrotnie!

Jak hydraulik położy rurki, to elektryk to obejdzie kablem.

A jeżeli elektryk da dupy i położy przewody tam, gdzie ma być dopływ/odpływ/pion, to hydraulik niewiele zdziała > trzeba znowu wezwać elektryka, aby jedno z drugim nie kolidowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz montować bramę. Skoro okien nie niszczą przy tynkach to bramy również nie powinni zniszczyć, prawda?

 

Heh...

Twój tok rozumowania jest co najmniej dziwny.

Skoro nie zdemontowali okien, to nie zdemontują też bramy garażowej, także można śmiało wstawiać piec CO, bo idąc dalej tym tokiem, jego również nie ukradną, skoro nie zdemontowali okien.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nic nie zmienia.

Jedno nie implikuje drugiego.

Stwierdzenie, że możesz montować bramę, jest co najmniej ryzykowne.

 

....nie pisałem nic o kradzieży. Włamanie może być na każdym etapie budowy.

 

BTW. Ja miałem zamontowaną bramę, w garażu trzymałem narzędzia budowlane, gdy robiona była elektryka i inne instalacje w domu...

...pewnie, że można zrobić prowizorkę, ale po co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do bramy to tam gdzie ją kupuję powiedzieli, że zamontują ją jak będą wytynkowane ściany, choćby tylko pod samą bramę. Dodatkowo powinna być wylana posadzka pod bramę. Jak dla mnie to niepotrzebne sztukowanie. Co więcej tynkowanie po bramie wymaga czyszczenia mechanizmu, sprężyn itp. inaczej później skrzypi.

Co do alarmu mam drzwi tymczasowe mam frontowe i pomiędzy garażem a domem, czujek na garaż nie potrzebuję, bo i tak nic tam nie ma.

Co do pomysłu likwidacji garażu, też o tym myślałem, ale drzwi garażowe z automatem Gerdy kupię za ok. 3 tys. Drzwi zew. stalowe kupię za 1,5-2 tys? Trudno do podatku dopłacę te 150 zł rocznie…

 

Myślałem, że zrobię teraz kiedy pogoda niepewna całe instalacje, a później tynki i wylewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kiedy masz umowiony montaz okien?

Zeby zamontowac brame, musisz przygotowac garaz, czyli musi byc ocieplony i otynkowany, a wiec wczesniej elektryk musi pociagnac wszystkie kable. Wylewki moga poczekac.

Nie wiem, jak u Ciebie, ale u mnie hydraulika w zaden sposob nie kolidowala z elektyka i hydraulik wszedl przed samymi wylewkami. Porozmawiaj z wykonawcami, zapytaj jak oni to widza.

 

Jeszcze przed montazem okien, elektryk moze przyjsc i wykuc te wszystkie dziury na puszki, to niby takie pierdoly, a jednak troche czasu mu to zajmie.

I po elektryce od razu tynki, zeby kable przykryc:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas były okna, przeprowadzka na budowę i nocowanie podczas instalacji alarmu :p

To był jednak błąd, bo potem hydraulicy mieli ogromne problemy przy robieniu instalacji w pionach aby ogromnymi wiertarami nie uszkodzić instalacji alarmowych!

 

Dzisiaj robiłabym tak:

przy odeskowanych otworach i wstawionych drzwi tymczasowych kucie podejść instal wodno-kanaliz-grzewczej przez hydraulików, potem okna i natychmiast nocowanie podczas wykonywania alarmu, elektryka razem z hydrauliką/np ciągnięcie rur oprócz tych po podłodze/, tynki, ciągnięcie rur po podłodze, wylewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...