Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 783
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 3 weeks później...

No i mam kwadraturę koła :( :o :-?

 

Okna będą drewniane. Producent zaleca montować je 2 tyg. po zakończeniu prac mokrych (tynki, wylewki). Ale żeby te prace zrobić trzeba położyć całą elektrykę (kable elektryczne, rozdzielnie, komputerowe, antenowe, głośnikowe itp.) i instalacje c.o, kanalizy, c.w.u. i co tam jeszcze pod tynkami i w podłogach będzie.

Ale jak to kłaść jak nie ma żadnego zabezpieczenia domu - brak okien i brak alarmu (bo nie ma okien) - PRZECIERZ TO WSZYSTKO NASI ZDOLNI RODACY W NOCY WYNIOSĄ wyrywając ze ścian i podłóg.

Czy może ktoś zrobił to w innej kolejności, najpierw okna DREWNIANE a potem cała reszta? Ale czy nie było potem problemów z oknami (wypaczone ramy, lakier odpryskiwał itp.)

Ja myślałem o czymś takim żeby okna szczelnie owinąć folią Strech, tzn. oddzielnie ramy i oddzielnie skrzydła. Czy ktoś tak robił? A może są jakieś lepsze metody? Jeśli ktoś już przerabiał ten problem to bardzo proszę o rady. :D

 

Z góry dzięki

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o poradę.

Aktualnie posiadam zalene fundamenty, wykonawca doradza mi wykonanie posadzki, wiąże się to z ułożeniem wszystkich instalacji schowanych w posadzce i pod nią (woda, CO, kanalizacja). JA chcę tego uniknąć, zaproponowałem wykonawcy ułożenie tylko tych instalacji które będą schowane pod posadzką (kanalizacja) i zalać to po ugęszczeniu chudym betonem. Wodę i CO chcę ułożyć na etapie ocieplania posadzki i wykonywania ostatecznych wylewek.

Czy słusznie założyłem sobie taką kolejność, proszę o rady lub uwagi

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okna i drzwi zakłada się w niecały dzień, a powiesić potem tego samego dnia "roboczo" alarm to żaden problem. Rozmawiałem na ten temat z ludźmi z Juventusa.

A mając już instalację alarmową, nawet najprostszą trudno "roboczo" zainstalować okna. :( :o

Czyli rozumiem, że zostaje Pan Kazio, który pilnuje dzień i noc naszego dobytku. 8) 8)

 

Może jednak da radę to jakoś wykombinować, ale mi niestety nic do głowy nie przychodzi. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mielismy podobny problem. Dom jest pod lasem i ktos musi go pilnowac. W koncu zdecydowalismy, ze bierzemy urlop, kupujemy agregat (nie mamy jeszcze pradu). montujemy okna, drzwi, brame garazowa tego samego dnia. Nastepnego dnia wchodzi ekipa ocieplajaca + siatka + klej. W tym samym czasie ma przyjechac wklad Tarnawa. Po styropianie kolej na alarm i wszystko w srodku czyli elektryka, wod-kan i tynki gipsowe. Na koniec wylewki miksokretem, ktore sa ponoc dosyc suche. Zobaczymy jak to wszystko sie zgra. Troche strachu mamy, ale coz mozemy innego zrobic? Nie wiem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierzemy urlop, kupujemy agregat (nie mamy jeszcze pradu). montujemy okna, drzwi, brame garazowa tego samego dnia. Nastepnego dnia wchodzi ekipa ocieplajaca + siatka + klej. W tym samym czasie ma przyjechac wklad Tarnawa. Po styropianie kolej na alarm i wszystko w srodku czyli elektryka, wod-kan i tynki gipsowe. Na koniec wylewki miksokretem

 

No właśnie producenci okien drewnianych nie dopuszczają (czasami pod rygorem utraty gwarancji np. Gebauer) montażu tych okien wcześniej niż ok. 2 tyg. po zakończeniu prac mokrych w domu. :( :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też mam na uwadze :evil: :(

Normalnie można się pochlastać.

Zabije dziury dechami i będę robił środek :wink:

 

A jeszcze jedna rzecz:

Jak wyglądały Wasze drzwi zainstalowane wcześniej po zakończeniu budowy? Nie uległy uszkodzeniu, podrapaniu itp. rzeczom podczas wnoszenia i wynoszenia różnych rzeczy?

A może robiliście drzwi na czas budowy - takie z dech na łańcuch? :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...