Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

1. płot i ogrodzenie dobry dodatek to pies, piec na mokre ciuchy i cieć

2. elektryk ( uważaj Cu w cenie u g...i okradających budowy) razem z oknami i tymczasowymi drzwiami (ale solidnymi) Z okien nie zdejmuj foli dopiero przed wprowadzeniem

3. dach i wykończenie kominów by nie brudzić ani rozbierarać pokrycia dachowego

4. tynki wewnętrzne najlepiej wiosną i nie suszyć a wietrzyć

5.ocieplenia wewnętrzne pomiętaj o paro i wiatro izolacji

6.hydraulika po tynkach bo zapłaczesz nad czyszczeniem rur a szkoda czasu i fatygi na zabezpieczenie

7. ostateczne drzwi i bramy dojazdy, chodniczki i czarnoziem na działkę przy rozsypywaniu przebierz z chwastów

8. posadzki (miesiąc na schnięcie) ale ja żałuje, że zrezygnowałem z podłogi z desek, co kto lubi

9. malowanie, wszelkie montaże, i parkiety.

10. Tynki zewnętrzne, klinkiery etc.- materiały musisz przechować w dobrych warunkach,jak będziesz mieszkał to będziesz kontrolował jakość prac wewnątrz sobie poprawisz na zewnątrz musisz mieć rusztowanie, nie wierz w drabiny, budynek pracuje, osiada i lepiej by juz był obciązony i długo stał

11. parapetówa

12 wprowadz się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 783
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Rzeczywiście temat był szeroko wałkowany. Ale do tego co napisał Marek30022 (mam nadzieję że się nie obrazi) kilka uwag:

A) Elektryk - często elektryk jest 2 razy (1 - ciągnie przewody itd. 2 - instaluje włącznki i kontakty docelowe itd.) Ten pierwszy etap można zrobić przed oknami (ale raczej niewiele wcześniej - bo przy obecnej cenie miedzi to ukraść mogą) - drugi to oczywiście już przy wykończeniu - po malowaniu (albo samemu)

B) Alarm - lepiej kabelki przeciągnąć przed oknami a razem z oknami uruchomić alarm. I oczywiście najlepiej okna i drzwi zewnętrzne tego samego dnia (jeśli się da). Ale to zależy od tego na ile dobre macie drzwi prowizoryczne.

C) Chyba lepiej wode i CO rozprowadzić przed tynkami (u mnie elektrycy i hydraulik byli jednocześnie - wydaje mi się że nie przeszkadzali sobie wcale) - będzie mniej kucia później.

 

 

Dodatkowe wyjaśnienia.

 

Okna, drzwi i instalacja alarmowa - zostawiłem sobie trzy dni urlopu, będę pilnował razem z moją wilczycą - damy radę.

Dlaczego najpierw tynki a później CO. Na parterze pędzie podłogowe i trudno będzie uchronić go przed uszkodzeniem przez tynkarzy jeśli przyjmę odwrotną kolejność.

Pracę wewnątrz i na zewnątrz będą wykonywać ci sami ludzie, to po ułożeniu instalacji CO i wodnej uzupełnią ewentulane braki tynku.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. płot i ogrodzenie dobry dodatek to pies, piec na mokre ciuchy i cieć

2. elektryk ( uważaj Cu w cenie u g...i okradających budowy) razem z oknami i tymczasowymi drzwiami (ale solidnymi) Z okien nie zdejmuj foli dopiero przed wprowadzeniem

3. dach i wykończenie kominów by nie brudzić ani rozbierarać pokrycia dachowego

4. tynki wewnętrzne najlepiej wiosną i nie suszyć a wietrzyć

5.ocieplenia wewnętrzne pomiętaj o paro i wiatro izolacji

6.hydraulika po tynkach bo zapłaczesz nad czyszczeniem rur a szkoda czasu i fatygi na zabezpieczenie

7. ostateczne drzwi i bramy dojazdy, chodniczki i czarnoziem na działkę przy rozsypywaniu przebierz z chwastów

8. posadzki (miesiąc na schnięcie) ale ja żałuje, że zrezygnowałem z podłogi z desek, co kto lubi

 

z tym klinkierem to nie tak . Trzeba go zrobic przed oknami oczywiscie jesli caly domek jest z klinkieru. Jesli nie zachowasz tej kolejnosci to cegly przy krokwiach zle sie kladzie i bedzie nieladnie :-?

9. malowanie, wszelkie montaże, i parkiety.

10. Tynki zewnętrzne, klinkiery etc.- materiały musisz przechować w dobrych warunkach,jak będziesz mieszkał to będziesz kontrolował jakość prac wewnątrz sobie poprawisz na zewnątrz musisz mieć rusztowanie, nie wierz w drabiny, budynek pracuje, osiada i lepiej by juz był obciązony i długo stał

11. parapetówa

12 wprowadz się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a co powinno być pierwsze: tynki wewnętrzne czy podłoga (zalanie podłogówki). Z tego co czytałem na tym forum teoretycznie niby tynki. Ja jadnak zrobiłem odwrotnie, miesiaąc temu wylałem posadzki a w przyszłym roku robię ściany działowe elektrykę i tynki. Sądzę że kolejność robót można uzależnić od jaości robót wykonywanych przez ekipę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sławek d

 

a ja myślę że Panowie od C.O. namówili cie na taki sposób wykonania kolejności prac (pewnie nie było roboty albo zawsze - może wskoczyć parę groszy w końcu to nie ich problem)

 

pewnie że tak można zrobić

 

może tynkarze wytynkują Ci ściany a potem sufit (przecież można przysłonić :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Już było na ten temat. Ale to co piszesz to dopiero początek. Po hydrałlice i elektryce można wszystko co jest związane z wykończeniówką, tzn ( jeśli nie masz okien to okna i tu zależy czy drewniane czy plastiki) okna, tynki ,( ktoś pisał że okna drewniane po tynkowaniu i wylewkach ja mam plastiki dlatego przed tynkowaniem miałem okna, centralne, wylewki itd.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie, od paru dni przymierzalam sie wlasnie do takiego zapytania.

Mecze sie, spac po nocach nie moge, przegladam muratory.

Moja budowa jest dosc skomplkowana, bo budujemy razem z rodzicami dom, ktory bedzie mial trzy kondygnacje kazda dla oddzielnej rodziny+ klatka schodowa. Kompletnie nioe wiem od czego zaczac, bo chcialabym aby kazdy mial swoj piec (pomieszczonka juz zrobilismy wg. norm) no ale przylacze jest tylko jedno to pierwotne moich rodzicow (dzialka z dziada pradziada z chalupka ze wszystkimi mediami) Kompletnie nie wioem jak to rozwiazac, bo wiadomym jest ze rozliczac chcielibysmy sie kazdy osobno, moga byc chociaz podliczniki, ale jakie mozna a jakie nie to wlasnie nie wiem.

 

Sluchjcie, bardzo chetnie wyszykulabym, ale jak to okreslic w wyszukiwarce?

 

Bo ten plan co po kolei to moglby byc stworzony, tylko taki dokladny wiecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Batonik, czy pytasz ogólnie o kolejność prac wykończeniowych, czy o sposób rozwiązania instalacji CO i ciepłej wody? Jeśli to drugie, to lepiej załóż oddzielny wątek i napisz więcej szczegółów. Czy problemem jest jak rozliczać się za gaz jeśli jeśli każdy "lokal" będzie miał odrębny piec, a jest jeden licznik gazu na przyłączu? Czy raczej myślisz o jednym kotle i wspólnej instalacji (powinno wypaść być taniej) i jakimś rozliczaniu za zużyte ciepło i ciepłą wodę?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że jest jeszcze ktoś kto też ma ten sam dylemat "kolejność"

 

U mnie okna będą plastiki, a problem dotyczący działki to taki, że nie mam prądu, planowana dostawa 2006. Grunt, że sąsiad ma prąd:)

 

Czyli :

-Hudraulika

-Elektryka

-OKNA????

-Tynki

-Poddasze/ocieplenie dachu

-Wylewki

-i reszta wedle gustu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...