Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

wiekszoc osob poleca najpierw instalacje, potem dopeiro wprawienie okien, nie boicie sie ze zwina instlacje? zastanawiam sie wlasnie nad odwrotna kolejnoscia, najpierw okna, potem wszytsko to co dotyczy srodka domu, zeby bylo trudniej wyniesc

 

 

Kwestia, kiedy chcecie zacząć wykończeniówkę.

 

Ze względu na schnięcie tynków i wylewek polecam najpierw obtynkować, wylać posadzki a po jakimś czasie wstawiś i obrobić okna, domek przeschnie jak ta lala.

 

U nas schło wszystko 2 miesiące do okien i już mieszkamy a zaczęliśmy 6 czerwca.

W domku suchutko aż miło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 783
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Właśnie tego dowiadywałem się w sklepie z drzwiami. Powiedzieli żeby spokojnie poczekać z tym jak będzie ułożona klepka a nawet pomalowane ściany. Wtedy ekipa zamontuje futrynkę, listwy obejmujące i drzwi. Ja czekam, wczoraj nawet zacementowałem otwory w wylewce przewidziane na futrynę... Jeśli jednak zrobiłem błąd to proszę o alarm!!!. Moge to jeszcze cofnąć...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My robiliśmy najpierw podłogi. Właściwie chyba znaczenie ma tu tylko wyglad - szczególnie jeśli podłoga jest pływająca - wtedy jeśli najpierw jest ościeżnica, to trudno jest ładnie obrobić granice podłogi. Jeśli ościeżicę osadzamy jak jest podłoga, to maskuje ona dylatację. Z drugiej strony - mając położoną podłogę trzeba uważać, żeby ekipa montująca drzwi jej nie zniszczyła - wiadomo - ciężkie narzędzia itp...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 weeks później...
WITAM, MAM DYLEMAT JESTEM W TRAKCIE ORGANIZOWANIA PRAC I NIE DO KOŃCA WIEM JAKĄ KOLEJNOŚĆ POWINNY ONE MIEĆ. TZN PO PIERWSZE ELEKTRYK TO JASNE, A CO DALEJ ??? INST. C.O. CZY MOŻE TYNKI, KIEDY OKNA, DRZWI, OCIEPLENIE ITD. I JESZCZE JEDNO CO DO TYNKÓW TO CZY TRADYCYJNE CEMENTOWO PIASKOWE I PÓŹNIEJ GŁADŹ A MOŻE INACZEJ, KTO WIE TO PROSZĘ O PODPOWIEDŹ I Z GÓRY DZIĘKUJĘ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM, MAM DYLEMAT JESTEM W TRAKCIE ORGANIZOWANIA PRAC I NIE DO KOŃCA WIEM JAKĄ KOLEJNOŚĆ POWINNY ONE MIEĆ. TZN PO PIERWSZE ELEKTRYK TO JASNE, A CO DALEJ ??? INST. C.O. CZY MOŻE TYNKI, KIEDY OKNA, DRZWI, OCIEPLENIE ITD. I JESZCZE JEDNO CO DO TYNKÓW TO CZY TRADYCYJNE CEMENTOWO PIASKOWE I PÓŹNIEJ GŁADŹ A MOŻE INACZEJ, KTO WIE TO PROSZĘ O PODPOWIEDŹ I Z GÓRY DZIĘKUJĘ

ja miałam najpierw elektryka (a jeszcze najpierw projktanta, bo na etapie elektryka musisz już wiedzieć, gdzie chcesz mieć kinkiet, gdzie zmywarkę, gdzie lustro itd.), tynki i co to chyba tak w miarę równolegle, zależy jak to co masz rozwiązane. Okna wcześniej, tzn. w stan surowy drzwi na razie mam robocze. ocieplenie po oknach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję:

 

1) elektryk

2) okna jeżeli plastikowe

3) tynki

4) instalator co, wod kan gaz

5) wylewki

 

Oczywiście okna mogą być przed elektrykiem, ale ja wolę najpierw elektryka. Jeżeli wstawię okna, a potem ileś dni będzie pracował elektryk to opóźni się tynkowanie. Moim zdaniem dobrze jest tynkować wewnątrz jak najszybciej po wstawieniu okien, bo jak długo chcemy mieć okna tylko na piance? Obtynkowane są nieco bezpieczniejsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden z wykonawców - solidny polecony budowniczy domów - zaproponował mi, że najpierw zrobi co trzeba włącznie z wylewkami a potem przyśle hydraulika - na moje pytanie: i co ten hydraulik może będzie kuł pod rury kanalizacyjne ? nic nie odpowiedział - i jak to wziąć poleconego solidnego fachowca do budowania domu ? :lol: a może miał rację ? pozdr Ewa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeden z wykonawców - solidny polecony budowniczy domów - zaproponował mi, że najpierw zrobi co trzeba włącznie z wylewkami a potem przyśle hydraulika - na moje pytanie: i co ten hydraulik może będzie kuł pod rury kanalizacyjne ? nic nie odpowiedział - i jak to wziąć poleconego solidnego fachowca do budowania domu ? :lol: a może miał rację ? pozdr Ewa

 

polecam nie kontaktować się z osobami polecającymi,

nawet jeśli to rodzina :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...