Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 783
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Nie miałem okien. Zacząłem kłaść elektrykę. Po dwóch dniach wszystkie przewody zniknęły. Są ludzie, którzy dla kilku kilogramów miedzi zrobią wszystko. Ten eksperyment kosztował mnie 1500 zł. Może gdybym miał wstawione okna to one by zniknęły.

Musisz wziąć pod uwagę kilka czynników :

1. Czy jest to okolica złodziejogenna.

2. Czy mieszkają obok Twoi zaufani sąsiedzi.

3. Czy masz już jakiekolwiek zabezpieczenia ( płot, stróż, pies...)

 

Obojętnie jaka kolejność - tylko dobrze pilnuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raffalogi napisał:

Niestety niezbyt dobrze-ocieplenie zewnętrzne przed tynkami i wylewkami toż to całą wilgoć zamykasz w chałupie

 

Raffalogi idzie wiosna po wiośnie jest chyba lato a okna sie otwierają brama garażowa też i drzwi równierz, będzie się wietrzyć. :D

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość 1950

z doświadczenia wiem że najpierw woda i kanalizacja, bo to w ścianach, później tynki, ogrzewanie, gaz, wylewki.

robiąc ogrzewanie przed tynkami narażasz się na to że po tynkach zdjęte grzejniki nie będą pasować do zawiesi, zawiesia mogą być zatynkowane bo na cegle trudno jest zauważyć krzywiznę na 3-4 m a tynkarz wyprowadzi to łatą i zatynkuje zawiesia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak:

1. Wstawiłem ramy z folią w okna

2. Był koniec lutego więc wstawiłem piecyk do salonu

3. Przyszedł elektryk i momo "chłodnego" klimatu rozprowadził elektrykę

4. W połowie marca wszedł hydraulik i zaczął robić swoje.

 

Elektryk wczoraz zakopał w ziemi co miał zakopać, bo wcześniej się nie dało :wink:

Obaj z hydraulikiem stwierdzili, że jeśli by wiedzieli przy umawianiu się, że będzie taka pogoda to na pewno bym ich nie zobaczył :lol: .

 

Teraz ma wejść tynkarz, potem wraca hydraulik i układa podłogówkę, potem tynkarz robi posadzki. Na koniec wstawiamy okna (drewniane) i bramę garażową. Po tym wraca elektryk i uzbraja tablicę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
  • 2 months później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...