Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

A może grupa olsztyńska


irebur

Recommended Posts

Jerzysiu, chyba nie warto. Mamy się dzielić jak partie kanapowe?

Mazury to Mazury, a czy buduję-remontuję mieszkając w Warszawie, Krakowie czy Monachium to pryszcz. Cieszę się, że są na forum osoby zakochane w Mazurach, cieszę się, że mam forumowych sąsiadów (Jeziorka) w tej samej wsi, cieszę się, że chyba za rok uda mi się zamieszkać na Mazurach na stałe. Mam nadzieję, że będę miał możliwość uczestniczyć dalej w dyskusjach na forum Muratora, ale to zależeć będzie od łącza. Sporo czytam o okolicy w której chcę zamieszkać. Trudne to tereny - miejscowych niewiele, po wojnie przymusowe przesiedlanie ludności narodowości ukraińskiej na Mazury. Biedacy targali granitowe kamienie do przyciskania beczek z kiszoną kapustą z Bieszczad, a tu tych skarbów dostatek...

Ostatnimi czasy napływ ludzi z miasta, potomków wysiedlonych po II Wojnie Światowej. Ot, mieszanka kultur, narodowości - EUROPA. Oby tylko Mazury, Mazurami zostały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • tomek1950

    1910

  • katja

    1890

  • aneska

    1258

  • Jerzysio

    640

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Po dwoch inspekcjach na budowie przedzielonch splynieciem kajaczkiem niemal calej Biebrzy uprzejmie donosze, ze:

kazalam majstrowi pouzupelniac spoiny - porobili grube i tak po lebkach, nie podobaja mi sie, mam nadzieje, ze ocieplenie pomoze;

majster klnie na projekt, bo pelno w nim niescislosci, a ja patrze wlasnymi oczyma na wnetrze i ... przegapilam sprawe- dzieki kominowi, ktory mogl stac bardziej z lewej strony bedziemy miec duza lazienke i nieco mniejszy salon, przy tak malej powierzchni szkoda, jestem struta i mysle, jak to sensownie zagospodarowac;

wymiary domu mi sie nie zgadzaja - brakuje jakichs 30-50 cm, jeszcze nie mowilam o tym majstrowi,

domek nabiera ladnych ksztaltow, z wiezba, ganeczkiem i tarasem,

wiecha byla - skromniutka, z trzema pracownikami, z piwkiem i poloweczka oraz z kielbaskami z ognia.

 

Ponadto wybralismy sie na drugi koniec wsi, czyli na kolonie koncowa (my jestesmy na kolonii na poczatku) odwiedzic Tomka, jego rodzinke i jego siedlisko, ktore wywiera wielkie wrazenie - to, co juz zrobione i to, co zachowane (fantastyczne stare belki). Przy winku i grillu pogawdzilismy sobie o budowaniu i nie tylko. :-) I to wszystko dzieki forum M. - swiat jest maly, co?...

 

A propos Krzyzakow - jestem urodzona w Malborku, w sumie niedaleko zamku (tzn. szpital jest niedaleko zamku), choc nigdy tam nie mieszkalam. Moze przez to mam moralne prawo do kawaleczka Mazur???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkanie "Grupy Sołtmańskiej" :))) było naprawdę wspaniałe. Jak dobrze mieć sąsiada... z którym można pogawędzić. Trochę przykro, że to budowa i budowlany nieład, ale chyba już niedługo wykończymy. Najpierw kasę, potem siebie, a na końcu chałupę. :)

Tyle wsi na Mazurach i Warmii, a tu w Sołtmanach dwoje forumowiczów. Dzięki Muratorze!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i muszę dodać, że winko z (...) było wspaniałe.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 2 weeks później...

Jerzysiu,

My "Krzyżaki" 100 km od Olsztyna, a od Wielkiego Mistrza w Malborku jeszcze dalej, bo w powiecie Giżyckim, a gminie Kruklanki mieszkać zamiarujemy. To piszę zarówno w imieniu swoim, jak i "Jeziorki", bo choć bez jej zezwolenia, ale mury domu tej białogłowy oglądałem i zaświadczyć mogę, że nie mniej niż w malborskim zamku do budowy tego domu staranności przyłożono. :))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witak Greku,

Miło Cię w naszej grupie witamy. Tyś Krzyżak i Mazur prawdziwy. My - w większości "flancowani", ale Mazury kochamy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buduję, a własciwie remontuję w powiecie Giżyckim. W tej samej wsi co ja buduje Jeziorka. jak pisała urodzona w Malborku, ale mieszka w Warszawie. Katia też z Warszawy. Jak dobrze pójdzie to w przyszłym roku zamieszkam na Mazurach. Mam tylko obawy, czy Telekompromitacja Polska SA da mi możliwość łączenia się z Forum.

Pozdrawiam Cię Greku Krzyżaku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzymaj sie Greku, pamietam nasze ostatnie spotkanie na czacie. Cieszę się, że Cię spotykam na forum. Daj znać na priva co u Ciebie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greku, czat istnieje, ale puuuusto :(

 

Pozdrawiam Cię Krzyżaku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Gabrielo, a gdzie Ty budujesz?

Mazury są piękne, a grupa rośnie :)

Właśnie wróciłem z Mazur przed chwilą.

Piękna jesień, tylko niestety mokra :(

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...