Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

A może grupa olsztyńska


irebur

Recommended Posts

Tomasz - kilka latek uczyliśmy sąsiadów z Wa-wy - którzy mają domki nieopodal, że śmieci nie wyrzuca sie za swój płot tylko w najgorszym razie zakopuje głeboko pod ziemię. I to dotyczyło tylko Wawy. Teraz jest super - jesteśmy jednym fronetm, choć potrafią czasem zagrabić działkę i i wywieźć za drogę na wielki kopiec 8) na szczęście to już nie puszki 8)

Wiem o co Ci chodzi; że ludzie są różni we wszystkich regionach kraju - i masz rację - ja nie generalizuję, mówię o swoich przygodach :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 8,7k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • tomek1950

    1910

  • katja

    1890

  • aneska

    1258

  • Jerzysio

    640

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Tomasz - kilka latek uczyliśmy sąsiadów z Wa-wy - którzy mają domki nieopodal, że śmieci nie wyrzuca sie za swój płot tylko w najgorszym razie zakopuje głeboko pod ziemię. I to dotyczyło tylko Wawy. Teraz jest super - jesteśmy jednym fronetm, choć potrafią czasem zagrabić działkę i i wywieźć za drogę na wielki kopiec 8) na szczęście to już nie puszki 8)

Wiem o co Ci chodzi; że ludzie są różni we wszystkich regionach kraju - i masz rację - ja nie generalizuję, mówię o swoich przygodach :lol:

 

Daro, bardzo m miiło. :D Uczyłem się zbierać grzyby pod Waszawą. Obecnie prawie centrum :o teraz tam grzybów nie ma, ale nauki wyniesione z tamtych czasów owocują. :D

Tak jak napisałem na początku swojego dziennika: Ja warszawiak od wielu pokoleń... Piękna nasza Polska cała. Obecnie patrzę na stare domy, opisane i sfotografowane przed laty. Dziś zobaczyłem jeden z nich. Piękny. Trochę zmieniony w porównaniu do lat '20 - '30, ale robi wrażenie. Mam zdjęcia okolic mojej "komturii" z początków XX wieku .Niewiele się zmieniło. Tylko drzewa jakieś wyższe. I niech tak zostanie... Szkoda tylko, że przez wiele lat sporo zniknęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz - kilka latek uczyliśmy sąsiadów z Wa-wy - którzy mają domki nieopodal, że śmieci nie wyrzuca sie za swój płot tylko w najgorszym razie zakopuje głeboko pod ziemię. I to dotyczyło tylko Wawy. Teraz jest super - jesteśmy jednym fronetm, choć potrafią czasem zagrabić działkę i i wywieźć za drogę na wielki kopiec 8) na szczęście to już nie puszki 8)

Wiem o co Ci chodzi; że ludzie są różni we wszystkich regionach kraju - i masz rację - ja nie generalizuję, mówię o swoich przygodach :lol:

 

To niestety nie warszawiacy, a... warszawianie. Na szczęście nie wszyscy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomasz - kilka latek uczyliśmy sąsiadów z Wa-wy - którzy mają domki nieopodal, że śmieci nie wyrzuca sie za swój płot tylko w najgorszym razie zakopuje głeboko pod ziemię. I to dotyczyło tylko Wawy. Teraz jest super - jesteśmy jednym fronetm, choć potrafią czasem zagrabić działkę i i wywieźć za drogę na wielki kopiec 8) na szczęście to już nie puszki 8)

Wiem o co Ci chodzi; że ludzie są różni we wszystkich regionach kraju - i masz rację - ja nie generalizuję, mówię o swoich przygodach :lol:

 

To niestety nie warszawiacy, a... warszawianie. Na szczęście nie wszyscy.

Wiem to - na szczęście :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i stało się

odebraliśmy dzisiaj pozwolenie :D :D :D :D

wiecie ile czekaliśmy? dziewięć dni!

Pani ze Starostwa była bardzo miła,

w ogóle mamy miłe doświadczenia (jak dotąd) jeżeli chodzi o "papierkologię"

pozdrawiamy :wink:

 

To jestem pełen podziwu i gratulacje, bo to nie zawsze jest takie łatwe.

Co do urzędników - chyba pokolenie "urzędasów" powoli wymiera i zmienia się wizerunek tej grupy zawodowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i stało się

odebraliśmy dzisiaj pozwolenie :D :D :D :D

wiecie ile czekaliśmy? dziewięć dni!

Pani ze Starostwa była bardzo miła,

w ogóle mamy miłe doświadczenia (jak dotąd) jeżeli chodzi o "papierkologię"

pozdrawiamy :wink:

 

To jestem pełen podziwu i gratulacje, bo to nie zawsze jest takie łatwe.

Co do urzędników - chyba pokolenie "urzędasów" powoli wymiera i zmienia się wizerunek tej grupy zawodowej.

 

niestety :-?

taka szybkość to tylko stan przejściowy sezonu jesienno-zimowego (ja się też dobrze wstrzeliłam i dostałam dla inwestorów pozwolenie w dni 7)

ale podobno juz zaczynają się nawarstwiać dokumentacje na półkach i starostwo dojdzie do "magicznego" terminu 65 dni oczekiwania jak w zeszłym roku

 

Asia&Dominik - to teraz tylko zgłoście rozpoczęcie budowy i ...do roboty

powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje Asiu i Dominiku. :D teraz tylko do przodu. Trzymam kciuki kolejny raz. Za Wasze najbliższe Boże Narodzenie we własnym domu, z własną choinką.

I masą prezentów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcecie czekać i odwlekać? :evil:

Choinka musi być, a prezenty... przywiozę jesli mnie zaprosicie w tym roku na Wigilię. :wink: :D Oczywiscie do WASZEGO domu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie komentuję. Ja na Mazurach... nowy. A że z mojej okolicy tylko Jeziorka, to nie było okazji do wspólnych zakupów. Na Mazurach pierwszy raz byłem.. dawno temu. To były inne Mazury. Inne Wielkie Jeziora. Puste, jak z filmu "Nóż w wodzie." To se ne wrati. Trochę szkoda.

Pozdrawiam wszystkich zakochanych w Warmii i Mazurach.

 

Polecam kwiecień, maj (wyłączając długi weekend) i koniec września, październik.

Żagli nie uświadczysz, czasami łódki wędkarskie lub rybaków.

Pozdrawiam

Darp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Wiem Darp, Jak napisałem byłem na Mazurach kilka razy dawno temu, a teraz jestem częstym gosciem od ładnych paru lat. Pozdrawiam z "komturii".
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(przepraszam ale coś mi nie wychodzi cytowanie)

 

To nie jest tak, że chcemy czekać, wręcz przeciwnie chcielibyśmy zacząć od razu!

ale musimy czekać, aż decyzja sie uprawomocni (dwa tygodnie)

w między czasie zdejmiemy humus a geodeta wytyczy dom na działce...

 

Tomek jeśli tylko zdążymy oczywiście już możesz czuć się zaproszony!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli decyzja nie jest prawomocna a wytyczacie budynek to postepujecie niezgodnie z prawem

 

Niezgodne z prawem... ale przecież chcą wiedzieć gdzie dokładnie stanie ICH DOM. Tego im zabronić nie można. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się,

byłoby to niezgodnie z prawem...dlatego

z wielkim bólem ale wstrzymujemy się i cierpliwie czekamy!!

 

ps

Paweł78 dobrze, że jesteś czujny, ale chyba nie jesteś stróżem prawa?

ps2

Tomek :D

ps3

dużo uśmiechu wszystkim kobietom życzymy!!

 

Czekam na WASZ dom z niecierpliwością. :)

Zaznaczyć jakieś SWOJE MIEJSCE NA ZIEMI NIE JEST przestepstwem, nawet gdyby to było tylko w w sferze marzeń. Możecie sobie na przykład zaznaczyć jakieś miejsce na Long Inland :lol: :lol: :lol: , a czy tam dostaniecie ZEZWOLENIE na budowę to już "inna bajka" :)

 

Pozdrowienia dla Asi i córki. Dla Dominika i syna w dzień "faceta" czyli za dwa dni.

:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli decyzja nie jest prawomocna a wytyczacie budynek to postepujecie niezgodnie z prawem

 

hmmmm - jakby to ująć Pawle

Niebawem PnB nie będzie istniało i te wszystkie procedury wsadzimy imedzy baśnie, bo nikt ich nie przestrzega.

Do dzieła Asiu I Dominiku - geodeta i humus przed Wami - ja bym rył :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...