Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szukam róż


Evita

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam serdecznie.

Może moglibyście mi pomóc - szukam róż bez kolców :)

Czytając Wasze posty i grzebiąc w internecie znalazłam już Ghislaine de Feligonde (zwaną Giselle), Nevadę, Ice Lady, Zephirine Drouhinn, Therese Bugnet, Golden Spray(tę już mam) .

Czy znacie jakieś inne?

Czy to prawda że ramblery są prawie bez kolców?

Będę wdzięczna za każdą odpowiedź :)

 

(I gwoli wyjaśnienia - w ogrodzie grasuje bezrozumny pies z dziećmi - ostatnie ich wejście w ogniki było koszmarem :-? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Może moglibyście mi pomóc - szukam róż bez kolców :)

Czytając Wasze posty i grzebiąc w internecie znalazłam już Ghislaine de Feligonde (zwaną Giselle), Nevadę, Ice Lady, Zephirine Drouhinn, Therese Bugnet, Golden Spray(tę już mam) .

Czy znacie jakieś inne?

Czy to prawda że ramblery są prawie bez kolców?

Będę wdzięczna za każdą odpowiedź :)

 

(I gwoli wyjaśnienia - w ogrodzie grasuje bezrozumny pies z dziećmi - ostatnie ich wejście w ogniki było koszmarem :-? )

Veilchenblau

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oh jaka szybka odpowiedź :) Dziękuję.

Jak ja się stęskniłam za tym forum - budowałam razem z nim dom i potem w nadmiarze obowiązków zapomniałam o nim.

A przecież na dobre rady tu zawsze mogłam liczyć.

 

Może jeszcze jakaś odmiana bez kolców? - do obsadzenia mam dość spory ogród. W planach ma być rózanka -jest już tych róż dość sporo - na szczęście te kolcowe rosną w części ogrodu "wypoczynkowej" dla mnie, a nie w części "rekreacyjnej" dla mojej rodzinki (zaliczam do niej też psa :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Jestem nowa na forum ,chociaż czasem śledzę tematy dotyczące róż.

Jeśli chodzi o Veilchenblau, to mam dwie pienne róże o tej nazwie, oraz dwie pienne Dorothy Perkins.Pomóżcie, chyba pomyliłam kartki.Czy D.P. jest jasnoróżowa, kwiaty ma zebrane w grona i malutkie a natomiast V. ma kwiatki większo , jaskrawo różowe? Chciałabym jeszcze tylko dodać że obie mają kolce, ta ciemnoróżowa ma mniej, i obie wspaniale jeszcze kwitną! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Jestem nowa na forum ,chociaż czasem śledzę tematy dotyczące róż.

Jeśli chodzi o Veilchenblau, to mam dwie pienne róże o tej nazwie, oraz dwie pienne Dorothy Perkins.Pomóżcie, chyba pomyliłam kartki.Czy D.P. jest jasnoróżowa, kwiaty ma zebrane w grona i malutkie a natomiast V. ma kwiatki większo , jaskrawo różowe? Chciałabym jeszcze tylko dodać że obie mają kolce, ta ciemnoróżowa ma mniej, i obie wspaniale jeszcze kwitną! :D

raczej nie masz V. - ona ma fioletowe kwiaty i kwitnie tylko w czerwcu :wink:

jasnoróżowa z małymi kwiatami to zapewne bedzie The Fairy, a ta ciemniejsza to może być Dorothy Perkins 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuje za odpowiedź. Tak pewnie jest, moja domniemana V. nie jest fioletowa, to ostry , intensywny róż :D i jest to, jak napisałaś, D.P.

A te które kupiłam jako V. to Fairy. Róże kupiłam w sklepie ogrodniczym ,miały duże wizytówki z nazwami i zdjęciami a jednak oznaczenia były błędne :(

Mam jeszcze pienną białą D.P. i wielkością kwiatów jest podobna właśnie do tej jaskrawo różowej, czyli teraz wszystko mi się zgadza .Dziękuję :lol:

Dodam jeszcze tylko że wszystkie te różyczki są śliczne i pięknie kwitną cały sezon.Nie żałuję tej pomyłki.

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuje za odpowiedź. Tak pewnie jest, moja domniemana V. nie jest fioletowa, to ostry , intensywny róż :D i jest to, jak napisałaś, D.P.

A te które kupiłam jako V. to Fairy. Róże kupiłam w sklepie ogrodniczym ,miały duże wizytówki z nazwami i zdjęciami a jednak oznaczenia były błędne :(

Mam jeszcze pienną białą D.P. i wielkością kwiatów jest podobna właśnie do tej jaskrawo różowej, czyli teraz wszystko mi się zgadza .Dziękuję :lol:

Dodam jeszcze tylko że wszystkie te różyczki są śliczne i pięknie kwitną cały sezon.Nie żałuję tej pomyłki.

Kasia

Kasiu, pienna biała, to raczej nie będzie D.P., lecz jakaś inna - może być White Fairy, Swany lub jeszcze inna - zależy jaki kwiat. Gdybyś wrzuciła zdjęcie, to byłoby łatwiej rozpoznać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasiu, jest White Dorothy, ale u nas chyba mało popularna, dlatego sądzę, że możesz mieć White Fairy lub Swany, ale możliwe, że masz Dorotkę :roll: Zerknij na fotki na HMF i sama porównaj:

White Dorothy Perkins

http://www.helpmefind.com/plant/l.php?l=21.102629

Wahite Fairy

http://www.helpmefind.com/plant/l.php?l=21.120429

Jaka jest Twoja w pąku? Bladoróżowa, czy biała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monia.

Jak długo jesienią można sadzić róże okrywowe i pienne? Pod koniec października można? Jak nie będzie śniegu i mrozu oczywiście?

:D Jeszcze nie zamawiałam.

można :wink:

 

 

:o Można tak, czy można nie :wink:

:D Bo ja blondynka jestem. :D

pod koniec października można jeszcze sadzić róże :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Róże kupione nawet w styczniu, można z powodzeniem zadołować w ogrodzie, w osłoniętym miejscu.

Jeśli ziemia jest zmarznięta, to kładzie się róże skośnie i zasypuje 2-3 workami ziemi ogrodniczej ze sklepu ( 30-50cm), robiąc naturalny kopiec przechowalniczy.

Optymalne warunki, maja róże zimujące w kompostowniku, nakryte np. podwójną agrowłókniną lub przysypane ziemią ( rozkład wydziela ciepło).

 

Do ukorzenienia się w nowym miejscu, róże potrzebują kilku tygodni ( min. 3 )

i podłoża o temperaturze min. 10 C.

Jeśli takich warunków nie mamy, to lepiej je zakopcować całe, niż sadzić w dołek, w którym wymarzną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...