Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szukam róż


Evita

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

:o

MOJA RÓŻA!!!!

Dr Huey

To ona!

Dzięki, już nie muszę aparatu pożyczać!

 

 

Nie, to jednak DORTMUND

 

Doczytalam, porównaam.

Na fotkach podobne, ale Dortmund zdecydowanie bardziej prawdopodobny. No i rośnie w górę.

Dziękuję!!!

Ale trafiaś! :o

Hanka55 - wróżka jakaś? :wink: :roll:

 

Sliczna róża, rośnie wielka (już ma ponad 3 m), kwitnie od początku lipca caly czas.

Wreszcie nie jest anonimowa!

Dzięki!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piekna :)

 

a ja mam do was pytanie co ja mam kupic :D

 

najpierw sie moze przedstawie bo Wy tu juz po 1000 postow pewnie znacie sie jak lyse konie ;) a ja nowicjusz :D

 

nazywam sie Lilka stad moj nick Glilka co w wolnym tlumaczeniu znaczy Grudka (moja suka ) i Lilka - mam 27 lat, mieszkam sobie pod Warszawa i obecnie siedze z dziecmi w domu ... i ogrodku.

 

zaczelam swoja przygode z rozami, jakies juz mam - zastale i teraz zamawiam kolejne - wiec chcialam sie poradzic bo na obrazku wszystkie pieknie wygladaja :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, witaj Ogrodniczko !

Zanim zapytasz, wpisz szukane słowo w "szukaj" na górze, wybierz dział Pamiętajcie o ogrodach i poszukaj w wynikach.

Większośc tematów już była maglowana i , a jeśli poprzednie odpowiedzi nie wystarczą, nalezy dodac pytanie do starego tematu. Wtedy, z nowym wpisem, stary temat, "wskakuje" na początek forumowych postów :D

 

A jak wkleić zdjęcia ?

To pytanie zadano już 78 razy :lol:

http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=74418&highlight=jak+wklei%E6+zdj%EAcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z fotosika sie nie uda, sie obrazil na mnie :)

 

chcialam was podpytac ktore roze warto zamowic z rosarium - bo same opisy nic mi nie mowia, wszystkie "wygladaja" pieknie :D

myslalam o tych z +++

 

Mary RoseŽ’, o dużych (15 cm), pełnych, różowych, silnie pachnących kwiatach; wysokość krzewów. do 1,5m

 

+++L.D. BraithwaiteŽ duże (15 cm), czerwone kwiaty, powtarza kwitnienie, b. silnie pachnie, wys. do 2m

 

Cottage RoseŽ, o dużych, różowych kwiatach (12 cm), pełnych, pachnących (zapach „starodawnych” róż), wys. 1m, powtarza kwitnienie, kwitnie w maju

 

Golden CelebrationŽ’, o dużych (15 cm), złocistych, b. pełnych kwiatach, odmiana powtarza kwitnienie, b. silnie pachnie, wys. do 2m

 

 

Graham ThomasŽ’, o kwiatach złotych, pełnych, odmiana powtarza kwitnienie, b. silnie pachnie(!), wys. do 1,5 m

 

 

+++HeritageŽ’, o pastelowej, lilioworóżowej barwie kwiatów, dużych (15 cm), o bardzo silnym, delikatnie cytrynowym zapachu, wys. 1,2m, odmiana powtarza kwitnienie

 

Abraham DarbyŽ’, o kwiatach różowomorelowych, silnie pachnących, dużych (15 cm) i pełnych, wys. do 2m., odmiana powtarza kwitnienie

 

+++OthelloŽ’, o kwiatach bardzo ciemnoróżowych, pełnych, odmiana powtarza kwitnienie, bardzo silnie pachnie, wysokość krzewów 1 – 1,5m

 

Winchester CathedralŽ’, o dużych (15cm), białych, pełnych, silnie pachnących kwiatach, wysokość krzewów do 1,5m. Odmiana powtarza kwitnienie

 

+++Charles AustinŽ, o dużych (18 cm) morelowozłotych, pełnych kwiatach; bardzo silnie pachnących, wysokości 1,5 m. Odmiana powtarza kwitnienie

 

chcialam na taka rabate rozana w kolo posadzic a na srodku lezak :) rosnie juz jedna rozowa queen elizabeth i cos tam jeszcze rozowego "na murze" nie mam pojecia co - jasnorozowe i pelne... :roll: - chcialam cos dokupic

 

teraz na luk, pergole nad wejscie do domu - cos pachanacego i powtarzajacego najchetniej - myslalam o tym

‘Zephrine Drouhin’ - ale pan z rosarium powiedzial ze to sie na pergole nie nadaje :( (widac jak sie znam)

‘New Dawn’ nie chce bo mam juz "zastale" w 3 miejscach w ogrodzie... i niby tak pachna a moje malo :) trza nos przystawic

 

Nozomi ladna? warto?

 

dzieki za odpowiedz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moge pokazac zdjecia z ogrodka :oops: ?

Nie pytaj, tylko wklejaj :p

Tu każdy ma takie samo prawo głosu :lol:

 

Przy wyborze róż, z brytyjskiego katalogu, weź pod uwagę, że regionalne nazewnictwo jest inne.

Angielski Iceberg, to niemiecka Schneewitchen; amerykańskie Sutter's Gold, to angielski dr Debat, itd., itp :p

Najważniejsze by róza miła żyzną glebę, słońce i półwietrzne stanowisko.

Wtedy naprawdę rzadko choruje.

A do Chopina ...może Iceberg? jest idealnie, kryształowo biała, albo krzaczasto/pnąca Winchester Cathedral?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D chopina to mi tesciowa kupuje na jesieni bo... jej sie podoba :D jak odmowie bedzie wojna (topor tymczasowo zakopany)

ta moja lista to z rosarium z poznania, te angielskie (naciagnelam meza) wynalazlam na stronie http://www.davidaustinroses.com to ladnie wygladaja, a jak ;) ale czy naprawde warto?

 

othello

http://www.davidaustinroses.com/Photos/864.jpg

L D Braithwaite (Auscrim)

http://www.davidaustinroses.com/Photos/967.jpg

 

tylko co dac za nie na mur szary, cos z malymi rozowymi kwiatkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecznie zielone tło na szarym murze, czyli hedera helix - bluszcz pospolity :D

A róze Austina, to współczesna klasyka róz romantycznych ( pachnących, podatnych na choroby i tylko raz kwitnących).

Róze Austina to zdrowe, pachnące, zazwyczaj pełne lub pomponowe kwiaty, niezbędne w każdym rosarium :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze 1 pytanie, czy to sie sprawdzi, mam luk nad schodami jakos 2.5 m i z jednej strony posadzone sa w tym roku 2 clematisy ciemno fioletowe a z 2 bym posadzila roze na drugiej "nodze luku" tylko jakie? w kolo jest duzo lawendy, orlikow, kocimietki i hyzopu - wszystko nowe w tym roku tworzone wiec nie duzo widac - postaram sie pokazac cos.

 

http://images30.fotosik.pl/41/f1a1517128eda960.jpg

 

z tylu za psem jest miejsce na roze pod murem

 

a tutaj nad schodami obok tarasu ma byc luk, wlasnie sie "kratka" maluje

 

http://images28.fotosik.pl/41/1f1bdce818b26a29.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...