Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szukam róż


Evita

Recommended Posts

ach ...te stulistne ,damasceńskie ...aż się rozmarzyłam :p Hanko narobiłaś apetytu :p .Mam już chyba ze 40 róż a itak jeszcze bym coś upchnęła.Ale piękne panChodun wysłał ,ja zamawiałam u niego rok temu Alchemist ,Rose de resht ,Jaquesa Cartiera i takie tam ...Za każdym razem piękne sadzonki -takie basy wypasione .

(dla zainteresowanych kupnem Rosarium Uetersen kole Wrocławia to widuję je regularnie w szkółce przy ogrodzie botanicznym na wiosnę rok temu kupiłam dorodne 3szt.Na jesieni też były wraz z innymi odmianami np.Louis Odier wielkokwiatowych też był dostatek o...i Westerland też była

N a tę wiosnę też obiecywali ale niestety nie mogłam tego sprawdzić bo odleżałam swoje zapalenie pluc a teraz moje dziecka też chore :cry: :cry: :cry: więc nawet sobie nie pokopię w ogrojcu.Srawdzajcie też regularnie OBI widziajam tam latem Kordesy kontenerowe bardzo się zdziwiłam :o

:lol: :lol: :lol: glilko chyba zajmę się produkcją plastikowych w kolorze np.czekolady wystawieę za 17 zyla na allegro :D :D :D a nóż łosie nsię znajdą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,1k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

dziewczyny - ja się cieszę STRASZNIE :p :p :p

I gdyby nie konieczność moczenia, to już bym latała ze sztychówką i sadziła - oczywiście wszystko najlepiej z przodu, bo zapach....ech.

Ambrozja :D.

 

annko - szkólka P. Kulasa Przy Ogrodzie Botanicznym we Wrocławiu - to połowa moich nasadzeń pod W-wiem. Kochani, przesympatyczni ludzie z obsługi i możliwość negocjacji cen dla stałych klientów.A to Ty miałaś szczęscie, że poznałaś P. Choduna już w zeszłym roku.

Ja zaczęłam kupować u producentów, dopiero po porażkach na allegro, gdy dotawałam rzęchy różopodobne, za kilknascie złotych od handlarzy" nieżywym towarem".

A w rosarium.com.pl - szlachetne róże taniej, niż na allegro"angielskopochodne"

Że jakości nawet nie będę porównywała, bo obraziłabym P. dr Choduna.

 

Obi na Węźle Bielańskim, to świetna Kierowniczka Działu Ogród, której naprawdę zależy na zdaniu i zadowoleniu klientów. I tam też, zobaczyłam pierwsze róże Poulsena i róże Austina - oczywiście z licencją !

 

Anulko, a czekoladowa róża? JESTEŚ GENIALNA!

Faktycznie, TAKIEJ jeszcze nia ma na allegro :lol: :lol: :lol:

 

Domiś - do doniczek i zasadź w kącie ogrodu z doniczkami. Jesienią, albo wiosną następnego roku, wsadzisz już piękne krzewy na docelowa rabatkę :D

 

Raju, jak ja się bardzo cieszę ... :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już sie moczą ..jutro je posadzę ...co do kolorów ...hmmm.....jestem wielce ciekawa :roll:

zastanawia mnie ,że róze są opisane tylko jako róża : czerwona ,łososiowa ,zielono-różowa ....a nie ma tych nazw ze strony allegro :-?

 

Ewuś, a co Ci wyrosło z tych róż od fusionart, czyli A.W z allegro?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

annko - szkólka P. Kulasa Przy Ogrodzie Botanicznym we Wrocławiu - to połowa moich nasadzeń pod W-wiem. Kochani, przesympatyczni ludzie z obsługi i możliwość negocjacji cen dla stałych klientów.A to Ty miałaś szc

zęscie, że poznałaś P. Choduna już w zeszłym roku.

:D :D :D

odpadam ,calą nocke walczyłam z gorączką mojgo dziecka :cry: :evil: :cry: czy u Was tez taka zaraza ,bo tutaj to co drugi zadżumiony....

:D :D :D Haneczko- stronkę p. Choduna to ja zwęszyła już jakieś 3 latka temu wstecz przez ZSP- jeszcze wtedy był całkiem "niedetaliczny i niewysyłkowy" .Niestety nie mogłam wtedy pozwolić na podróż a mąż nie dałsię zdusić.Ale znalazłam Kordesów w necie no i jakoś poleciało .Zakupilam elektronicznie.Nie żebym była strasznie bogata ale poprostu nie było nowych butów a były róże ...Zaczęło się od Eden Rose której nie mogłam w Polszczy znaleźć (a tak przy okazji czy ktoś z Was ją ma?)Jest naprawdę piękna w realu niestety nie mogę pochwalić się rozmiarami bo 2razy ją przesadzałam ,więc przycinałam .Kaprysna jeśli chodzi o miejsce nie lubi gdy za gorąco lub za ciemno ,nie mogę znaleźć dokumentacji -będę robić fotki jak będzie kwitło.

:) Hanko masz rację botanik jest niezawodny ,OBI tez ale to na Bielanach.

Życzę zdrówka wsztstkim kobitos . :lol: Obyśmy boso nie chodziły... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aaaaaaaaaaaa jest czekoladowa roza, Margo Cosner sie zwie - taka kawa z mlekiem po mojemu... :D a w butach juz 3 rok tuptam, za to po wsi wiec nie wstyd ;) za to ogrodek jest, chociaz podstawy :D[/quote

:oops: :oops: yyyyy to ja o takiej nie słyszała ,a to pnąca jest? coś nie mogę w necie znaleźć .Kiedyś tam natknełam się na Cymbeline czy jakoś tak ma podobno odcień od różu do brązu .Ale coś na moje oko to różowiasta jest .

:lol: :lol: :lol: A tu umnie na wsi to strojo sie tubylcy i na moje trepy stare patrzą, a jak... i dziwio jeszcze że każę na podwórko gnoju sobie nawieźć.Zaprawdę nie mam tu bratniej duszy chyba że ze staszymi paniami o ogródku pogadam ale mlodsze to tu do sklepu nawet szpilkach chadzają .Jeszcze tu u nas sielsko, za oknami krowy się pasą... ale nie na długo Wrocław już napłwa...

:D :D :D Haniu czy zdążyłaś wkopałaś już swoje cudeńka .Ja już mam tak wyrobione mięśnie odpowiadające za kopanie dolków że hej, i pomyśleć że kiedys nie mogłam wykopać małego dołka pod sosenkę. :lol:

:-? Aaaa dziewczyny w środe ma być jakieś załamanie pogody ,ostatni rzut zimy ,co otym sądzicie ,a może fałszywy alarm ? :roll:

Pozdro i wielkie dzięki za info o kompostowaniu kory ,właśnie nie wiedziałam co z tą stertą zrobić ,ciągle czegoś się dowiaduję , :D Dzięks Haniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Nie no ,nie takie hektary na ogródek wypada jakieś 1500 M2 .Mam nadzieję że to przymrozki ..bez jaj! Chociaż ja jeszcze nie odkryłam wszystkich spowodu :evil: choróbstwa domowego :evil:

:evil: jesuu nigdy już nie rzucę słomy na rabaty ,nie rzuciłam tego grubo ale wygrabić to cholerstwo to dopiero była robota ... :D

:DPa ,wracam do swoich bo mi na karku siedza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...