Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 376
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

...to Tina z pracowni archipelag http://www.archipelag.pl/projekty. Zeby uzyskac pozwolenie na budowę dołączylismy praktycznie projekt niezmieniony. Ale egzemplarz na budowę to...niemalże juz inny dom.

Szukalismy bardzo długo projketu, który byłby choc troche inny od "gotowców" z katalogów.

Niestety, w mojej ocenie, wiekszość gotowców to bardzo powtarzalne, podobne do siebie projekty, bez polotu, nowatorskiej linii, z podobnym układem pomiesczeń...i ten dominujacy pseudodworkowy styl, paskuda! a juz wogóle z cudem graniczy znalezienie projektu domu, który ma wjazd od południa. Przeciez takie działki też są w Polsce!

Zwróćcie uwagę na Tine, naprawdę ma walory! A po kilku zmianach (ścianka kolankowa, powiększenie okien i co tam jeszcze kto woli), wychodzi średniej wielkości sympatyczny domek, prosty i tani w budowie, który można nowocześnie wykończyć (nie koniecznie na niebiesko :)).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz63. Doskonały wybór nie tylko projektu ale i biura architektonicznego. POLECAM. Mają najlepszą opinię nie tylko w budownictwie jednorodzinnym. Wiele projektów wyszło od nich m.in. na "blokowiska".

 

 

Jestem zdumiona, ze podobają sie Wam takie skomplikowane i rozczłonkowane bryły domów, wielopłaszczyznowe dachy, lukarny, wiezyczki cuda na kiju! O gustach się nie dyskutuje, ale w mojej opinii to przerost formy nad treścią. Jestem miłosniczką prostych, wygodnych, funkcjonalnych domów, po których nie widać zamozności i bogactwa ich mieszkańców, takich jak buduja Duńczycy czy Szwedzi. domy proste w formie, tanie w budowie, a przy tym starannie wykończone, ocieplone, z duzymi okanmi i bajecznie kolorowe!

Rozejzyjcie sie w koło, na nowobudowanych osiedlach jaki panuje chaos estetyczny, jak kazdy się prześciga w kolejnej wiezyczce, kolumience, innym kolorze dachu, tynku, to juz nie chęć indywidualizmu tylko polskie zadęcie "zastaw się a postaw się". Niestety...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzegorz63. Doskonały wybór nie tylko projektu ale i biura architektonicznego. POLECAM. Mają najlepszą opinię nie tylko w budownictwie jednorodzinnym. Wiele projektów wyszło od nich m.in. na "blokowiska".

 

 

Jestem zdumiona, ze podobają sie Wam takie skomplikowane i rozczłonkowane bryły domów, wielopłaszczyznowe dachy, lukarny, wiezyczki cuda na kiju! O gustach się nie dyskutuje, ale w mojej opinii to przerost formy nad treścią. Jestem miłosniczką prostych, wygodnych, funkcjonalnych domów, po których nie widać zamozności i bogactwa ich mieszkańców, takich jak buduja Duńczycy czy Szwedzi. domy proste w formie, tanie w budowie, a przy tym starannie wykończone, ocieplone, z duzymi okanmi i bajecznie kolorowe! .....

 

Honorata, piszesz, że o gustach się nie dyskutuje a zaraz potem dyskutujesz. Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba - jak mawiała moja Babcia. Mnie się Tina NIE podoba. A Bingo1 Grzegorza - tak. I na tym właśnie polega kwestia indywidualnych upodobań. Chociaż wieżyczek i bajerów też bym sobie nie zafundowała...

Jeszcze jedno: dlaczego piszesz w swoim dzienniku, że pokój dzienny od południa to absurd? :o Zupełnie tego nie rozumiem :(

A tak na marginesie - ciągle podajesz złą stronę Archipelagu. Prawidłowy adres to http://www.domyrodzinne.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktos moglbym mi podpowiedziec gdzie w sieci poza strona http://nowydom.onet.pl moge znalezc projekty domkow wraz z ich szacunkowym kosztem budowy ?

Ewentualnie rownie duza baze projektow bez tych przyblizonych kosztow budowy choc nie ukrywam ze koszt ten to decydujacy dla mnie wspolczynnik przy wyborze projektu.

A moze jakies czasopismo z projektami, te ktore przegladalem nie zawieraly inforamcji o przyblizonych kosztach budowy.

 

z gory dzieki za pomoc.

 

A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktos moglbym mi podpowiedziec gdzie w sieci poza strona http://nowydom.onet.pl moge znalezc projekty domkow wraz z ich szacunkowym kosztem budowy ?

Ewentualnie rownie duza baze projektow bez tych przyblizonych kosztow budowy choc nie ukrywam ze koszt ten to decydujacy dla mnie wspolczynnik przy wyborze projektu.

A moze jakies czasopismo z projektami, te ktore przegladalem nie zawieraly inforamcji o przyblizonych kosztach budowy.

 

z gory dzieki za pomoc.

 

A.

Zajrzyj do wątku Wpisujcie linki do pracowni architektonicznych .

Ze swej strony polecam np. Biuro Projektów ARCHON+ .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...