Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ROCA -ceramika łazienkowa, umywalka, miska: opinie, uwagi, modele


mika30

Recommended Posts

contessa jest tanią wanna inwestycyjną, użytkowałem taką przez 4 lata bez ptoblemów, ale jest to wanna waska. Jeżeli stal to prędzej kaldewei, a jeżeli stalowa Roca to bardziej polecam princessę z rączkami. Contessa jest wanną przyzwoitą i nic poza tym. Napewno jeżeli masz jako alternatywę olkusz albo TANI kaldewei to wybrałbym roca. Jeżeli chodzi wanny z akrylu o tych wymiarach to nie ma sie nad czym zastanawiac bo jest tego na rynku duzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 529
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

JADI.... trudno powiedzieć, serwisanta wezwij, trzeba to zobaczyc, czy jest to miska z plastikowym zbiornikiem czy kompakt?

Generalnie roca ma dobre baterie, nie powinno sie z nimi nic dziać - tyle że nie są wypromowane. Na pewno pod wzgledem zaawansowania technicznego mozna je porównać z grohe i hansgrohe. Ważna przy każdej baterii - uważać z cilitem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giralda nie jest jakąś wyjątkową serią, jeżeli chodzi o walory użytkowe. najlepiej spłukuje Victoria to mogę powiedzieć. giralda jest po prostu zwykła seria warta tych pieniędzy. jak zawsze przypominam - kibel jest z gliny i musi być krzywy - trza patrzeć co sie kupuje zamiast później się wypłakiwac na forum - to oczywiscie uwaga nie do ciebie tylko ogólnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miska z plastikowym, zabudowanym zbiornikiem. Miska zamontowana jest dość wysoko i podejrzewam, że w stosunku do zbiornika jest za mała różnica i woda nie zdąży się "rozpędzić" i nie dociera do końca muszli. Żeby obniżyć musiałbym rozwalić całą zabudowę (kafelki) a dopóki nie mam pewności że to jest przyczyna to nie chcę próbować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejrzewam raczej że z miska jest coś nie tak, w fabryce robi sie taka próbę, oczywiscie nie w przypadku każej miski: spuszczasz wodę, zeby zamoczyć całą miskę, obsypujesz wiórami czy innymi drobnymi trocinami drewnianymi całą miskę poniżej kołnierza i spuszczasz wode 3 razy jezeli po trzech razach jakieś 95% trocin się spłukało to jest ok. Osobiście myślę że coś moze być krzywo wylane w konstrukcjii miski.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanton, jeszcze o baleriach Loft, bo mam sklerozę. Takie baterie umywalkowe podtynkowe mają część nadtynkową i podtynkową i ta podtynkowa jest zwykle sprzedawana osobno. Ale jak ogladałam rysunek techniczny Lofta to mi wyszło że akurat w tym przypadku obie części są zintegrowane i nie będę musiała bulić dodatkowo za to co w ścianie. Mam rację czy szykować się na dodatkowy koszt?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaszak - Roca sprzedaje razem cały komplet, nie musisz nic dokupować, żednych inboksów, czy jak to tam sie nazywa.

Supernova - nowości z ceramiki sanitarnej z reguły wchodzą do polski z opożnieniem rocznym albo i lepiej, jezeli potrzebujesz na juz to po prostu odpusc. jezeli chodzi o cene to sprubuj zadzwonic do gliwic ale nie daj sie "spuscic" do przedstawiciela w biurze predzej ci powiedza jaka bedzie cena mniej wiecej, mozesz sprobowac wejsc na strone angielską tam chyba są cenniki oryginalne w euro, jeżeli jast w cenniku to znajdziesz. tak na prawde to wstrzymaj sie jescze z miesiac po targach ISH pewnie bedą więcej wiedzieli. Jezeli bardzo jesteś uparta na tą umywalkę to najprędzej kupisz ją w Niemczech - i pewnie będzie miała najlepszą jakość (być może można ją już w Niemczech dostać - tam nowosci wchodzą najszybciej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa dwa sposoby nabycia:

u dealera roca - zamawiasz i jezeli są zawory w Gliwicach to dostajesz w tydzień, jezeli nie to do 2 mies.,

bezposrednio u serwisanta - lista jest w cenniku,

z tego co wiem nie dorobili sie jeszcze komputerowego systemu sprzedaży cześci zamiennych. Ważne że zawory do baterii roca tylko z Roca - inne nie pasują albo nikt nie gwarantuje że pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanton ja też mam pytanie o deskę wolnoopadającą do Damy Senso. wydaje mi się że chyba coś nie tak z nią bo do połowy opada sobie wolno a potem przyspiesza i robi klap (z odgłosem). U znajomych widziałam ten sam model i tam opada cały czas powoli i bez puknięcia na końcu. Czy to wina może złego zamontowania czy jakaś wada deski? Zastanawiam się czy ją reklamować czy może coś się tam reguluje. Mam też taką deskę z Duravita i tam opada fajnie powoli ale delikatnie i nie stuka na końcu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie co do umywalki DIVERTA - mamy tą dużą. Wprowadzamy się w środę a szafkę pod nią będziemy mieć za...miesiąc, może dwa. Czy można tą umywalkę podwiesić? A jeśli tak to jak się sprawdzi takie rozwiązanie? Wytrzyma te 2-3 miesiące? Nikt się na niej specjalnie wieszał nie będzie, ale jest tak duża, że obawiam się czy wytrzyma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...