Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ROCA -ceramika łazienkowa, umywalka, miska: opinie, uwagi, modele


mika30

Recommended Posts

jeszcze nie reklamowałam no i chyba nie zrzucą winy na użytkownika bo jeszcze nikt nie użytkował, ale w takim wypadku jutro dzwonię z reklamacją

 

Witam, i co dzieje sie cos z Twoja reklamacja.

 

Moja reklamacja jest ignorowana. Musze sie dowiediedziec jakie mam mozliwosci oddac ta deske i odzyskac pieniadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 529
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Moje wrażenia związane z ROCA są takie, że albo do PL wysyłane sa produkty z odpadów, albo ta firma nie jest w stanie utrzymać kontroli jakości na odpowiednim poziomie.

 

Pierwszej miski nie dało rady założyć, otwory pod śruby były totalnie rozjechane. Umywalka ścienna ma otwór rezerwowy nie na środku ale 3 cm w bok. Największe jednak rozczarowanie mam z umywalką nablatową Georgia. Po położeniu na blat buja się jak huśtawka, jak z przodu docisnę ją do blatu z tyłu wchodzą spokojnie palce między umywalkę a blat.

 

A najbardziej uśmiałem się, gdy dzwoniąc na infolinię i pytając, czy wszystkie serie ROCA sa robione w tym samym kolorze bieli i w związku z tym mogę mieszać serie powiedziano mi, że TAK wszystkie robione są z tej samej najwyższej jakości ceramiki.

 

Jak jest naprawdę można zobaczyć jadąc do Castoramy, kolory zaczynają się od bieli, poprzez szarości na leciutkim różu kończąc. I nie chodzi o kurz na ceramice zalegający.

 

Moim skromnym zdaniem ta firma albo wysyła do nas badziew, albo cała firma to badziew robiący jedynie dobrą reklamę wokół swojej marki. Tak czy inaczej trzy zakupy, trzy rozczarowania - ergo - nigdy więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnosnie umywalki Roca Hall nablatowej 50x25 - czy w warunkach domowych można wybić w niej otwór pod baterię ? Czy lepiej nie ryzykować ?

Mamy dokładnie tą samą umywalkę. Można samemu :-) Podchodziliśmy do tego z pewnymi obawami ale się udało. Najważniejsze to zaznaczyć prawidłowo środek. Następnie (my tak robiliśmy) śrubokręt płaski i łup młotkiem, nie za lekko, ale też nie tak jakbyśmy chcieli ścianę rozwalać ;-) Po kilku udzerzeniach powinna z uwalki odpaść "zaślepka" i zrobić się malutka dziurka. No teraz już z górki. Znowu młotek i śrubokręt i powiększamy otworek. I to tyle.

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
jeszcze nie reklamowałam no i chyba nie zrzucą winy na użytkownika bo jeszcze nikt nie użytkował, ale w takim wypadku jutro dzwonię z reklamacją

 

Witam, i co dzieje sie cos z Twoja reklamacja.

 

Moja reklamacja jest ignorowana. Musze sie dowiediedziec jakie mam mozliwosci oddac ta deske i odzyskac pieniadze.

 

Witam, byl facet od Roca i wymienil zawiasy i klapa dalej........... stuka.

Byc moze musi ona stukac ale to by znaczylo, ze firma do kitu. Probowalem klapy innych producentow i jezeli dochodzi do stukania to jest ono bardzo delikatne.

Zastanawiam sie tez czy facet zalatwiajacy te reklamacje nie wali w glupa i zawiasy gdzies zdemontowane u jakiegos klienta montuje u nastepnego i t.d. Teoretycznie wszyscy moga byc zadowoleni. Klient bo ktos zareagowal na jego reklamacje, serwisant, ze zalatwil reklamacje, producent, ze pozbyl sie problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anita jezeli bedziesz odbierała to dla własnej wygody przy sprzedawcy wyjmij z kartonu i dokładnie obejrzyj, jest to trudna w produkcjii seria i bywa krzywa, jak to wyroby z gliny. szczególnie zwróć uwagę na idealny poziom górnej cześci miski (tej na której leży deska) bo jak będzie krzywo to deska będzie 'latała". no i ogólna "prostość" wyrobu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnosnie umywalki Roca Hall nablatowej 50x25 - czy w warunkach domowych można wybić w niej otwór pod baterię ? Czy lepiej nie ryzykować ?

Mamy dokładnie tą samą umywalkę. Można samemu :-) Podchodziliśmy do tego z pewnymi obawami ale się udało. Najważniejsze to zaznaczyć prawidłowo środek. Następnie (my tak robiliśmy) śrubokręt płaski i łup młotkiem, nie za lekko, ale też nie tak jakbyśmy chcieli ścianę rozwalać ;-) Po kilku udzerzeniach powinna z uwalki odpaść "zaślepka" i zrobić się malutka dziurka. No teraz już z górki. Znowu młotek i śrubokręt i powiększamy otworek. I to tyle.

Pozdrawiam

Piotr

jedna uwaga, a właściwie dwie:

1. trzeba obejrzeć czy "zaślepka" jest odpowiednio głęboko nacięta (z "lewej" strony)

2. walimy od strony "prawej" czyli zaszkliwionej, idealnie w sam środek (można "pod światło" zaznaczyć), najlepiej ostrym punktakiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy umywalkę Dama Senso Compacto i Square 60x47 daje się postawić na blacie bez wycinania innych otworów niż pod odpływ? Pytanie wzięło się stąd, że w opisie na stronie producenta napisano, że jest to umywalka ścienna z możliwością montażu na blacie. Co więc oznacza ta "możliwość" montażu na blacie? Trzeba użyć jakichś specjalnych kombinacji?

to znaczy że jak sie ja "postawi" na blacie to nie bedzie się "bujać" bo ma płaska dolna krawędź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze pociągnę ten temat z małą umywalką Giraldą. Otóż zdecydowałam się na taką przeglądając stronę internetową Roca i tam na zdjęciu jest zupełnie inny polpostument , taki bardziej wydłużony. Wydaje się być lekki w wyglądzie. I bardziej mi się podoba. Są nawet numery katalogowe tego półpostumentu. Proszę mi więc powiedzieć, czy jeśli będę się upierać przy tym półpostumencie giralda z katalogu to jest szansa zakupienia go, czy raczej nie? Bo na przykład istnieje on tylko wirtualnie i pozostaje mi zakupić półpostument Dama? Za odpowiedź z góry dziękuję :D

podaj numer

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...