Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ROCA -ceramika łazienkowa, umywalka, miska: opinie, uwagi, modele


mika30

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 529
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Skoll umywalki blatowe Roca mają standardowo 1 otwór na baterie, ale po lewj - niewidocznej, stronie mają 2 okrągłe nacięcia które pomagają w odpowiedni sposób wybić 2 dodatkowe otwory (niewielu jest kozaków któży się na to zdecydują - mnie się to udaje w 90% bez potłuczenia umywalki - nie radzę więc próbować), natomiast szklarze i kamieniarze mają specjalne narzędzia do wykonywania otworów w ceramice, najwyższa cena o jakiej słyszałem to 60 PLN za otwór.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i trudne pytanie zadałeś Dobry Człowieku, dla tego że nie ma baterii, która w jakiś specjalny sposób nawiązywałaby do design'u Sidneya. Roca by chciała, żeby do Sidneya sprzedawać Monomado M2, ale jest ona bardzo charakterystyczną baterią i nie każdemu się podoba, czasami klienci wybierają "Amurę" natomiast na "moim" terenie :D czyli Wawa jak świat światem Sidney sprzedawał się z bateriami firmy "Grohe" np. Chiara
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Poratujcie blondynkę :oops:

 

Wybrałam podwieszany kibelek Roca Dama Senso - i nie wiem jaki dobrać do niego stelaż... obydwa pasują ...

facet w sklepie usilnie namawia mnie na Grohe, jaki ma w tym cel???

 

Jak Wy poradziliśliście sobie z Rocą???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kibelek Roca Dama Senso i wybrałam stelaż Grohe, bo przyciski bardziej mi się podobały niż w Geberitach tzn. są takie jakieś delikatniejsze w wyglądzie, mają również funkcję STOP czyli w każdej chwili możesz zatrzymać wodę wciskając przycisk ponownie. Od dwóch lat użytkuję i działają idealnie. Generalnie nie ma chyba różnicy w użytkowaniu między jedną a drugą firmą. Wybierz ten, który ci się bardziej podoba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam Dama Senso i stelaż Grohe. Kupiłem Grohe, bo kolega mial taki stelaż i bardzo zachwalał. Podobno bezpieczniejszy w przypadku ewentualnego pekniecia wezyka niz Geberit. Ja kupiłem Grohe, bo dostałem dobrą cene, a poza tym podoba mi sie przycisk. Działa bez najmniejszego problemu.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I błąd, z kilku powodów:

1. Grohe ma mniejszą ilość przycisków a jak sądze jest to stelaż w promocji za 799 czy coś takiego i dają tylko jeden przycisk. W gebericie do najpopularniejszego stelaża Duofix jest coś z 6 modeli przyciskow.

2. Tylko Geberit daje 25 lat gwarancji na dostępność części po zakończeniu produkcji.

3. Geberit jest firmą specjalizującą się w tego typu rzeczach i ma o wiele większe doświadczenie niż Grohe w tym temacie.

Reasumując ja wybrałbym geberit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Chcę się podzielić opinią na temat ceramiki sanitarnej firmy Roca.

Uparłem się że w łazience na górze ma być kibelek firmy roca. Najbardziej mi odpowiadały ich deski. Drewniane, malowane. Mamy taką-użytkujemy 7 rok i nie widać śladów zniszczenia, a i przyjemnie usiąść na takiej desce.

No i chodziliśmy oglądaliśmy sanitariaty firmy roca. Trochę nam się nie podobały ich umywalki. Chodziło głównie o to, że najbardziej pod światło widać było nierówności powierzchni porcelany(w porównaniu do innych firm). Wybór padł:muszla i bidet roca hall, umywalka kohler escale. Nigdzie nie można było dostać kibelka. Wychodziliśmy. Kupiliśmy i w domu :o . Toż to jest jakiś drugi gatunek! Po pierwsze wc jest wiszący. Z założenia ma wisieć na ścianie. No to nie wpadliśmy na to aby plecy wc sprawdzać czy są równe. W roca linia prosta nie jest prosta. Plecy kibelka są łukowato wygięte tak, że po przystawieniu jednego boku do ściany przeciwległy bok odstaje na jakieś pół centymetra. Dalej na powierzchni miski widoczne są jakieś wgniecena. Przypomina to trochę drzwi samochodu powgniatane od uderzeń dzrzwi innych aut. A najgorsze jest to, że pod rantem, tam skąd wypływa dziurkami woda do spłukiwania nie ma powłoki z białej glazury. Toż to jest miejsce, którego nie widać ale zbiera się tam najgorszy syf.

Bidet ztej serii z kolei ma mikropęknięcia na powierzchni szkliwa. To są takie pajączki mało widoczne, ale świadczące o błędach wypalania tej glazury.

Najlepsze jest to , że w sklepie przerzuciliśmy całą paletę wc-tów i bidetów a wady są takie same we wszystkich modelach. Poczekaliśmy na kolejną dostawę wc- i to samo.

Najśmieszniejsze jest to , że jedna z najtańszych serii Roca robiona w Polsce pozbawiona jest tych wad. Niestety optycznie się nam nie spodobała.

Reasumując. Kupiliśmy kibelek i bidet taki jaki się nam z kształtu podobał. Niestety jakość wykonania jest zatrważająca. Umywalkę do tych muszli dobraliśmy z Kohlera i tu nie było żadnych problemów z jakością wykonania.

Na szczęście do drugiej łazienki wybraliśmy ceramikę z koła i mam nadzieję, że nie przeżyjemy takiego rozczarowania pozakupowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...

Może ktoś z Was ma taką umywalkę -Roca Hall (50x25cm)? Chodzi mi o sposób montażu. Wc na parterze jest bardzo wąskie -98cm szerokości. Dlatego zdecydowałam się na tę umywalkę (tylko 25cm "głębokości'). Chciałabym, żeby wyglądała dokładnie jak na foto -wisząca, i widoczny tylko ładny syfon. jednak hydraulik poinformował mnie dzisiaj, że jeśli bateria ma stac na umywalce -to niestety pod spodem będą jeszcze wisiały wężyki elastyczne doprowadzające wodę. Rozwiązaniem byłaby bateria montowana na ścianie -ale ja już kupiłam taką jak na foto -i innej nie chcę :-? czy ktoś z was ma tę umywalkę i jak zamontowaną? Od razu mówię że wszelkie postumenty i szafki odpadają -straszna ciasnota :roll:

http://www.roca.pl/thumbs/dt_4c2b1bfc2417256ca5d28a41b62a5111.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam wąskie wc i tam daję identyczną umywalkę. W przyszłym tygodniu wchodzi kafelkarz i będzie robił wc. Jak zrobi to wkleję zdjęcia w albumie. MOje wc ma ok 1,3 m. Umywalka będzie położona na "półce" drewnianej szer. 60 cm. i gł. 30 cm. Baterię będę miała z prawej strony. Nie wiem, jak będzie to rzobione technicznie :roll: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam wąskie wc i tam daję identyczną umywalkę. W przyszłym tygodniu wchodzi kafelkarz i będzie robił wc. Jak zrobi to wkleję zdjęcia w albumie. MOje wc ma ok 1,3 m. Umywalka będzie położona na "półce" drewnianej szer. 60 cm. i gł. 30 cm. Baterię będę miała z prawej strony. Nie wiem, jak będzie to rzobione technicznie :roll: .

To masz szeroko :( aż o 35cm więcej niż ja... A na fotki zerknę chętnie -będę tu na nie czekała :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...