Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ROCA -ceramika łazienkowa, umywalka, miska: opinie, uwagi, modele


mika30

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 529
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Katnon mam wielką prośbę. szkoda, że wcześniej nie wpadłam aby zapytać. zamówiłam rocę, mam być już niedługo:

1. miska wc hall a346627000

2. deska wc hall a801622004

3. umywalka hall-top nablatowa 52cm a327882000

4. umywalka hall nablatowa 50cm x 25cm a325883000

5. wanna vythos

masz jakieś wskazówki, opinie, mam zwrócić na coś szczególnego uwagę, możliwe jakieś wady ukryte :o :o (matko mam nadzieję, że nie)

dzięki pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy tej serii trzeba po prostu sprawdzić czy powierzchnie sa proste, bo tego typu cweramikę najtrudniej się produkuje o wiele trudniej niż łuki, generalnie to co przytyka do prostego (ściana blat ) ma być proste, no i tradycyjnie odpływ nie powinien być jajowaty a jego górna krawędź i dolna mają być e jednrj linii
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam prośbę o polecenie wc kompakt i podwieszanej miski WC, ale o jak najmniejszych gabarytach.

Mam tak rozplanowana łazienke, zw geberit wisi zaraz przy bocznej scince, jak załoze moja ulubiona Dame Senso to bedzie sie prawie opierac na scianie. Ktory wc-cik jest najmniejszy (oczywiscie w wersji dla dorosłych :) ).

Z gory dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeperaszam anisia ale mi trochę umknęło generalnie aby uzytkowac betrię musi by do niej łatwy dostęp (do bebechów) na półce obok wanny i jeszcze do tego od strony ściany jest to utrudnione chyba że glazurnik/hydraulik jest pomysłowy, ptoblem w tym że tego typu baterie sa na wężyki, które trzeba często wymieniac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to jedna z niewielu serii w branży, która posiada tzw. półdeskę do bidetu (chomąto), dla tego głównie się sprzedaje, jest duża, okrągła, jedna z ładniejszych na rynku, wzór dosyc stary (ma juz jakies 30-40 lat), klasyczny pewnie w ciągu najblizszych 5 lat przestanie byc produkowana, ale nie nalezy sie tym przejmowac, uwazac nalezy jak zwykle przy seriach drozszych tej fabryki na powierzchnie: proste ma byc proste, łuki maja byc równe a nie elipsoidalne, odpływy jak powyzej pisałem, tam gdzie przylega do sciany ma przylegac, naprawdę dobry wybor - piekna seria, oczywiscie z tymi prostosciami bez przesady prosze suwmiarką nie mierzyc bo idealnie proste nigdy nie bedzie, chomąto jest bardzo przydatne bo jak czlowiek siada to mu w nogi nie jest zimno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanton, pozwól, że raz jeszcze powrócę do Damy Senso -miski podwieszanej. Rzeczywiście - ciekawy design, ale wykonanie pozostawia wiele do życzenia.

Dokładnie chodzi mi o wykończenie tego modelu (jak i podobnych modeli firmy Roca). W ostatnich dniach widziałem przynajmniej kilkanaście egzemplarzy tego modelu i w każdym ( w mniejszym lub większym stopniu ) powierzchnia miski pod kołnierzem jest chropowata i niestety zabrakło emalii (oszczędności???). Pomijając już czynnik estetyczny (niestety w niektórych egzemplarzach jest to widoczne z odległości 2- 2,5 m ), to takie urządzenie jest bardzo kłopotliwe w utrzymaniu czystości. Wiadomo, że na nierównej powierzchni łatwiej osadza się kamień. Dodam, że modele z firm Cersanit i Koło a nawet te tańsze z Roca nie posiadają takiej wady. Z tego co wiem, Dama Senso jest produkowana w Hiszpanii. Mam rozumieć, że do Polski trafiają wszystkie buble z Hiszpanii ?!? A może miałem nieszczęście trafić na partię wadliwego towaru ? Czy jest szansa znalezienia w Polsce tego modelu w I gatunku ( w pełnym rozumieniu tego określenia) ? Dama Senso naprawdę bardzo mi się podoba, ale boję się, że będą to wyrzucone pieniądze. A może to najnowsza technologia a ja się czepiam?

 

PS. Czy ktoś może ma jakieś doświadczenie z dłuższym użytkowaniem Damy Senso?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...