Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

ROCA -ceramika łazienkowa, umywalka, miska: opinie, uwagi, modele


mika30

Recommended Posts

Rewelacyjny temat:) Pół domu będę miała w ROCA, a jesteśmy jeszcze przed zamawianiem więc bardzo na czasie:) No więc mam następujące pytania:

 

1. WC Meridian podwieszane- jak się sprawuje?

 

2. Czy do ROCA Bol można zamontować baterie naścienne takie jak np. "element" albo "moai", czy są za krótkie i będzie niewygodnie użytkować taki zestaw, bo np umywalka będzie za bardzo dosunięta do ściany (problemy z czyszczeniem blatu), albo woda będzie chlapała poza umywalkę, itd? No i jak się sprawdza do "bola" bateria moai stojąca?

 

3. Co do malutkiego WC- naprawdę bardzo malutkiego? Zastanawiam się nad polo plus tą malutką, ale może jeszcze coś jest ciekawszego?

 

4. Jak się sprawuje ta bateria Victoria jednouchwytowa- ta najprostsza?

 

No i w końcu wyszły mi tylko 4 pytania... myślałam że będzie tego więcej:)

 

Pozdrawiam,

MDD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 529
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

a ja mam pytanie o umywalke podwojna kalahari. Jest bardzo plytka, czy nadaje sie do uzytku, czy nawet przy myciu twarzy zachlapie pol lazienki?

pozdrawiam

nie jestem pewien czy odpisywałem, kalahari jest bardzo płytka i raczej dizajnerska niż u zytkowa, wygląda b.ładnie ale majtej tam nie przepierzesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanton, pozwól, że raz jeszcze powrócę do Damy Senso -miski podwieszanej. Rzeczywiście - ciekawy design, ale wykonanie pozostawia wiele do życzenia.

Dokładnie chodzi mi o wykończenie tego modelu (jak i podobnych modeli firmy Roca). W ostatnich dniach widziałem przynajmniej kilkanaście egzemplarzy tego modelu i w każdym ( w mniejszym lub większym stopniu ) powierzchnia miski pod kołnierzem jest chropowata i niestety zabrakło emalii (oszczędności???). Pomijając już czynnik estetyczny (niestety w niektórych egzemplarzach jest to widoczne z odległości 2- 2,5 m ), to takie urządzenie jest bardzo kłopotliwe w utrzymaniu czystości. Wiadomo, że na nierównej powierzchni łatwiej osadza się kamień. Dodam, że modele z firm Cersanit i Koło a nawet te tańsze z Roca nie posiadają takiej wady. Z tego co wiem, Dama Senso jest produkowana w Hiszpanii. Mam rozumieć, że do Polski trafiają wszystkie buble z Hiszpanii ?!? A może miałem nieszczęście trafić na partię wadliwego towaru ? Czy jest szansa znalezienia w Polsce tego modelu w I gatunku ( w pełnym rozumieniu tego określenia) ? Dama Senso naprawdę bardzo mi się podoba, ale boję się, że będą to wyrzucone pieniądze. A może to najnowsza technologia a ja się czepiam?

 

PS. Czy ktoś może ma jakieś doświadczenie z dłuższym użytkowaniem Damy Senso?

to nie jest najnowsza technologia tylko po prostu taka technologia, innej raczej nie znajdziesz, wszystkie sa takie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dagne:

1. dobrze sie sprawuje tylko odpuść sobie deskę wolnoopadajacą,

2. w zasadzie roca robi baterie pod swoją ceramikę tak więc wynienine baterie muszą pasować, utrzymanie blatu nie będzie ani łatwiejsze ani trudniejsze niż przy innego rodzaju bateriach,

3. jezeli stojące to dama senso compacto z wiszacych trudno znaleść mała miskę podwieszaną,

4. mam od 12 lat i nie zepsuła się ani razu,

jak masz więcej to wal, tylko czasami z odpowiedzia mogę się spóźnić bo zmieniam robotę i troche zalatany jestem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A ja powoli zaczynam rozglądać się za wszystkim co do łazienki mam narazie mętlik w głowie.

Ogladam sobie produkty firmy Roca i wszystko ok, jedne ładniejsze inne mniej kwestia gustu, ale napewno coś wybiorę sobie do łazienki.

 

Mam za to pytanie takie bardziej ogólne:

 

- czy stelaże do wc wiszących są uniwersalne i obojętnie jaki kupię stelaż to będzie mi pasował do jakiegokolwiek wc wiszącego ?

 

- lepiej dawać baterię nawannową zamocowaną na wannie czy na ścianie ? czy woda nie będzie wlewała się po wężu pod wannę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłam serie hall, w tym największą z tego zestawu umywalke nablatową....i mam problem z doborem szafki pod nią. Kanton jeśli mógłbyś (ze swojego doświadczenia zawodowego) jakąś szafke podumywalkową polecić, z której hall by nie wystawał (wszystkie są za wąskie).

Z góry dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłam serie hall, w tym największą z tego zestawu umywalke nablatową....i mam problem z doborem szafki pod nią. Kanton jeśli mógłbyś (ze swojego doświadczenia zawodowego) jakąś szafke podumywalkową polecić, z której hall by nie wystawał (wszystkie są za wąskie).

Z góry dziekuje.

niestety tylko na zamówienie, ale widziałem szafki firmy galla pod nietypówki - pomierzę i ci powiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

technicznie nie mam pojecia (pewnie Kanton sie wypowie), ale widziałam w naturze takie rozwiązanie i zdecydowanie nie wygląda ładnie.

Widze ze masz podobny problem, moja umywalka tez ma 44 cm a zwyczajowo standardowe szafki max 33 cm.

Widziałam mebelki Antando (rózne serie) i tam mają szafki dość głębokie-moze znajdziesz cos dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak w zasadzie uniwersalny, lepiej na wannie, po wężu nie będzie ciekło jeżeli się boisz to załuż secuflex lub coś w podobie

dziękuję za odpowiedź

a tutaj to tylko na temat Roca jest mowa czy na temat Koło też coś powiecie ?

co cię boli w Kole?

no nic mnie nie boli tylko myślałem że może ktoś napiszę, że oglądał Koło i Roca i porówna te 2 firmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze ja się w Hall'a obkupiłem ale widzę, po lekturze wątku że z deskami wolnoopadającymi to wtopiłem - czym prędzej biegnę żonie pokazać bo to ona nalegała :D

 

Pytanko do Kantona - czy Kludi Zenta to dobry pomysł do serii Hall - myślę o bidetowej, wannowej, deszczownicy itd. Tak generalnie czy Kludi to dobry pomysł?

 

dzięi za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...