Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jewrioszka -komentarze


rrmi

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 376
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Hm. Była tak ustawa faktycznie. Bo chłopom nie dało się przetłumaczyć kwestii formy notarialnej.

 

No ale w takim razie w czym problem - zastępuje to akt notarialny bez problemu.

 

PS. Właśnie przeczytałem CD przygód jewrioszki z szambem i się posikałem :lol: :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jewrioszko - nie chce zawracać Ci d... na GG więc tu piszę - co to za pan Jarek od reku? Projekt zrobił czyli jak mają iść kanały? Dużo za to skasował? Myślałem, że sam se zrobie projekt (to chyba żadna filozofia - czy się mylę?)...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja przygoda z szambem była bardzo ............... śmieszna?

Zdjęcia doskonałe. Ku przestrodze dla innych.

P. Opałka zdążył zamontować moje szambo w połowie grudnia - jeszcze sucho było ( choć miał zrobić to pod koniec listopada). Za to teraz, jak się stanie w miejscu, gdzie zasypane jest szambo, można wpaść w błoto aż po dekiel :lol:

 

Pozdrawiam

Betsi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dla mnie wcale ta historia z szambem śmieszna nie była, bo sama wspominam jak patrzę na fotki swoją. Tyle, że nasze metalowe szambo ma 22 ts. l, więc sporo większe. Też z jednej strony, mimo iż w połowie było zalane wodą woda gruntowa je wypchnęła. Zasypałeś je już całkowicie? Jeśli nie, zasypuj szybko, bo możesz się zdziwić jak Ci cholerstwo z powrotem na wierzch wylezie. Wiem to z autopsji - u nas zostało nie całkiem zasypane na niedzielę. W poniedziałek sobie wyszło :evil: .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie rozumiem, jak to sobie zabrać nadwyżkę, chyba za całość było zapłacone a i tak powinien najpierw chyba zadzwonić i sie umówić po odbiór.

 

Sam do nich dzwoniłem żeby to zabrali, jakis tydzien wczesniej. Ale nie dzwonili że to będzie jakiegos konkretnego dnia. No i zdziwilo mnie że nie zabrali wszystkiego tylko ok. 20-30 szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo może tylko tyle potrzebowali? A Ty byłeś najbliższym składem "ich" materiału?

 

Zajrzałam tu w zupełnie innej sprawie. Na grupie pytałeś się czy jakiś-tam styropian można dać pod podłogówkę. Pewnie już wszystko wiesz, ale w wątku "Jaka minimalna grubość szlichty?" wyczytałam, że grubość jastrychu zależy od grubości użytego styropianu. I tak:

14 cm styropianu - 10 cm wylewki

10 cm - 7 cm wylewki

20 cm - 10 cm wylewki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 cm styropianu - 10 cm wylewki

10 cm - 7 cm wylewki

20 cm - 10 cm wylewki

 

To wszystko może sie i zgadza.

Ale grubość wylewki ma zasadniczy wpływ na bezwładność cieplną podłogi, im grubsza warstwa tym większa bezwładność.

dla niektórych to wada, a dla innych zaleta. Dla mnie akurat zaleta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...