Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jewrioszka -komentarze


rrmi

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 376
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Prawde pisząc nie mam pojęcia po prostu złożyłem wniosek i jednocześnie go umotywowalem

Bardzo często nazwa jest przypadkowa. Znam dwa takie przypadki.

1. To w jednej z Mazowieckich wsi pierwszy mieszkaniec na drodze kolo swojej posesji napisał na płocie swoje imię, urzędnicy je spisali i tak powstała ulica.

2. To ulica Rosy Bailly w W-wie. Podczas projektowania osiedla zapomniano o jednej uliczce. tak sie składało że jedna z gospodyń bloku znajdujacego sie na tej ulicy czytała czyjąs książkę. Atorka była własnie Rosa Bailly.

Zreszta często jest tak że- ulica cegielniana prowadzi do cegielni, cmientarna jest koło cmentarza itp.

 

Dlatego mamy nadzieje że nasza nazwa przejdzie bo nie chcelibyśmy mieszkac przy kolejnej : brzozowej (tani alkochol), Błotnej (teraz taka jest), kolejnego księdza lub polityka (bo to może obrazac czyjes poglądy lub wyznanie)itp.

My np. zrobiliśmy konkurs na nazwe ulicy w gronie rodzinnym, potem konsultowałem to z sąsiadami i sie na nia zgodziliśmy. A nazwe wymysliła nasza córka. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dałam konkurs na nazwę ulicy na forum Gabryelina i mają tam burzę mózgów :lol: chociaż mam koncepcję bo w okolicy jest sporo drzewnych ulic, a przy mojej działce tylk jest tyle lasków sosnowych więc samo się nasuwa.

 

Dowiedziałam się, że projekt geologiczny do studni kosztuje 1000 zł, badanie gruntu dużo mniej ale taka woda z płytszej studni nadaje się tylko do roślinek. Studnia do wody pitnej musi być w warstwie iłów i piasku, wiercona a do tego pompa z wirnikiem jakimś, droga ypreza i do tego ten właśnie projekt :-? i szukanie takiej wody bez pewności że będzie. Nie stać mnie i na wodociąg i na studnię, a jak mi roślinki wyschną latem ? buuu :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga, projekt geologiczny studni, a poszukiwanie wody oraz okreslenie w jakim pokładzie sie znajduje to dwie odrębne rzeczy.

 

Pierwszy z nich jest wymagany wtedy gdy robisz studnię dla celów komercyjnych (jej wydajność będzie większa niż tego nie pamiętam :oops: na h oraz gdy jej głebokośc przekroczy 30m) , i masz koniecznośc zgłoszenia jej do spółki wodnej.

 

Określenie w jakim pokładzie woda sie znajduje nie wymaga badania geologicznego, a jedynie geofizycznego. badanie to polega na pomiarze oporu elektrycznego i niema tu żadnych odwiertów.

 

P.S.

 

Gmina Prażmów wystąpiła ze Spółek Wodnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jewrioszka, rozpoznam sprawe ulicy, bo mimo ze NN to jakby nie patrzec stoja na niej juz 4 domy, a pod kolejne 4 wylane sa lawy. Moze ktos wczesniej wpadl na pomysl nazewnictwa. Jesli nie, trzeba przeprowadzic referendum 8)

 

Z tego co czytalam spotkanie w sprawie bramy sie odybylo 8) Mamy juz podobne dachy a i bramy chyba beda takie same :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, do spotkania w sprawie bramy nie doszło.

Jest to dla mnie troszke dziwne, bo za pierwszym razem Pan Darek optował wyraźnie za osobistym zrobieniem pomiarów, poniewaz jak sam powiedział robic to osobiście.

A wczoraj do mnie zatelefonował że przygotuje nam oferte na podstawie moich pomiarów, bo brama i tak nie jest montowana w świetle ościerznicy, lecz za nia po wewnętrzej stronie ściany.

I z tym drugim stwierdzeniem sie zgadzam 8) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betsi witamy serdecznie w naszych komentarzach i mamy nadzieje że będziemy mogli zrobic to samo na naszych włościach w kaloszach lub bez. :wink: W sumie daleko nie jest.

 

Asfaltu to raczej nie będzie, może uda sie zrobic beton.

Tak czy inaczej każda droga będzie lepsza od tej brei która teraz jest.

Powiem ci jeszcze jako ciekawostkę że droga kończy się przy moim domu ( a i tak tylko dzięki temu że sam wykarczowałem 240m2 brzózek) , a za mną jest jeszcze 7 kupionych działek do których ta droga nie sięga.

Wiem tez że ci ludzie dopiero wczoraj złożyli podania, więc wiszą mi browara. :wink:

 

Wyceny bramy jeszcze nie mam, Pan Darek jest do końca tygodnia na urlopie, więc musze poczekać :cry: Bramę do garażu wybiorę Hormanna lub Wiśniowskiego. Z tego co słyszałem najmniej z nimi problemów.

 

P.S.

 

Wyczytałem że podobnie jak my nie masz prądu?

Czy pomimo to wstawiasz okna? Nie boisz sie że ukradną?

Bo my z tego powodu sie wstrzymujemy. Ale tylko do czerwca, potem tak czy inaczej sie przeprowadzamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dobrze masz że gmina robi ci drogę. Ja niestety muszę utwardzić sobie sama dojazd do posesji ( droga prywatna) W ostatrnich dniach wyrzuciłam na tą drogę 4 kamazy żuzlu i udało mi sie wjechać moim samochodem ( nisko zawieszony ale nie porsche :D )

 

Pomimo tego że nie mam pradu mam zamiar montować okna. Zanim je zamontują to minie jeszcze ze 2 mieś. Naciskamy osttnio mocniej wykonawcę żeby jednak zrobił to przed czerwcem. W razie czego jak do tej pory będę uśmiechać się do sąsiadki :wink:

Muszę wstawić okna jak najszybciej się da bo prace wykończeniowe w środku będą mocno ograniczone bez okien.

 

Pozdrawiam

Beata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podanie o nazwanie ulicy złożyłem w gminie, bo to jest droga gminna. Nie wiem jak jest w przypadku drogi prywatnej. jak długo sie czeka to odpowiem dopiero jak sam dostane te odpowiedź.

 

Otwory okienne i drzwiowe mam zakryte żółtą folią budowlaną, dzięki temu w srodku jest widno.

 

Na razie idzie wylewka, a po kilku tygodniach panele i ceramika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, że nie przyjechaliśmy ani w sobote, ani wczoraj.

 

Musieliśmy odreagować przewożenie blaszaka. Facet oddawał za darmo. Niby fajnie, ale czułam się jak ostatni złomiarz, którego ludzie wpuścili na swoją posesję, żeby uprzątnął ich problem i tylko z bezpiecznej odległości patrzyli nam na ręce, czy przypadkiem coś nam się nie przyklei.

 

A kij im w oko, jak mawia moja Mama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) pewnie zapomniałeś o mnie w tym nawale pracy, ale ok ja to rozumiem.

od dwóch dni budują do dis mam w kolo postawione na 5 bloczków do soboty ma być pod strop , potem środek, ścianki działowe tak żeby za dwa tygodnie wylać strop, murują drugi dzień ale im roboty ubywa jedna przerwa na obiad, i nic więcej aż miło popatrzeć jak pracuje ojciec z synem . Zobaczymy jak dalej .przez zimę kupiłem wszystko do stanu surowego otwartego i mam poumawianych ludzi do dachu i do hydrauliki " szwagier dał du..py" pewnie zazdrość nie pozwala mu pomóc co wiąże się z bez aprobatą w rodzinie i jak zwykle w takim przypadku nieakceptowaniem jego zachowania czyli nikt z bliskiej rodziny nie zna szwagra "obcy" jest.a szkoda ja i tak bym mu zapłacił i on to wiedział jego wybór, klamka zapadła. Teraz muszę rozliczyć pierwszą transzę kasę jeszcze mam ale tępo jej wydawania wzrosło , Czarek jak rozliczałeś transze podpowiedz troszkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...